סתם 120 מיליון ובג"ץ

איציק ספורטא

מאז שלמדתי את ארבע פעולות החשבון הבסיסיות אני משתמש בהן כדי לבדוק היגיון של דברים מסוימים. נקרתה לידי הזדמנות להשתמש בשתיים מהפעולות. כידוע בג"ץ דן במתנה לחברה לישראל ששווייה 120 מיליון דולר. נראה שבג"ץ לא נלהב לבטל את החלטת הממשלה בנושא. כך אומרת השופטת חיות: ""אנחנו מדינה דמוקרטית. המדינה לא יכולה לקחת רכוש של מישהו. זה ההבדל בינינו לבין מדינה טוטליטרית". הדאגה של השופטת לדמוקרטיה מעוררת השתאות, לא משנה שעל פי החוזה המקורי בז"ן אינה רכוש של החברה לישראל.

אותו בית משפט שפסק שקיצוץ של מאות שקלים בהבטחת הכנסה אינו פגיעה בכבוד מתקשה לבטל טעות שלטונית שבגינה יינתן למעטים הרבה. בחישוב פשוט הסכום שיינתן לחברה לישראל שווה ערך ל-600 שקל ל-92000 משפחות. אני יודע שזה לא קשור ולא מתפקידו של בג"ץ, אבל כנראה שכבוד אינו חשוב כמו רכוש גם אם רכוש זה לא ממש שייך למי שמחזיק בו.  

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.