דברים בשם אומרם

איציק ספורטא

לעיתים אנשים יכולים לכתוב, או לומר, משפט אחד שמקפל בתוכו תפיסת עולם שלמה. למשל המשפט הבא: "אנו לוקחים את כל תחלואי העולם- מלחמות, שביתות, גזענות- ומבטלים אותם בכך שאנו אומרים שהם לא רציונליים" (שלום עכשיו, ידיעות אחרונות, 24 שעות עמוד 5). האם באמת שתי הרעות החולות, מלחמה וגזענות דומות אפילו לשביתה? קודם כל האם אלו כל תחלואי העולם? לחיות במשטרי דיכוי הרווחים בעולם נראה לי גם לא פיקניק אבל נניח לזה. אבל לכלול שביתות במסגרת הזאת נראה לי ממש הזוי. זכות השביתה היא אחת מזכויות היסוד ברבות מדינות העולם (לא בישראל בה קיימת חירות השביתה), שביתה נחשבת לאמצעי הכמעט יחיד של עובדים, שרובם נמצאים במצב של נחיתות למול מעסיקיהם, להתמודד עם הכח העודף של המעסיקים. אז מי כתב את משפט המפתח הזה? לא אחר מאשר פרופסור ישראל אומן זוכה פרס נובל לכלכלה השנה.   

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.