מדען הצטרף לקדימה

יוסי דהאן

לפני מספר ימים תקף דר` דן בן דוד ב"הארץ" במאמר מתלהם ודי טריביאלי, הקובע בין היתר כי יש קשר בין השכלה לתעסוקה,  את שלי יחימוביץ` ואת עמיר פרץ:

"לעמיר פרץ, שלי יחימוביץ וחבריכם החדשים במפלגת העבודה: החדשות הרעות הן שאין פתרונות קסם. בניגוד לתפישתכם, כלכלה היא כן מדע ולא "השקפת עולם" (כדברי יחימוביץ, "הארץ", 2.12). לא משיגים הכנסות גבוהות ולא נלחמים בעוני באמצעות טלאים מלאכותיים, כתחליף לתוכנית מערכתית. הגיעה העת להחלפת דיסקט בפוליטיקה הישראלית – מיהירות הבורות והחובבנות למקצוענות המאפיינת אותנו בתחומים כה רבים מחוץ לפוליטיקה. ככל שתפנימו זאת מהר יותר, כך יהיו בידיכם הכלים המינימליים להתמודדות רצינית עם בעיותיה הקיומיות של ישראל בתחום הכלכלי-החברתי".

היום בצרוף מקרים נדיר, החליטה משפחת שרון לצרף את בן דוד למצעד הזומבים המצטרפים לקדימה.  

דן בן דוד, שהכתיר את עצמו לנביא החינוך הישראלי, אחראי בין היתר להפצתו של הנתון המופרך שההוצאה לחינוך בישראל היא מהגבוהות בעולם, נתון שהופרך על ידי שלמה סבירסקי, אריה כספי ז"ל וועדת דוברת.

היום התגלה שהמדען והמטיף החינוכי מלא הערצה לראש הממשלה שבתקופת כהונת ממשלתו קוצץ תקציב החינוך 16 פעמים בסכום של למעלה משלשה מיליארד שקלים.

"מיהירות הבורות והחובבנות למקצוענות".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.