לכבות את הסלולרי ולגרש את העושק

יוסף אלגזי

שתיים מחברות הסלולר הודיעו בשבוע שעבר על העלאת תעריפיהן. בשנה שחלפה, 2005, חברות הסלולר העלו את המחירים 3-5 פעמים, בעיקר לשוק הפרטי. ההעלאה החדשה לא באה חלילה וחס בעקבות הפסדים שהן רשמו, אלא בעקבות רווחים שמנים מאוד שנכנסו לחשבונות הבנק שלהן.

על-פי "הארץ-דה מרקר" (29.12.2005), ההכנסות של כל אחת משלוש חברות הסלולר הגדולות עברו את מיליארד השקלים! בדרכם אל הבנק, בעלי חברות נסלולר ומנהליהן הבכירים צוחקים מאתנו הצרכנים.  

חברות הסלולר עושקות אותנו.  האנטנות שהן מפזרות באופן פיראטי ומבלי להתחשב באנשים החיים בסמוך להן מסכנות את בריאותנו ואת חיינו. עד היום, לא הוכרעה סופית השאלה: אם השימוש בטלפון הסלולרי אינו מזיק לבריאות של המשתמשים בהם.  מאחר ורשויות השלטון אינן מסוגלות ואינן רוצות להגביל את ההשתוללות של חברות הסלולר –  נעשה זאת אנחנו.

כיצד?

נכריז על חרם צרכנים. בואו נכבה את מכשירי הסלולר שבידינו. לא יקרה לנו שום דבר אם נעשה זאת. הטלפון הסלולר הוא המצאה טכנולוגית חשובה, אך אסור שנשתעבד אליה ושתהפוך אותנו בני ערובה לתאוות הרווחים של חברות הסלולר ולגחמות שלהן. חרם צרכנים המוני וממושך יאלץ את חברות הסלולר להוריד תעריפים. גם אז אציע לכולנו למעט בשימוש בטלפון הסלולרי שמבחינות רבות כובל את האנשים כמו אזיקים אלקטרוניים.

אני אישית כבר בסוף השבוע שעבר כיביתי את מכשיר הטלפון הסלולרי שלי. למען הגילוי הנאות, לצערי אאלץ להמשיך להחזיק את הטלפון הסלולרי שלי ולשלם דמי שימוש חודשיים עד שתפוג תוקפה של ההתחייבות לשלוש שנים עליה חתם המעסיק שלי לפני שיצאתי לגימלאות.

חברות הסלולר אינן חברות ההון היחידות המשעבדות את הצרכנים ועושקות אותם. בהמשך גם בחברות אחרות – למשל חברות הכבלים והלוויין – נצטרך לטפל. אחרת, אנחנו נמשיך לשלם והן ימשיכו לעשוק אותנו.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.