גם גוזלים גם עושקים

גדי אלגזי

גם גוזלים וגם עושקים – להוציא את מטריקס מבילעין!

ביום רביעי, 11.1.06, 12:00 נקיים משמרת מחאה מול מטה חברת מטריקס בהרצליה, שד` הגלים 3 (אבא אבן 3), בניין מרכזים, הרצלייה פיתוח (צומת הסירה – קרוב לכביש החוף)

נקודת מפגש: רכבת מרכז (ארלוזרוב) סניף אל-על בשעה 11.15

קווי אוטובוס: אגד: 601, 852, 872, 808 דן: 90

אם אתם מגיעים במכונית פרטית ותוכלו לאסוף נוסעים או אם אתם זקוקים לתחבורה, אנא הודיעו ל- info@taayush.org. וצרפו מספר טלפון כדי שנוכל לחזור אליכם. ציינו אם אתם באים עם רכב או זקוקים להסעה. או צלצלו ל-0545390402.

מעט מזרחה מהקו הירוק, על האדמות הגזולות של 5 כפרים פלסטיניים, מתפתחת בקצב התנחלות מודיעין עלית. חברת מטריקס מצאה בה מעין "הודו קרוב לבית", מקור לעשיית רווחים עצומים, רווחים המבוססים על גזל ועושק.

כמו יתר החברות והקבלנים הפועלים בהתנחלות מודיעין עלית, מטריקס, אחת מחברות ההיי-טק הגדולות בישראל, נהנית מקרקע זולה, מפטורים והטבות במסים, ארנונה, סובסידיות ממשלתיות נדיבות וגם מכוח עבודתן, הזול וחסר ברירות, של נשים חרדיות, אשר משפחותיהן נדחפו להתנחלות בשל מצוקת הדיור בתוך הקו הירוק.

הוצאותיה של מטריקס על הקרקע והמשרדים במודיעין עלית נמוכות פי כמה מהוצאות של חברות מקבילות בתחומי הקו הירוק; היא נהנית שם מהטבות מופלגות על חשבון משלם המסים, היא זוכה לסובסידיה מיוחדת ממשרד התמ"ת, ולא פחות חשוב – היא נהנית מעובדות, שמקבלות שכר מינימום תמורת עבודה, שעל פי תנאי השוק בתוך ישראל הייתה עולה כפליים ויותר. מטריקס גם נהנית מיחסי ציבור מצידם של עיתונאים לא-ביקורתיים, המתלהבים מעצם העסקתן של נשים חרדיות (ומתעלמים מכך שאין חידוש בכך שרבות מן הנשים החרדיות הן המפרנסות של משפחותיהן), כאילו מטריקס עושה להן טובה ולא מנצלת את התלות וחוסר הברירה שלהן בהתנחלות המרוחקת ממקורות תעסוקה אחרים.

ההפגנות של חקלאי בילעין, שגדר ההפרדה הנבנית מפרידה אותו ממחצית אדמותיו על מנת להרחיב מזרחה את מודיעין עלית, זכו לאחרונה לתשומת לב תקשורתית. מטריקס וקומץ קבלנים וחברות נוספות המפיקות רווחים אדירים מהתנחלות מודיעין עלית, הם הגורמים הכלכליים לבניית הגדר מעבר לקו הירוק ולגזילת האדמות. הצבא, ומשמר הגבול, הגדרות ואמצעי המעקב המתוחכמים מופעלים כדי להגן על מרחבי הרווחים של מטריקס ודומיה בגושי ההתנחלויות.

גושי ההתנחלויות, גזל האדמות המתמשך, עוד ימיטו עלינו אסונות. כולנו נשלם על רווחי מטריקס.

די לגזל האדמות! די לעושק העובדות!

יש פתרונות:

  • דיור ציבורי לכולם בתחומי הקו הירוק
  • הקץ לסבסוד החברות המתנחלות
  • שכר שווה עבור עבודה שווה לבני ובנות כל המגזרים
  • הקץ לניצול עבודת "המגזרים החלשים": נשים, חרדים, ערבים, פועלים זרים

רקע : במאמר:  "מטריקס בבילעין – הון, התנחלות והתנגדות אזרחית סביב גדרות ההפרדה, או סיפור על קפיטליזם קולוניאלי בישראל, 2005":  לחצו כאן.

כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.