הנאורות בהתגלמותה

איציק ספורטא

קראתי היום שתי כתבות בנושא מהגרי עבודה שרמזו לי, ולא בפעם הראשונה, שהיחס של המדינה לגברים ונשים אלו גובל בניצול של יכולתם לעבוד ושום דבר אחר, כאילו אין מדובר בבני אדם. מתברר שביטוח הבריאות של מהגרי העבודה מותנה ביכולתו לעבוד. בכתבה של דוד רגב ב"ידיעות אחרונות" נכתב: "… בביטוח הבריאות נקבע שעובד זר שמחלתו אינה מאפשרת לו לבצע את עבודתו במשך 90 יום ברציפות מקבל טיפול שמייצב את מצבו הרפואי ולאחר מכן מוטס לביתו על חשבון חברת הביטוח".

בכתבה של יותם פלדמן ב"הארץ" אנו מתבשרים שזכותם של מהגרות עבודה ליחסים בין אישיים מוגבלת: "מהגרת עבודה מהפיליפינים שילדה תינוק בישראל טוענת שמשרד הפנים ביטל את אשרת העבודה שלה בהסתמך על נוהל לטיפול במהגרות עבודה בהריון, שנכנס לתוקף לאחר שילדה את בנה. "המוקד לסיוע לעובדים זרים" המייצג אותה, טוען שאשרתה בוטלה בגלל נוהל או מנהג של המשרד, שלפיו אסורים קשרים זוגיים בין מהגרי עבודה בישראל. "המדינה מבקשת למנוע ממהגרי העבודה את שאזרחים ותושבים חופשיים לקיים", נכתב בעתירה שהגישה העובדת לבג"ץ". מה אגיד לכם מזמן לא נתקלתי בגילויי נאורות כאלה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.