לקראת דו"ח העוני, אינטל ושכונות סגורות

איציק ספורטא

היום בצהרים יתפרסם דו"ח העוני וכבר מדווחים עליו כדאי לקרוא את הדיווחים אבל אני אמתין עד שיפורסם הדו"ח במלואו, מה שברור כבר עכשיו שמצבם של מיעוטי ההכנסה בישראל לא השתפר. במקביל פורסם שבישראל שיעור העוני הוא הגבוה ביותר במדינות המפותחות. הפרסום אינו של המוסד האזוטרי והאינטרסנטי הידוע בכינויו המוסד לביטוח לאומי אלא על ידי כלכלן מהמרכז הבינתחומי בהרצלייה.

מתברר שאינטל זאת שקיבלה ומקבלת מיליארדים ממשלת ישראל מתנהגת כאילו אין דין ואין דיין ומסרבת להכניס מודדים של עיריית קריית גת לשטח המפעל לצורך קביעת ארנונה. לאורך השנים התחמקה אינטל מתשלום של 60 מיליון שקל, בינינו מה זה הסכום הקטן הזה. מעניינת תגובתה של החברה: "אינטל מנועה מלדון בנושאים הנדונים בערכאות משפטיות. עם זאת אינטל מאז ומעולם הקפידה לקיים את כל החוקים וההסכמים עליהם היא חתומה והיא תמשיך לעשות כך גם בעתיד. נמשיך ונקיים יחסים טובים עם עיריית קרית גת ולתרום לקהילה בעיר". העיקר שהם ימשיכו לתרום, מה היינו עושים בלעדי התרומה הנדיבה של הגביר. זכורה לי תמונה מסרט דוק ומנטרי הנושא אינטל, שבו רצה קבוצה של בחורים אתיופים מסביב למפעל ואנשי הביטחון של החברה אינם מאפשרים להם לעשות זאת, בטענה שזה שטח פרטי, אף שהם רצו מחוץ לגדרות המפעל.

אם כבר עסקינן, לא בעניים שלמעלה, אלא בעשירים יפה לדעת שבשטח של מלון רמת אביב לשעבר נבנית שכונה שסביבה חומה לאלפיון העליון, כדי להרחיק את האנשים העדינים האלה מהחברה הישראלית מי שירצה לבקר שם יצטרך לקבל אישור, דרך אגב לא מזמן ביקרתי בחוף הצמוד לבית ינאי והתברר לי שגם לשם צריך אישור כניסה. הייתי מציע שהם יבקשו אישור יציאה מהשכונה שלהם, יתכן שנאשר להם להסתובב חופשי אם הם יתנהגו יפה.

*הדו"ח כבר פורסם והוא כאן.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.