הצריף של אולמרט

איציק ספורטא

השאלה הראשונה שצריכה הייתה להישאל בנושא ביתו של אולמרט היא, כיצד איש ציבור מגיע לנכס ששוויו 2.7 מיליון דולר? נניח שמישהו משתכר שכר מינימום, הוא היה צריך לעבוד 317 שנים כדי לרכוש נכס כזה. כיון שלא כולם משתכרים שכר מינימום, נניח שמישהו משתכר בסביבות השכר הממוצע המשק כ-7000 שקל, הלה היה צריך לעבוד 151 שנים. זאת לזכור מעל שבעים אחוז מהעובדים בארץ משתכרים עד השכר הממוצע במשק.

כאן לא מדובר באחד האדם אלא בחבר כנסת, שר וממלא מקום ראש הממשלה, שכרם של אלו הוא כ-35000 שקל ברוטו, נניח שיש בני אדם שאינם משלמים מס מכל סוג לא צריכים לשלם עבור חשמל, מים, ארנונה, תקשורת, ובנוסף הם יצורים מיוחדים שגם לאכול לא צריכים, ואז שכרם ברוטו הוא הסכום העומד לרשותם כדי לרכוש נכסים. בשכר כזה היה צריך האדם לעבוד שלושים שנה.

כיון שאולמרט אינו מן הצנועים סביר שבזבז שקל או שניים על דברים אחרים מלבד קניית נכסים, כך שהיה צריך לעבוד קצת יותר שנים נגיד, 50 שנה. כנראה שהוא התחיל לעבוד בגיל מאוד צעיר, 10, וכנראה שהוא מאוד מוכשר כי בלעדי זה איני מבין כיצד יכול היה להיות בעל בית שכזה.

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.