על עובדות ומנהלים

איציק ספורטא

בדרך כלל העורכים הם אלו שנותנים כותרות למאמרים, לעיתים כותרות אלה מבטאות תפיסת עולם. למשל, הכותרת "לפטר או להפריש?" היא כזאת. במאמר השאלה היא האם עדיף לארגונים לפטר עובדים או לאפשר לעובדים לפרוש מרצון. אכן מדובר על פרישה אבל לא על הפרשה, עובד אינו סרח עודף אשר יש להפריש אותו מן הגוף, עובד אינו פרש. אבל לכותב או כותבת הכותרת הדבר אינו ברור. כי העובד הוא מוצר ופאסיבי שהארגון קובע את גורלו.

עובדים בכלל נחשבים לאחרונה כנטל על ארגונים כלכליים ועדיף היה בלעדיהם, מנהלים עולים כפורחים ושכרם של מנהלים בכירים עלה ב-70% ריאלי בעשור האחרון, ועוד היד נטויה (גלובס 24/2/2006). צריך לזכור שמעל ל-35% מן העובדות והעובדים במשק משתכרים עד לשכר המינימום.

פסק דין בבית הדין הארצי לעבודה, שניתן בעשרים לפברואר, החזיר תשע עובדות ניקיון לעבודה במשרד הבריאות. עובדות אלו הועסקו על ידי המדינה, לאחר מכן על ידי עמותה, וכמצוות מיקור החוץ הועברה העבודה לחברת ניקיון. במעבר הומלץ לחברת הניקיון לא להעסיק את העובדות הותיקות: "המדינה התנגדה להעסקת המשיבים באמצעות חברת מרחב. בעת הדיון בצו הזמני טענה המדינה כי הייתה "המלצה" לחברת מרחב אשר אמורה הייתה לספק את שירותי הניקיון בעקבות השינוי הארגוני מאוקטובר 2002, שלא לקבל עובדים אשר הועסקו במקום בעבר בעבודות ניקיון על מנת שלא ליצור רצף זכויות לעובדים אלו". איזה מדינה נהדרת הדואגת לזכויות עובדותיה.

   

השאלה המרכזית שנידונה בפסק הדין היא עד כמה המעסיק בפועל הינו המעביד בעיקר כאשר ההעסקה נמשכת תקופה ארוכה ואין בה שום זמניות. כך נכתב:" העסקה באמצעות קבלן כוח אדם כמו גם העסקה לתקופות קצובות כאשר ההעסקה אינה נושאת אופי של העסקה זמנית אלא הופכת להעסקה במשך תקופה ארוכה, יש לראות את המעסיק בפועל כמעביד של העובדים. כך הדבר במירב מדינות אירופה. עבודה מעין זו במשך שנים רבות חדלה להיות עבודה זמנית עליה לא חלים מירב כללי הגנת משפט העבודה. יש לראות  אם כן לאחר תקופה ארוכה את המעסיק בפועל כמעביד".

מצבן של עובדות כה קשה שהן נאבקות כדי שיוחזרו לעבודות ניקיון שסביר שאינן משלמות שכר גבוה במיוחד, הרי לא מדובר במנהלים. בכל זאת חשוב שבית הדין מחזיר עובדות לעבודה ואינו מסתפק בפיצויים.

עוד עובדת הוחזרה לעבודה בעקבות פשרה בחסות בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע. עובדת שהוטרדה מינית הוחזרה לעבודה בעוד שמבצע ההטרדה, מנהל, עוזב את מקום העבודה. בדרך כלל העובדת נפגעת, כך זה התחיל גם כאן אבל בסופו של דבר נעשה המעשה הנכון.   

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.