חומת יריחו נפלה שנית

יונה ברגור

ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בירך הערב את שר הבטחון, שאול מופז, על השלמת מבצע כיתור הכלא הפלסטיני ביריחו: "צה"ל הביא היום הרבה מאוד כבוד למדינה, והוכיח שוב שיש על מי לסמוך".

ואנחנו חשבנו לתומנו, שהמבצע הוא בעל אופי בטחוני ואמור להציל את מדינת ישראל מפעולות טרור נוספות. ולא כך! הוא נועד להביא כבוד למדינה, אצל בוחרי קדימה, הליכוד והעבודה; אצל ממשל בוש וקונדוליסה, אשר מביאים כבוד לצבא האמריקאי בעיראק, ואצל משפחת זאבי שמלחמה, על רקע רציחתו של אבי המשפחה, היא הכבוד האולטימטיבי.

ואומנם, כבוד ויקר לצה"ל שהצליח במשימתו, ללא כל פגיעה בחיילים. אך ראה זה פלא "המשטרה תעלה ממחר את רמת הכוננות בכל חלקי הארץ,  בעקבות  הפעולה בבית הכלא ביריחו, מחשש לפיגועי נקמהבין השאר יאובטחו מרכזי הבילוי, מוקדי התפילה ואתרי הנופש". זאת, היות ואי אפשר לסבול שסוף כל סוף היה לנו יום אחד של חג פורים, "חג שמח לילדים", בניגוד לשנים הקודמות. תודה לך מ"מ ראש הממשלה על שהכנסת אותנו שוב לחרדות ולסיכונים של פיגועים, למען "הכבוד", כאילו אין כבוד בחגיגות ללא נוכחות מסיבית של חיילי צה"ל ומשמר הגבול. תודה לך מ"מ ראש הממשלה על שהימרת על חיי חיילי הצבא והצלחת להוציא אותם ללא פגע; תודה לך אדוני מ"מ ראש הממשלה על שרוצחי השר זאבי בידינו וכבודה של הרשות הפלשתינאית נרמס וכבודנו עלה לשחקים. תודה לך אלוף פיקוד המרכז על מבצע מוצלח זה שהביא כבוד, אבל הכבוד מאיתנו והלאה, כל עוד הוא ומפקדיו אינם מצליחים (וכנראה אינם מנסים) לעצור את המתנחלים, עוקרי הזיתים ואפילו לא את המפגעים במכוניות מפקדי צה"ל והמשטרה בשטחים.

מ"מ ראש הממשלה גורס כבוד מאוד סלקטיבי- עד כמה קל להשיג כבוד כאשר מדובר בפושעים, פעילי טרור פלשתינאים, הנמצאים במאסר; עד כמה קשה לפעול למען הכבוד כאשר מדובר בהתנהלות פושעת של מתנחלים.  

שושנת יעקב צהלה ושמחה בראותה יחד את החאקי של אהוד. כמה חבל שתְּשׁוּעָתָם לא הָיִיתָה לָנֶצַח ִותקְוָותָם לשלום נכזבה בְּדורנו שלנו.                                                                           

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. עדה לוינסקי

    מי שצפה בתכנית על הטרדות מיניות אתמול בערוץ 10 ושמע את סיפורה של רבקה מיכאלי לא יכול שלא לתהות במי מדובר??

  2. עדה לוינסקי

    מי שצפה בתכנית על הטרדות מיניות אתמול בערוץ 10 ושמע את סיפורה של רבקה מיכאלי לא יכול שלא לתהות במי מדובר??