למתלבטים בשמאל

יוסף אלגזי

כמוני כמוכם. ככל שמתקרב מועד הבחירות לכנסת הבאה ובוחן את המצע של המפלגות השונות, את המדיניות שהן נקטו בשנים האחרונות בנושאים חשובים ומכריעים כמו ההתנגדות לכיבוש ולעוולות בתחומים הכלכלי-חברתי והאזרחי, ואת מנהיגיהן – אני מתקשה מאוד להחליט באיזו רשימה לבחור.

           

ואף-על-פי-כן, אינני מתכוון להחרים את הבחירות או להצביע בפתק לבן. כל הימנעות תשחק לידיים של הימין מחרחר המלחמה והגזען, הכוחני והנצלן.

            אני אבחר ברע במיעוטו לפי ראות עיני ואוותר על הגימיק של "לסתום את האף" או "לקחת תרופה נגד בחילה".

בבחירות האלו אני בעד לבחור לפי העקרון של רע במיעוטו אינדיבידואלי עליו מחליט(ה) כל אחד(ת) כיחיד(ה),  ומתנגד בתוקף לעקרון של רע במיעוטו קולקטיבי הנקבע על-ידי קבוצה או ארגון כלשהו.

כל אחד(ת) זכאי(ת) להתפלמס ולנסות לשכנע את זולתו(ה) בעד איזו רשימה לבחור, אך אינו רשאי לדעתי להטיל דופי בבחירה של זולתו במסגרת אותו עקרון של רע במיעוטו.

נכון, הבוחר(ת) לפי עקרון הרע במיעוטו נוטל(ת)  על עצמו(ה) סיכון מחושב מראש מאחר והוא(היא) עלול(ה) אחר הבחירות לגלות שעשה טעות חמורה.  הסיכון הזה עדיין עדיף על פני החרמת הבחירות או הטלת פתק לבן.

בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.