פרץ לבטחון פנים ובג"ץ כבילה

איציק ספורטא

עכשיו דנים בכובד ראש במתאימותו של עמיר פרץ להיות שר אוצר. כבר נקבע שהוא אינו מתאים להיות ראש ממשלה, וכעת רוצים לטעון שהוא אינו מתאים להיות שר אוצר. שני סוגי ההתאמה שונים. בראשון כי לא היה לא ניסיון ובשני כי הוא מאיים על ההסדרים המעשירים את העשירים ועושים ההיפך לעניים ועניים לעתיד, שהם חלק ניכר מאלה שחושבים שהם בני המעמד הבינוני.

כדי להיות שר אוצר אדם צריך לעבור מבחן התאמה אצל קברניטי המשק ובעלי ההון למיניהם, הם פיתחו מכשיר שניצב בפתחו של משרד האוצר שכל שר עתידי צריך לעבור דרכו. זהו מכשיר מיוחד שמזהה עמדות בנושא הכלכלה באופן מדויק. והיה והניצב בפני המכשיר מגלה נטיות סוציאל דמוקרטיות, או חברתיות, ננעל השער ואינו מאפשר את כניסתו. אילו היה המועמד מצליח לעבור את השער הוא היה נתקל בתוכי של האוצר המדקלם אמרות כנף, כמו ממשלה קטנה, הפחתות מס, הפרטה בלי סוף, גירעון נמוך אינפלציה נמוכה ועוד, ואז צריך היה להנהן בראשו שלוש פעמים לכל אמירה שכזו. רק אז היה המועמד מורשה להיכנס להיכל הקודש של הקובעים את הכלכלה הישראלית.

פרץ לא עבר את המבחן על כן הוא צריך להסתפק במשרד אחר אני חושב שהמשרד שבאמת מתאים לו זהו המשרד לביטחון פנים. זכור אחר שהציג עצמו כסוציאל דמוקרט ומצא עצמו באותו משרד, בן עמי, אז כדי לשמור על המסורת ראוי לצאת בהפגנות סוערות כדי שלא יישמט המשרד הזה מידי מפלגת העבודה.

כיון שמשרד האוצר, לפחות במבנה המשטר הקיים בישראל, הוא בעל עוצמה שאין שנייה לה, ראוי ורצוי שעמיר פרץ התעקש על המשרד הזה, ולא שום רווחה מורחב או ביטחון מוצר. שם ורק שם יוכל ליישם את עקרונותיו. ויתור על המשרד הזה יהיה איתות לכך שהסיכוי שתיושם תוכנית כלכלית שתביא מזור לכלל הנפגעים של המדיניות הכלכלית של חמש השנים האחרונות יקטן.  

בנושא אחר בג"ץ קיבל את העתירה של עמותת "קו לעובד", מוקד הסיוע לעובדים זרים,  האגודה לזכויות האזרח בישראל, עמותת רופאים למען זכויות אדם,  מכון אדווה  ועמותת מחויבות לשלום וצדק חברתי, כנגד ההסדר הכובל של מהגרי העבודה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.