לעצור הרפורמה במס, ובעד מס עיזבון

איציק ספורטא

"הפחתות המס פוגעות במדינה. את/ה יכולים לעזור בעצירתן.

החלק הארי של הפחתות המס מגיע לעשירים. עכשיו, יותר מאשר אי פעם, חשוב שנעמוד כנגדם.

הפחתות המס מורידות לטמיון את היכולת של המדינה לשמר שירותים חיוניים, להשקיע במחקר ותשתיות, לבנות כלכלה חזקה וברת קיימא, ולהבטיח הוגנות והזדמנויות.

הצטרף אלינו באמירה שהפחתות המס הבלתי אחראיות הללו אינן משקפות את הערכים שלנו, ולכן איננו רוצים אותן. הצטרף אלינו באמירה שהפחתות המס שכבר בוצעו יבוטלו, ולא יורחבו".  

האם הייתם רוצים לחתום על עצומה שכזו? אם כן אתם לא במקום הנכון, כיון שעצומה זו מצויה באתר אינטרנט של הארגון "מאוחדים למען כלכלה הוגנת", ארגון שנמצא בארה"ב. באתר הארגון אפשר למצוא אנשים רבים שחתמו על עצומה אחרת נגד ביטול מס העיזבון. מ-5530 האנשים שחתמו על העצומה 2171 אמורים לשלם אותו.

משום מה אף אחד אינו דורש לעצור את הרפורמה במס בישראל העיקר עכשיו בעת הדיונים הקואליציוניים. להזכירכן/ם גם כאן מירב ההטבות הולכות למי שלא זקוק להן. כמו כן אף אחד לא מדבר על כך שיש צורך מידי במס עיזבון. כבר התרגלנו לכך, בכל זאת כדאי להזכיר מפעם לפעם את האפשרות הכאילו בלתי מתקבלת על הדעת של הטלת מס עיזבון וביטול הרפורמה במס.  

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.