מתכון להארכת חייים ושפני הניסוי של תאגידי התרופות

יוסי דהאן

מדור הבריאות והעצות של האתר הזה לא מפותח במיוחד, אז הנה תוצאות מחקר לטובת שיפור אורח ותוחלת החיים של קוראות וקוראי האתר, שרק יהיו בריאים.

זהו מתכון פשוט אולם הוא יכול להוסיף 11 שנים לתוחלת חייכם. מחקר שנערך באוניברסיטת קיימברידג` עבור משרד הבריאות הבריטי חישב ומצא את המימצאים הבאים:

הפסקת עישון תאריך את תוחלת חייכם ב- 5 שנים

פעילות גופנית מתונה תוסיף לכם 3 שנים, בעיקר אם אתם אנשים שעיסוקכם אינו דורש פעילות גופנית.

אכילת חמש מנות פירות או ירקות ליום תוסיף לכם 3 שנים נוספות. אכילה של 2-3 מנות יכולה להאריך את חייכם בשנתיים, אני מודה זה לא משהו שניתן לזלזל בו.

הממצאים האלו, שהתפרסמו אתמול, הם תוצאת מחקר על אורח חיים ותוחלת חיים שנערך בקרב 25,000 איש בין הגילאים 45-79.  בעקבות המחקר ראש הממשלה טוני בלייר והשרה לבריאות הציבור, קרוליין פלינט, שניהם בבגדי ריצה, החלו במסע ציבורי הזוכה לכינוי "שינוי קטן, הבדל גדול".

בענייני בריאות, אבל מזוית אחרת לגמרי, זו של צדק גלובלי, ניצול והפרת זכויות אדם.

תחקיר של ה BBC מגלה היום שאחת הפעילויות המרכזיות של Outsourcing (מיקור-חוץ בעברית) מהעולם הראשון לעולם השלישי הוא ניסויים של תרופות חדשות על ידי בני אדם. תאגידי התרופות הגדולים בעולם מעדיפים מטעמים מובנים (עלות כלכלית, איסורים חוקיים ועוד) לנסות תרופות חדשות בבתי חולים במדינות העולם השלישי. הודו היא אחד המרכזים לניסוי תרופות בבני אדם.  החברות הללו עושות את הניסויים הללו באופן המפר את הדרישה הבסיסית ביותר – השגת הסכמתו מדעת של מי שמשתתף בניסוי, דרישה שמקורה עוד במשפטי נירנברג. אנשים הלוקחים את התרופות הניסויות אינם יודעים כלל שהם משתתפים בניסוי ולחלק מהם נאמר שזו תרופה חדשה ויעילה יותר שתשפר את מצבם הבריאותי. מי שחשף את הפרשה הוא רופא בשם Dr V Narayan Bhattathiri. הכתבה ב BBC חושפת ניסוי בתרופה אנטי פסיכוטית של תאגיד התרופות הענק ג`ונסון & ג`ונסון שנערך בבית חולים לחולי נפש. אחד החולים העיד שהוא לא יודע מדוע הוא החל לקבל את התרופה החדשה רק נאמר לו על ידי הרופא שהתרופות הקודמות שהוא נטל אזלו.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.