זילות השואה

יוסי דהאן
בא/ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך 16 שנות קיומו של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים התורמים מכשרונם לאתר והקהילה שנוצרה סביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

על מנת להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, ועל מנת להמשיך ולפתח את האתר בערבית, שעם קוראיו נמנים רבים ממדינות ערב, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם.

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. רן הכהן

  מדהים איך חסידי ההפרטה של כל מה שזז, אלה שקוראים לחסל את השירות הציבורי ואת "התערבות" המדינה במשק, תמיד מוצאים לעצמם כורסא מרופדת-היטב דווקא בגופים ציבוריים הפועלים על חשבון המדינה – מהטלוויזיה והכנסת ועד ל"יד ושם".
  אינני יודע אם יש כאן זילות נוספת של השואה, מעבר לזילות המאפיינת ממילא את האג'נדה (והתערוכה) של יד ושם, שמנכס את נספי השואה למען הציונות ומדינת ישראל, תוך ניצול ציני ומכוער של העובדה שאין המת מכחיש את החי.

 2. סבי

  כאילו כבר אין צורך בהסברים?

 3. יוסי דהאן

  אני סבור שהחלטת ראש הממשלה, חברו הותיק והנאמן של טומי שדאג לו לסידור עבודה בסקטור הציבורי כפי שציין רן הכהן, ושאר חבריה למנות אדם בעל עמדות גזעניות מובהקות כלפי כמעט כל קבוצה אפשרית בחברה הישראלית לתפקיד הזה מהווה זילות זכר ולקחי השואה.

 4. ג. אביבי

  צודק יוסי דהן.
  המינוי של לפיד ע"י חברו אולמרט לתפקיד הכל כך רגיש ומשמעותי הוא מעשה שערוריתי של אדם אטום נפש. לפיד הכניס לכנסת הקודמת 15 ח"כים על גלי השנאה העדתית והשנאה כלפי החרדים בכלל. תעמולת הבחירות שלו ב2003 כללה אלמנטים שהציגו את החרדים ובעיקר את המזרחים (ש"ס) שביניהם כמוצצי דם או כחברים בכת השטן. התעמולה הזאת מזכירה מאוד את תעמולתם של אלה שחוללו את השואה לפני 65 שנה.

 5. סבי

  וחבל שאתה בעצמך עושה שימוש מוזל בשואה.

 6. אורלי נוי

  בנוסף למה שכתב יוסי דהאן, לדעתי מה שחמור עוד יותר הוא השימוש התדיר שעושה לפיד בזכר השואה כ ד י להצדיק את העמדות הגזעניות שלו, כאילו זה מקנה לו ולדעותיו החשוכות חסינות כלשהי. לפיד מקפיד לשלוף את "קלף" השואה בכל התנצחות פוליטית/חברתית שהוא מנהל כדי לסתום את פיות היריבים, וחלק לא מבוטל מהונו הפוליטי "נקנה" בדרך זו. הניכוס הזה של זכר השואה, ביחד עם הפקת הלקחים המעוותת ממנה, הופכים את המינוי הזה לאומלל במיוחד.

 7. הילי

  לפיד גם קרא בזמנו לרצח המונים.
  בלשונו "מאה מכוניות תופת"

 8. Reuven

  I suggest to make public the SALARY of Lapid in his new job, including all other benefits like a car ) Driver etc.

  Also check and verify that he is getting pension payments from the Kneset.
  Only these numbers will hit the skeptics here and remove doubts about the appropriateness of this scandalous appointment.
  You may even put some figurs showing the almost bancrupsy state of Yad Vashem…

  AN evergreen maxim is 'follow the money'

 9. יוד דלת

  אם יש מילה שאין יום שהאתר הזה מסוגל להתחמק ממנה היא ה"גזענות". אם תכנה את הפלסטיני יריב אכזר, מייד יודבק לך התואר ללא שתצטרך להתאמץ. באותה מידה אם תגיע על סמך נתונים אוביקטיביים שהערבים מתאפיינים בנחשלות כלכלית, גם אז יודבק לך התואר. בעיני גזען הוא אדם שגורם באופן אקטיבי לאפלייה על בסיס של גזע,
  ולאו דוקא של פרקטיקה דתית כזאת או אחרת.
  עם כל ההסתייגות שיש לי מאישיותו של טומי לפיד, אני חושב שהתואר שהדביקה לו אורלי מעיד על הזילות של השימוש בכינוי גזען.

 10. דרור ניסן

  חבר מסדר ג'וב לחבר, ערך החברות והערבות ההדדית נשמר, והגימלאיי לפיד לא יהיה חסר מעש ויוכל להביא את דבר העם היהודי לדורותיו בפני האומות. יש להניח שהוא יעשה זאת כדרכו: האירופוצנטרית, הקסנופובית והאנטי-אוניברסלית.
  לגופו של עניין מדובר במינויי לא ראויי, של אדם שבשימוש התכוף שעשה בשואה, גרם לבאנליזצייה וזילות שלה.
  לא פעם אף גלש בעצמו לאנטישמיות. כפי שיוסי ציין, לא היתה כמעט קבוצה בחברה הישראלית שבה לפיד לא הקפיד לעלוב. כל תכלית קיומה של שינויי שבראשה עמד, היתה לחבוט בחרדים ובעניים. מלבד מדנים, זחיחות, וולגריות ושנאת האחר, לא הביא עימו לפיד דבר לפוליטיקה. עם סיום תפקידו של שבח וייס ומינויו של לפיד, מתרחש למעשה פיחות עצום ועצוב בתפקיד יו"ר יד ושם. חבל שגם המוסד הזה נכנס לבנק הג'ובים.

 11. יוני ב.

  כל טיפול מתחיל בדיאגנוזה: זהו רק קצה קצהו של העיוות!.. למפל ("לפיד") המזרח-אירופי בורח למזרח התיכון למצוא מקלט וחיים ממפלצות אדם מערב-אירופיות. במזרח התיכון הוא מאמץ לו (עצמאית…) זהות של מערב-אירופי ופועל בגזענות כנגד כל מי שאינו מערב-אירופי ומגיע עם התנופה הזו עד לממשלת המדינה. אחר כך כעומד בראש "יד ושם" הוא הולך בין השאר להטיף למערב-אירופים על מפלצתיותם הפסיכוטית.
  לך תקנה מילה משומשת מאדם כזה….

 12. קלריס חרבון

  ובאותה רוח, הייתי מציעה למנות את פרופ' שיבא לחקור את שואת ילדי הגזזת….

  זאת התשובה ללמה זה מזעזע למנות את טומי לפיד לתפקיד, כל תפקיד. האיש ג ז ע ן!!! מגוחך.

 13. דודי מחלב

  חותם על כל מלה יה יוסי.