כושר הרתעה ואמינות זה העיקר

איציק ספורטא

ביום רביעי החליטה הממשלה על הרחבת המלחמה בלבנון יחד עם החלטה על הקפאתה כדי לאפשר מציאת פתרון מדיני, כאשר נמצא פתרון כזה, הוחלט להפעיל את המבצע במלוא עוצמתו. אם הקפאתם את התוכנית ביום רביעי למה לאשר אותה ביום שישי? רק לשר הביטחון לראש הממשלה ולראשי הצבא הפתרונים.   

הרמטכ"ל המתוחכם והמתחכם טען בראיון שפרוצדוראלית ההחלטה על הרחבת המלחמה ניתנה לפני שאושר הסכם הפסקת האש במועצת הביטחון כך שהכל תקין. אני לא יודע מאיפה האנשים הללו שואבים את יהירותם וביטחונם. הם רק שוכחים, או שאף פעם לא זכרו, שהמהלכים רבי ההשראה שלהם משפיעים על חיי אנשים רבים, חיים ממש. רק הבוקר נודע שעשרים וארבעה חיילים נוספים נהרגו, ושמספר הפצועים גבוה, כמו גם על 25 אזרחים לבנונים שנהרגו ועוד היד נטויה, העיקר שנגיע לליטאני, אותו מחוז חפץ, שיאפשר לנו לייצר את תמונת הניצחון. במקום לחפש צלם טוב עדיף להילחם.

גם בימים אלה האוצר לא מתבלבל ושומר בקפדנות על עיקרי האידיאולוגיה שמובילה אותו, שמירת מסגרת התקציב חשובה מכל דבר אחר בעולם, אנשים חיים בזבל ומסגרת התקציב המקודשת עומדת מעל לכל אלה. להעלות מיסים חס וחלילה, להגדיל תקציבים חברתיים, אולי בשנה הבאה, או זו שאחריה או אף פעם לא. כבר מדובר על קיצוץ של 2.8 מיליארד שקל בתקציב 2006, זה שנתקבל לא מכבר, כולל תקציב החינוך. השמועות אומרות שתקציב 2007 יהיה ממש בשורה לאזרחי ישראל: " זמן קצר אחרי שהמלחמה בלבנון תסתיים יניח משרד האוצר הצעה חדשה, מעודכנת, לתקציב המדינה ל-2007 על שולחן הממשלה. האוצר יציע לבטל את ההסכמים הקואליציונים, בשל המצוקה הכלכלית, בהיקף כספי של 0.8 מיליארד שקל. בהצעת האוצר דחיית הפעימה השנייה בהעלאת שכר המינימום, שעלותה 0.5 מיליארד שקל (נראה איך עמיר פרץ יגיב), דחיית תשלומים לפרויקטים של ש"ס בעלות של 0.2 מיליארד שקל (נראה איך אלי ישי יגיב), ודחיית פרויקטים לטובת הגימלאים ב-0.1 מיליארד שקל".

שריה של המפלגה החברתית ביותר במזרח התיכון נפגשו והסכימו: "…כי הקיצוץ של 1.6 מיליארד שקל למען הביטחון הוא מחוייב המציאות", אמר אחד השרים בסוף הישיבה ל-ynet. "הכסף לצבא נחוץ כעת, אבל צריך לבנות תוכנית ליום שאחרי. בכל מקרה, היתה הסכמה בין כולנו שבתקציב החינוך צריך לפגוע כמה שפחות". פחות אבל יפגע, כי החינוך הוא הדבר החשוב ביותר. אולי שמתם לב שהמסבירנים הטובים ביותר של המלחמה באו מקרב שרי המפלגה הזו בתוספת שני חברים לשעבר במפלגה, רמון ופרס.

בישראל היום שני הממסדים, הביטחוני והכלכלי, חיים בעולם מקביל לעולמם של רבים מן האזרחים. מטרותיהם אינן המטרות המשרתות את אזרחי המדינה אלא משרתות אידיאולוגיה שבינה לבין המציאות היום יומית של האזרחים אין קשר. הרחבת המלחמה לא תביא טוב לאף אחד, אבל תחזיר לצבא את כושר ההרתעה שלו, אולי? הקיצוצים בתקציב לא יעזרו לאף אחד אבל ישמרו על האמינות של המשק, והרי זה העיקר. עד שאלו יושגו האזרחים צריכים לתפוס מחסה ולחכות לימים טובים יותר.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. יואל קורנבלום

  התנהלות הממשלה שלנו נראית באמת חובבנית וכפי הנראה גם אידיוטית לחלוטין. נראה שפשוט לא מבינים שם מה לעשות. אם אפשר היה להעמיד מישהו לדין בעוון טמטום פושע אז ראש הממשלה שלנו צריך לעמוד לדין. ממש מדהים מה שקורה. במקום להתחיל במהירות ולגמור במהירות הם זזים לאט לאט, יש לנו זמן, נעבוד לאט לאט, זה יעזור להתכנסות, כמו שאמר ראש הממשלה שלנו בחוכמתו הרבה. אבל מה שהיה לא קיים וכל יום מביא מצבים חדשים וצריך להתמודד עם המצב החדש. אני חושב שאי אפשר לצאת מזה ללא הריסת החיזבאללה ואני גם חושב שראש הממשלה הבין את זה במאוחר ולכן התחלנו מחדש לאחר שביזבזנו חודש. מה אפשר לעשות? העם בחר בממשלה המטומטמת הזאת והעם כפי הנראה יסבול. מעניין שארי שביט כתב ב"הארץ" מאמר על אולמרט "חייב ללכת הביתה" ולמאמר הזה בנתיים יש 841 תגובות. כלומר זה נושא חם.

  אבל כשמסתכלים על זה מהצד צריך באמת מתימטיקאי כדי לחשב מה הסיכוי שתהיה מלחמה בכיהונה של ממשלה שבה לראש הממשלה ושר הביטחון אין שום נסיון בניהול מלחמות, או בניהול מדינה, ולמפקד הצבא אין נסיון בקרבות קרקע ומה שיותר גרוע הם לא מבינים שאין להם את הנסיון. זה נשמע כמו בדיחה אבל זה ממש לא מצחיק. נראה שסיכוי כזה צריך להיות שואף לאפס בהתחשב שיש לנו כל כך הרבה אנשי צבא בארץ. מעניין אם הרעיון הזה עלה במוחם של האיראנים לפני שפתחו בהתקפה. כלומר החליטו להתחיל במלחמה בגלל שהממשלה שלנו די דפוקה בעניין הזה.

  בקשר לאוצר אני מניח שהמלחמה הזאת תשולם על גבם של החלשים כמו תמיד. יהיה מלווה כמו מלווה שלום הגליל או אולי מלווה עממי נושא פרסים?

 2. יונתן

  אכן סוכם על הפסקת אש באו"ם, אבל ידוע לכל הצדדים כי התכנית ליישום החלטה 1701 לעולם לא תופעל. התסריט ידוע מראש – יגיעו לכאן כוחות בינ"ל, צה"ל ייסוג וצבא לבנון יתקדם לגבול – אבל חיזבאללה ימשיך לפעול, לאגור נשק בכמויות אדירות, לבנות ערים מתחת לאדמה ולאמן עשרות אלפי חיילים, כפי שעשה ב-6 השנים האחרונות. לאף אחד בעולם לא יהיה אכפת, ממשלת ישראל תעצום את עיניה והשמאלנים יגידו "עזבו אתכם, העיקר שיצאנו משם".
  ככל שהפגיעה בחיזבאללה תהיה אנושה יותר, כך המלחמה הבאה תידחה למועד מאוחר יותר. מה שנשאיר מהחיזבאללה – אלו יהיו היסודות מהם הארגון ישתקם. יהיה לו הרבה יותר קשה לחזור לפעול כשכל מה שישאר ממנו זה מספר בודד של חיילים ואמצעי-לחימה.
  לכן על ישראל "לנצל" את הימים שעד הפסקת האש (ולדעתי להמשיך גם כמה ימים אחרי שהיא נכנסת לתוקפה) כדי להתקרב יותר למטרה של השמדת החיזבאללה. בכל הכוח.

 3. דובשני

  אם נסתכל רק על שני היבטים בלבד שמתוך המלחמה התבלטו ראשית הדם וההבדל בדם ובחשיבותו , הדם של תושבי שדרות וקרית שמונה הכי למטה במדרגה , זה דם שמותר להקיז , עובדה לצה"ל ולממשלה היתה אמירה שעל קטיושה בחיפה נגיב ככה בחומרה ועל קטיושה בתל אביב ..אלוהים! תהיה לנו תגובה חזקה פי כמה , והדבר השני אלו המקלטים בקרית שמונה ובעיירות הפיתוח ששם יש אוכלוסיה למודת קטויושות , איך אפשר לומר ולתמלל את הקבס שעולה מהמששלה הזו ומקודמותיה?

  למשל היתה בעיה רצינית בדבר קטן של הבאת תרופות לאנשים , הראשונים שנסגרו במטחי הקטיושות היו הבנקים ומשרדי הממשלה שפשוט נטשו את האזרחים , הרי להם יש הגנה של האימא של ההסתדרות , ויש להם תמיכה מכל פוליטקאי ויש להם ועד עובדים חזק , אז להם מותר לנטוש את האוכלוסיה.

  בקרית שמונה היתה חייבת להיות מערכת משוכללת של מקלטים וכל מיני פתרונות לאוכלוסיה חלשה , מה שעובר על הזקנים עכשיו בצפון לאלו המוגבלים והזקוקים למטפל כל המטפלים נסו למרכז כמעט. והפקירו לגמרי אוכלוסיות חלשות בגין המלחמה שעדיין לא הוכרזה .

  בנתונים האלה אני זוכר את האמירות החלולות של אולמרט ופרץ , "באנו לחזק ויצאנו מחוזקים" כן בטח , את סיפורי הסבתא על העורף החזק , ואז אני לא זוכר את שלי יחימוביץ ולא את כל החברתיים הם נעלמו מהנוף אולי בגלל שרובם תל אביבים וגם החברתיות שלהם היא אופנתית ולא מהשטח הם קוראי מאמרים ולא פעילי אמת של מצוקה , החברתי הדגול מר אלי ישי הפך לפרשן צבאי שמלמד אותנו איך לדפוק לחיזבללה את הצורה כמובן שהוא מלמד את בניו שאל להם לשרת בצבא הציוני ואיפה הטיפול הרגיל והרגיש במי שזקוק עכשיו לא למילים אלא למעשים?

  איפה ההגנה והשמירה האמיתית על העורף?

  גידאמק ושות עמותות . הם לפחות עשו משהו שהממשלה היתה חייבת לעשות .

  ההפרטה במלוא כיעורה , ומי בעצם עומד מאחורי ההפרטה הזו ?

  ויותר חשוב מה עושים אחרי המלחמה להשיב את ישראל לתושביה להפסיק להיות נתינים של אולמרט או פרץ או ביבי או שרון או כל הפוליטיקאים מתל אביב ויסלחו לי גם אנשי האקדמיה שמטיבים לקרוא מאמרים ושמים קצוץ על אנשים ממש , למשל האם יכלו אנשי אקדמיה לקחת את המסכנים מהצפון הזקנים לאיזה אולם מפואר באוניברסיטה לתת להם טיפול אנושי זה היה אפשרי ? כן או שרק מילים גבוהות עם איזימים על עוני עושות להם את זה , במילא שמים קצוץ על המסכנים , מה המזור שיש הרי ברור שתשובות בנוסח "סוציאליזם" וביבי והון ושלטון וכל החרטא שכל ניר ברעמצ'יק יודע לדקלם מגיל אפס זו לא התשובה הבעיה היא הניר ברעמים עצמם כאלה מלוקקים שגם את הזעם מנסים להפריט בגלל שהוא הבן של והבת של- והאבא שלו תומך במתלהם הגדול של המלחמה הזו ושום סדק אידאולוגי אין למצוא בו ולא משנה מה הוא עושה בפועל כי הוא ברעם ולברעם מותר ליצג מלחמה ועוני באותו הבל פה מהפכני , , הרי עוד פרק מהפכני וידוע של מניפסטים מחורבנים ישאיר אותנו באותו מקום הרי הבעיה האמתית היא שאנשים מאמינים בעזרה מידי שמיים ועמותות ו גיאדמק כי ברור להם שמניר ברעם ושלי יחימוביץ הם יחטפו מטר מילולי מלא עוז והוד והדר "סוציאליסטי" "תל אביבי" ודי די נמאס מהחרא הזה באמת עוד לא נולד מתוך המלל הזה ולו פתרון אחד וכבר שנים אנחנו בסרט הזה הכל כך ידוע ונדוש.

  מה עם העברת הדגש מהמרכז לפריפריה , למה כבר אין מנהיגות פריפריאלית במקום כוכבת תקשורת מלוקקת ומאוסה כמו שלי יחימוביץ שיודעת הכל על עוני ממרומי העושר האישי שלה התל אביבי כן כן היא יופי של "סוציאליסטית" , אולי איזה אלכס או אדרי מנהיג משיכון בקרית שמונה שזנחו את אימא שלו במקלט בקרית שמונה ובנהריה מטיב להבין בלי מילים איזה חרא המצב. לפחות יש סיכוי שלא יקנו אותו בהבלים של אנשים מושחתים מתל אביב שכבר יודעים הכל מי המהפכן הגדול מראש והמהפכנות עוברת אצלם בגנים בלי קשר לחשבון הבנק ולמעמד ולמקום עצמו בשביל מי ומה צריך אותם?

  בין היתר זו מלחמה בין תל אביב לפריפריה ואל נשכח כי כל ה"מהפכנים" החברתיים כמעט הם תל אביביים גם שם צריך בדק בית רציני. די נמאס לשמוע על השיק המהפכני תוצרת תל אביב נמאס זו מילה קטנה , בוז גדול יש לי לכל מהפכני הפאבים ולכל מחליטי ההחלטות החברתיות שלא בוחלים בשום יאפי מלוקק מלא בכסף לתת נופח תל אביבי למהפכה החברתית הבאה , די.

  האמת שיש במלחמה הזו משום הבנה די עמוקה למה איש כמו פרץ כשל , אני חושב שהכשלון החל כשהוא "נגעל" אז מויקי קנפו , אתם זוכרים את ויקי קנפו? גם פה באתר בזו לה ולכאילו הנומך שלה היא לא היתה יפה מספיק לתל אביביים שלנו. הוא עשה את הבחירה שלו בעצם הבחירה בעיתונאית צמרת מלוקקת ובבחילה פומבית ומגעילה שלו מויקי קנפו.

  במקום דברים פשוטים ופרקטים איך פותרים מצוקות יש לנו אוסף יאפים עם תוארים והרבה נאומים מהסוג התל אביבי , והתקשורת וכל מוקדי הכוח התל אביבים הם ימין , אין יותר ימין מהדבר הזה שנחשף במלחמה הנוכחית.

 4. דובשני

  עניים זה עם די מגעיל , לא יפה לראות עני מתגולל בקיא שלו בעליבותו הרופסת באיזה מקלט זו לא אמירה אין פה שום אופנה שיכולה להתמנף לאיזה תל אביבי מזורגג ( המילה למנף עצמה מזורגגת) , הרבה יותר חטוב לראות F-16 כן זה סקסי , אפאצ'י אחד שווה יותר מכל המנטרות .

  זו הבחירה של עמיר פרץ ושות. הם רצו למנף את עצמם בזכות המלחמה הממונפת שלהם .

  אלף מילים ועוד אלף של ניר ברעמים ושלי יחימוביצים לא תעזורנה , גדיאמק קטן עם מלא כסף מפוקפק עשה משהו מועיל יותר מכל החרטא הזו שאנחנו מטיבים להכיר כשלי יחימוביץ , ואני נשבע לכם שהיא עוד תחסל אותו , רע לכם לראות איך איש כזה יש לו לב וביצים לעשות משהו שאין לכל כותבי המאמרים.

  מה היתה בעיה לאיזו שלי יחמימוביץ לארגן ממש בפועל איזשהו פתרון אמיתי ולא הצעת חוק בומבסטית או מאמר מצולם בו היא כותבת שלל אמירות נבובות שבמילא לא יצא ממנה כלום או איזו אמירה שווה אייטם באיזו תוכנית בפריים השבטי של איזו ערוץ מסחרי , מדוע זה לא קרה שניר ברעם יעשה משהו אמיתי לחלוטין לא מילולי ולא יחתום במקום עזרה על מניפסט מלוקק עוד פעם?

  מה זה סוציאליזם נוסח תל אביבי …? מן הסתם הביטוי הכי גבוה לדבקות בסוציאליזם הוא הצטרפות לאיזו עצומה או הפגנה או משהו שיקי כזה , יאללה יאללה כזה.

  יש למילה סוציאליזם ואחווה וסולידריות גם משהו קונקרטי כאילו , איפה המעשים איפה?

 5. איציק ניסני

  יש מצבים בהיסטוריה של עם שאירועים זהים קורים שוב ושוב בהיבט הרחב ובהיבט המקומי
  בהבדלים של עשרות שנים . כותב אני על כך כתגובה לדני יתום ב"מעריב" ואיציק ספורטא ב"עוקץ" .

  דני יתום מתעקש בתקשורת כי צריך להפסיק את הקרבות מיד עם החלטת האום ולא לאחר שתי יממות
  הוא היה צדק לו היינו מסיימים בכושר הרתעה או במאזן אימה אך היות ולא הצלחנו לא בכך ולא בכך -נעשה הקרב עד הליטני ובחזרה חשוב למדינאים שלא ניצלו מחד כושר ההרתעה למניעת התחמשות והתבצרות של הדיוויזיה האיראנית בצפון הארץ ובקונספציה מוטעית מאידך ממברק ועד אולמרט שחיל האוויר יעשה את המלחמה .

  והמדהים הוא שבמצב זהה לחלוטין נמצאנו 33 שנה קודם באי הבנת המצב מצד דיין וגולדה ומלחמת יום הכיפור שהגיעה בעקבותיה אך היה ברור שצריך לסיים במאזן אימה והרתעה ואז למזלנו היתה פעולה צבאית זהה שהביאה לנצחון דה-פקטו בדרום והפכה את הקערה על פיה .
  .
  ומעשה שהיה כך היה לאחר הפסקת האש הראשונה במלחמת יום הכיפור בו אני כמשק ודני כקצין בגדוד 195 הסתערנו בראש אוגדת ברן לכביש קהיר סואץ וכיבוש סואץ ,שנכשל ועדביה . יצרנו עם כל אלפי אנשי הצוות
  את הכלי לשינוי המערכה עד הפסקת האש השניה בהיותנו 101 קילומטר מקהיר וכיתור הארמיה השלישית ממערב לתעלת סואץ.
  נכון שיש מצבים בהם ההיסטוריה חוזרת על עצמה בטעויות אבל למה הפוליטקאים לא לומדים גם את הפתרונות שהיא הפיקה לדני הפתרונים.

 6. מנשה

  מתוך כבוד לפועלך ברצוני לאתגר אותך בעקבות המאמרים שפרסמת מתחילת המלחמה.

  כידוע בשנים האחרונות תקציב הבטחון עובר קיצוץ ובודאי חלקו של תקציב הבטחון מתוך ההנסה הלאומית הולך וקטן, ובד בבד גדל אי השויון במשק. נדמה לי שבראיה הסטורית לאורך שנות המדינה דוקא תקופות בהן הפנית המשאבים לבטחון קטנה היו גם התקופות הגרועות יותר לחברה. למשל בשנות השבעים ההשקעה בבטחון כאחוז מהתוצר היתה בשיאה ובכל זאת הפערים אז היו קטנים יותר וגם לא התרחבו במהירות כמו בשנים האחרונות.

  אם הייתי רוצה להיות ציני הייתי אומר שלפחות אמפירית ניתן להסיק שהשקעה מוגברת בבטחון תביא לצמצום פערים…

  ללא ציניות אומר שלפחות על פני השטח ניתן להבין מהמאמרים שלך שאתה קורא לא להשקיע בבטחון כי החברה תפגע; ומאחר שהנסיון ההסטורי מלמד שהקשר בין הדברים לא כל כך פשוט אשמח אם במאמרים הבאים שלך תיישב את הסתירה לכאורה.

 7. שור

  אוטופיזם ובועתיות

  כמו שלעיתים מתפתחת בועה בכלכלה, מבועת הצבעונים בהולנד במאה ה- 16 שהתפוגגה לה לפתע פתאום ועד בועת האינטרנט הבורסאית בשנת 2000 שקרסה ,
  ככה יש גם בועת שלום – המחשבה שנסיגות חד-צדדיות והסתמכות על ניירות ולא על כוח פיזי תביא למשהו טוב היא בועה, שהפעם התנפצה בקול אדיר בגליל ובלבנון.

  הבועה נוצרת בגלל הרצון המאוד אנושי לחשוב שהכול יהיה טוב,
  אני אהיה טוב, אתה תהיה טוב והכול יהיה טוב. עלאק טוב.
  אבל המציאות היא הרבה יותר קשה ופעם אחר פעם הבועות פוקעות אל מול המציאות הקשה.
  בעיקר במזרח התיכון.

  ואוטופיות זו המחשבה שהגדלת גרעון למען העניים תעזור, אבל המציאות היא הפוכה,
  אוטופיות היא המחשבה שעצימת עיניים מול נחישות האוייב האיסלמי להשמיד אותנו תעזור, אבל המציאות היא הפוכה.

  המאבק בישראל בתחום החברתי והבטחוני אינו בין ימין ושמאל,
  אלא בין ריאליסטים לבין אוטופיסטים .

  שור

 8. Richard Silverstein

  Itzik: If you read this message could you write me an email. I've been trying to contact you &/or Yossi for

 9. סמדר

  מי יקום ויגיד שצריך ועדת חקירה נגד התקשורת? מי יקום ויגיד שנמאס מהבנקים ומהתיירנים שחושבים שהם רק צריכים לקבל ? מי יפתח להם את העניים? ובעיקר מי יפתח לכולנו את העיניים ? מתי נפסיק להיות קורבנות של בעלי ההון האלה? מתי נפתח את העניים שלנו ונראה שאנו חיים במטריקס והם מנסים לסמא את עיננו ? והתקשורת, התקשורת הם בין אלה שיוצרים את המטריקס הזה. מי מרגיש שצריך להקים ועדת חקירה שקשורה לתקשורת? ויציגו את מסקנותיה באומץ רב בערוץ הראשון הוא היחידי שיכפו עליו ? למה התקשוררת קופצת ורוצה ראשים? אולי בגלל שהיא הראשונה שצריך לערןף? מי יצעק שחיילנו מתו גם בגלל דיווחים חושפניים של התקשורת? ממתי עיתונאים אומרים את דעתם במסווה של עובדות? למה אמנון אברמוביץ חושב שצריך להקשיב לרוע והמניפולציה שבוקעים מפיו? למה חשוב לשמוע את דעתם של השאר מי שמם? אני שוררשת ועדת חקירה שתבדוק את התנהלות התקשורת. וחופש הביטוי רבותי הוא ערך נמוך מערך החיים במקרה הזה וכן גם בעידן שלנו צריך לצנזר בעיקר לצנזר אגו בלתי מרוסן של הייתי ראיתצי אני יודע יותר מאלה שנבחרו. תגידו …. שאלת תם ממתי התקשורת אומרת לממשלה מה צריך לעשות עכשיו? מה השלב הבא? ממתי הם יודעים מה הציבור מרגיש מה זו הפטרונות ,עליונות , והטיפשות הזו? ממתי העם צריך לפנות לממשלה באמצעות התקשורת? התקשורת היא צינור ולא צינור מעצב דעה ואף על פי שהם טוענים שאינם מעצבים או מבקשים לעצב אנחנו מבקשים תפסיקו לזלזל באינטלגנציה שלנו הרי ברור שאתם מעצבים או לפחות מנסים בכוח רב "אונס בנסיבות מחמירות תוך ניצול מרות" ממש כך. !!!! ואולי בעצם יש מקום לזילזול שלכם כי אנחנו לא קמים ומפגינים נגדכם ומרגישים חוסר אונים והפכתם כמעט לחזות הכל. כמו כן יצרתם מספיק אנשים לא חושבים ונטולי בחירה אמיתית מלבד ציטוטים שלכם בשיחות סלון .

 10. סמדר

  מה כל ההלקאה עצמית הזאת? מי אמר שהפסדנו התקשורת? על מה אתם נישענים דיווחי מודיעין ? עד כמה שידוע לי לא!! כולם חשבו שהמלחמה מוצדקת כי כשנסוגנו מעזה ומלבנון אמרו השמאלנים לימניים אם יתקפו ויאיימו עלינו תהיה לנו לגיטימציה לתקוף. ואתם יודעים מה זה עדיין לא השתנה יש לנו לגיטימציה ולי ולרבים אחרים אין שום עיניין לוותר עליה. הקם להורגך השקם להורגו. ויותר מכך יש לצאת לקרב כדי לא לצאת למלחמה. והמלחמה הזו הייתה מוצדקת ותישאר כזו . הסיבה- הטיבעיות וקיומה היא זו שמצדיקה אותו. כל ההסברים התבוניים איטלקטואלים והמנסים לחדש בטיעונים לשם יצירתיות הנובעת מאגו מנופח אין לה מקום במיוחד כשהיא נשמעת כאילו הובלנו כצאן…… . לא הובלנו רובנו המוחלט היינו תתמימי דעים ואים הצועקים לא יודעים לכבד את אלה ששמנו עליהם את האחריות גם הממשלה וגם הצבא . אז כבדו את עצמכם על כך שהאמנתם בעצמכם ואל תעבירו לא את האחריות ולא את האשמה לאף אחד אחר האחריות היא עליכם בדיוק כמו עלהם מאחר ואתם הנחתם את האחריות והתמיכה על כתפיהם. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להפסיק להיות צבועים