דן חלוץ, תתפטר! הממשלה, לוועדת חקירה ממלכתית

יצחק (ג`קי) אדרי

רמטכ"ל צבא הגנה לישראל רב אלוף דן חלוץ, תתפטר מתפקידך עכשיו, תגיע לוועדת החקירה הממלכתית שתוקם כאזרח שטיפל היטב בבריאותו, טיפל בחשבונות הבנק שלו ולאחר שתבדוק היטב האם "המכה הקלה" של הפסד 25,000 ₪ הם הערכים שגדלת עליהם ובשמם שלחת את מיטב בנינו לשדה הקרב.

אזרח מדינת ישראל מר דן חלוץ, קרסת לתוך ההסתאבות שעטפה אותך בחברה הישראלית, נפלת "חלל" לבורסה של בעלי ההון שיש להם מדינה, נשבת בתורת הקפיטליזם הדורסני והמושחת, תורה שרומסת את הערכיות והשמירה על הקודים האתיים, קודים ערכיים שהושיבו אותך כטייס "בקוקפיט", האזרח דן חלוץ טעית? תתנצל, תתפטר והחברה הישראלית תזכור לך את חסד נעוריך.

לחברי ממשלת ישראל, עליכם להקים וועדת חקירה ממלכתית בלתי תלויה עכשיו! כל ניסיון תקשורתי שלכם להסיט את הדרישה הציבורית הגוברת להקמת וועדת חקירה ממלכתית לבדיקת התנהלות הממשלות בשש שנים האחרונות בגבול הצפון לכיוון צ.ה.ל לא תצלח בידכם, החברה הישראלית לא תאפשר לפוליטיקאים מושחתים להעלות את צ.ה.ל  על "מזבח" השחיתות הפוליטית, אזרחי מדינת ישראל יעמדו בתוקף מול כל ניסיון פוליטי להסיט את דעת הקהל בישראל מהתופעות החברתיות הקשות ביותר שנחשפנו אליהם במלחמה בצפון, בהתנערות הממשלה מאחריותה כלפי כלל אזרחיה ולפגוע בצ.ה.ל, אזרחי מדינת ישראל יניפו את דגל המלחמה בשחיתות ולא יאפשרו לפוליטיקאים להביא את צ.ה.ל לבית דין שדה ובכך יפתרו עצמם מלשאת באחריות על מחדליהם לאורך שנים.

על חברי ממשלת ישראל לדעת שהחברה הישראלית מודעת לכך שבשם "הכלכלה החדשה" בוצעו קיצוצים קשים בצ.ה.ל, מודעת לכך שנוצרו חוסרים באמצעי לחימה, מודעת לכך ששעות אימונים הן לסדיר והן למילואים קוצצו באכזריות, מודעת לכך שהיה מחסור חמור במזון בשדה הקרב, מודעת לכך שצ.ה.ל לא מימש את מלוא עוצמתו וכוח תגובתו,לצערנו גם יודעים שבהסכם הפסקת האש לא הוחזרו החטופים השבויים בידי חיזבאללה לאלתר לבתיהם ולמשפחותיהם, החברה הישראלית יודעת! אבל גם מבינה שצ.ה.ל ידע להפיק את הלקחים בתוך תוכו בהתארגנות למלחמה הבאה, אל לכם בממשלה לפגוע בשם השחיתות הציבורית והמורא האלקטוראלי בשערה אחת מראשם של מיטב בנינו בצ.ה.ל, הם ידעו להפיק את הלקחים.

במלחמה בצפון לא הייתה רגישות לעורף החשוף, ולא הייתה נחישות בשדה הקרב, הייתה הקרבה הרואית של חיילנו שנשלחו לשדה הקרב "העלום מודיעינית" 100 מטר מגבולות המדינה, הייתה הקרבה של העורף החזק שרצה צבא מנצח וקיבל מחזות הפרטה מבישים משתי החזיתות: רעב במקלטים ורעב למזון בשדה הקרב.

החברה הישראלית, על כל רבדיה, בנתה עורף חזק בהגנה על הבית והמולדת. אבל לאחר המלחמה היא גם שואלת שאלות נוקבות ביותר שיהוו את הבסיס לדרישה להקמת וועדת חקירה ממלכתית:

מדוע בעתות מלחמה שר האוצר לא משלם את שכר עובדי העיריות והשירותים הציבוריים ביישובי קו העימות, שמזה מספר חודשים לא מקבלים תשלום על עבודתם?

מדוע ממשלת ישראל לא הציפה "ברכבת סיוע ממשלתי" את המקלטים ביישוביי הצפון במזון, תרופות, טלוויזיות, מחשבים, מזרנים, שמיכות, מים, ממתקים וצעצועים?

מדוע ישראל לא העמידה לרשות התושבים ביישוביי הצפון עובדי מדינה, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, רופאי משפחה, מורים ועובדי שירותים, שיגויסו בצו חירום חברתי?

מדוע המדינה לא דאגה שאזרחים מהשכבות הסוציו-אקונומיות הנמוכות בגבול הצפון לא יהיו נטושים ורעבים במקלטים?

מדוע משרד הבריאות והביטוח הלאומי לא סיועו לנכים וזקנים נטושים ביישובי הצפון, וכן, גם בחיפה ה"אדומה" נותרו נכים וזקנים נטושים בבתיהם?

ושאלת השאלות: מדוע בימי מלחמה הממשלה לא לקחה אחריות על מצבם העגום והקשה של מאות אלפי אזרחים, אזרחי העורף שהתמודדו עם המצוקות הקשות שנוצרו כתוצאה מהלחימה ובפרט לבדוק כיצד הממשלה הולכת לשקם את יישובי הצפון הכתוש?

ממשלה באה וממשלה הולכת. אידיאולוגיה כלכלית קמה ואידיאולוגיה כלכלית נופלת. בימים אלה של הפסקת אש בצפון אין לעם ישראל מנגנון זמן לבחינת אפשרויות אחרות לקיומנו כמדינה במזה"ת, למעט דרישה חברתית-אזרחית אולטימטיבית להקמת וועדת חקירה ממלכתית.

אני קורא לממשלת ישראל להקים וועדת חקירה ממלכתית מתוך רצון לשאת באחריות ציבורית ואחריות אישית כלפי כלל אזרחי מדינת ישראל היהודים והערביים כאחד, וועדת חקירה שתבנה לחברה הישראלית את המחר שלנו.

אני קורא לאזרחי מדינת ישראל לתמוך בקריאה להקמת וועדת חקירה ממלכתית, קורא לכל אזרח ואזרחית לחתום על כל עצומה, להצטרף לכל מחאה, להפיץ את הקריאה בכל מדיה, לדבר על כך בבתי הכנסת, בבתי הקפה, באירועים חברתיים, במפגשים חברתיים, עם השכנים והחברים לעבודה ולקדם בכל דרך דמוקרטית את הקריאה להקמת וועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את התנהלות ממשלות ישראל שהובילו אותנו למצב הקשה בו אנו שרויים.

יצחק ג`קי אדרי – כתובת העיר דימונה, טלפון: 0545921733 , דואר אלקטרוני: adri_utz@netvision.net.il

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.