ולתפארת מדינת ישראל

יצחק (ג`קי) אדרי

עם ישראל מאס בשחיתות ומוכן להניף את דגל המלחמה בשחיתות, אבל מעולם לא נחשף עם ישראל לתוצאות ולפירות הבאושים של השחיתות השלטונית והציבורית כפי שהתגלו לנו בחודש אחד בתולדות עם ישראל ואשר מחיבות הקמת וועדת חקירה ממלכתית-חברתית עכשיו! שתבדוק את שש השנים האחרונות, בנוסף גם קיבלנו החלטת בריחה אישית של רה"מ מנשיאה באחריות.

הסתיימה המלחמה במלחמת לבנון 2006 .

 
3 חיילים ישראלים חטופים, כ 150 הרוגים בישראל, מאות הרוגים בלבנון, מאות פצועים בישראל ואלפי פצועים בלבנון, מיליון פליטים מיישובי הצפון, אלפי פליטים בלבנון, אלפי טונות חומר נפץ הונחתו על לבנון, כ 4000 קטיושות התפוצצו על העורף הישראלי, קריסת העורף הישראלי וכתישתו, הסרת אחריות ממשלתית מעל אזרחיה בעורף, קריסה של מערכת הלוגיסטיקה בצ.ה.ל, קריסה מודיעינית חמורה של אפיון שדה הקרב בדרום לבנון, כשל ניהול המערכה המלחמתית.

כלכלה קפיטליסטית במלחמה כפי שהתגלתה במלא כיעורה החברתי ביישובי הצפון המדממים והתנפצה לנו ביטחונית על הפנים בימ"חים ריקים, בפצצות פג תוקף, בטנקים לא שמישים, בחוסר באמצעי ראיית לילה, בחוסר בתצלומי אוויר עדכניים, באי מוכנות קרבית, כלכלה שבחרה לפגוע בחברה הישראלית וחלחלה במשך שנים ללב ולזרוע ההגנה של ישראל צ.ה.ל ומערכות הביטחון, "הכלכלה החדשה" אשר דרסה את מיטב בנינו בצ.ה.ל למחסור ומצוקה בשעת קרב, שהם תולדה של מדיניות כלכלית ארוכת שנים שבנתה בתי תמחוי וגם פגעה בביטחון מדינת ישראל.

והשחיתות חוגגת, מושחתים שיש להם מדינה, במדינה שאין בה דיין.


נשיא- בחקירה, רה"מ- חשד לשוחד ג`ובים ונדל"ן, שר ביטחון- עננת מפקד הארגזים, שר משפטים- התפטר תיק פלילי, יו"ר וועדת חוץ וביטחון – תיק פלילי , יו"ר הכנסת- חשד לשוחד, שר "מזה"ת חדש"- חשד לקבלת כספים לא חוקיים בפריימריס, חבר כנסת- חשד לשוחד, חברת כנסת- חשד לשוחד, והיועץ המשפטי לממשלה עובד שעות נוספות וקצה השחיתות מתחיל להתגלות.

 
"להרוג את השחיתות לפני שתהרוג אותנו" אבל השחיתות ממשיכה לחייך אלינו מכל פינה.

 
ועד עכשיו?

 
כ 500 מפגינים, עצומות מכל הקשת הישראלית וגם עצומה פרטית שלי הקוראת להקמת וועדת חקירה ממלכתית-חברתית , 10 שבויים לשעבר על מדרכה בירושלים, קצת כתומים, קצת שמאלנים, קצת ימניים וקצת אזרחים אמיצים בשטח, אלפי טוק-בקים באינטרנט, הרבה אלופים ותתי אלופים במיל` בכל אולפן שידור שלא התריעו מעולם עד למלחמה, עשרות מאמרים, מאות דיונים ואלפי הצעות.

”וכיכר העיר” נותרה שוממה! ועברה ”לכיכר העיר” הוירטואלית המנוכרת חסרת החיות, אבל בעלת העוצמות האדירות שהופכות לכלי נשק קטלני אבל לעולם לא תחליף את “כיכר העיר” המבעבעת.

 
למען האמת אני לא מבין מה קרה לעם הזה? אני כן מבין מה קרה לי.


לי יש תשובה אבל הדף הדמוקרטי לא יסבול את כתיבתה.

הוא כן יסבול את אשר כתבתי בעבר: "הדמוקרטיה עליה מושתתת החברה הישראלית מתפוררת תחת השחיתות. רק אנחנו, כחברה, נחליט האם אנחנו ממשיכים לתמוך בשחיתויות, או שנבוא איתן בחשבון קשה.

והיום אני כותב: אדוני ראש הממשלה אולמרט, תכריז על הקמת וועדת חקירה ממלכתית-חברתית עכשיו! גם אם זו אחריותך האחרונה כראש הממשלה של מדינת ישראל, אתה טהור? תטוהר, אתה מושחת? תיענש, אני מאמין שהאשמה אינה ב-100 ימי שלטון קצרים, ניהול מלחמה כושל? כן, אשמה במחדלים? לא, האשמה למחדלי העורף והמוכנות הצבאית טמונה עמוק בבדיקת שש השנים אחורה.

אבל!  אם הממשלה לא תכריז על הקמת וועדת חקירה ממלכתית-חברתית, צריך עם ישראל למלא את “כיכר העיר” מול הכנסת, לפתוח באקטיביזם דמוקרטי נחוש מול הכנסת שנבחרה, ואף בחרה בקשר של שתיקה השומרת על המושחתים שש שנים אחורה, ותומכת במושחתים לעוד ארבע שנים קדימה, התודעה היהודית הצרובה של קיום מדינת ישראל לא תסבול פחות מוועדת חקירה ממלכתית-חברתית עכשיו! ומייד.

אני שרוף על בית"ר ירושלים אבל לא ליכודניק, אוהב ארץ ישראל אבל לא פעיל כתום, לוחם למען זכויות עובדי קבלן אבל בלי פנקס אדום, תומך באקטיביזם דמוקרטי אבל שומר חוק, מעולם לא נתתי שוחד ולא קיבלתי שוחד, לכן אני מרשה לעצמי לקרוא לכם, עם ישראל להגיע ”לכיכר העיר” מול הכנסת ולהחיות אותה לצעקה דמוקרטית גדולה.

אני קורא לחברי הוועדות שמונו ע"י אולמרט, תתפטרו! לפני הביזיון העומד לפתח ועדותכם.

אני קורא לעורף הישראלי החזק! להתייצב ולדרוש לאלתר הקמת וועדת חקירה ממלכתית חברתית, וועדה שתמצא את הדין עם הפושעים ותחזק את הכוחות הכשרים שיעמדו בראש המחנה בפני המטלות הקשות העומדות בפני העם בישראל, חברתית-כלכלית וביטחונית מול אויביה ואשר יובילו את האזור לשולחן השלום, שלום שעושים אמיצים.

אני קורא לעם ישראל לתושבי הצפון המרכז והדרום, לראשי הרשויות, לארגוני הנכים, לתנועות וארגוני הנוער, למובטלים, לאמהות ממשפחות חד הוריות, לזקנים עם נכדיהם, להורי החיילים המודאגים, לאנשי האקדמיה האומנות והתרבות, "לשקופים" עובדי קבלן, למורים ומורות, סטודנטים וסטודנטיות, לפעילים חברתיים ואנשי השכונות, לאנשי הצדק ואמונה במשפט "ואהבת לרעך כמוך" לקבל צו 8 חברתי ולהצטרף למחאה ההולכת ומתעצמת, להתייצב ”בכיכר העיר” מול הכנסת  בסולידריות חברתית עד להקמתה של וועדת חקירה ממלכתית-חברתית עכשיו!

יצחק ג`קי אדרי – דימונה

0545921733

לחברי אתר העוקץ הזמנה: בתאריך 31/08/2006 שעה 19:30 בירושלים יוקרן סרט התעודה:

 "זהב לבן עבודה שחורה" והרצאה שלי במוזיאון "על התפר- לדיאלוג הבנה וקיום יחד"

בירושלים- רחוב ההנדסה 4 .

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.