מועצה כלכלית, בתי חולים ודבר בשם אומרו

איציק ספורטא

מחר תדון הממשלה בתקציב המדינה, שר הביטחון עדיין מנסה להשיג יותר לביטחון בינתיים בלי הצלחה. מפלגת העבודה מינתה את שמחון, הרצוג וכבל כדי לדון עם שר האוצר בנושא מדיניות הרווחה. ממש פטנט טוב, כיון ששמחון כבר נשמע אומר שיש לדחות את עדכון שכר המינימום ובכלל שלא כדאי להתווכח כל כך על התקציב, כי המצב קשה. נראה שמטרתם היחידה של שרי מפלגת העבודה היא להישאר שרים וכל הייתר ממש לא חשוב.

הממשלה החליטה על הקמת מועצה כלכלית במשרד ראש הממשלה, בראש המועצה הועמד פרופסור טכטנברג שאמר: "המועצה בהחלט מתכוונת להשפיע על התקציב. יהיו בה צעירים מוכשרים בני 30 פלוס, עם הרבה מוטיווציה", מהתרשמות בלתי אמצעית נראה לי שיש כאלה לרוב במשרד האוצר ובנק ישראל. השאלה האם ייבאו לישראל כלכלנים שחושבים אחרת מאלו שמנהלים את הכלכלה היום? אני בספק.

לא צריך לקרוא את כל ההצעה למדיניות כלכלית ב-2007 כדי להבין שבעולם אין שום דבר שאינו עסק. כך נכתב בהסברים להצעות השינוי בניהול בתי החולים: " בתי חולים הם גופים עסקיים גדולים שפעילותם מורכבת מאוד, הדורשים ניהול איכותי ברמה גבוהה. הפעלת בתי החולים כיחידות סמך ממשלתיות והעובדה שמועסקים בהם עובדי מדינה מביאה לקשיים משמעותיים עקב העדר גמישות ניהולית". אני לתומי חשבתי שבתי חולים הם גופים שמטרתם לרפא חולים, לא העליתי על דעתי שהם עסק. אבל כבר כתבתי לא פעם שבשביל הכלכלנים המבריקים באוצר ובמקומות אחרים כל דבר הוא עסק. דרך אגב, יש כלכלנים לא מעטים שמכילים את התאוריה הכלכלית גם ליחסים ביון אישיים ובחירת בני ובנות זוג, כולי תקווה שזה מה שעושים גם כלכלננו הנכבדים.

מי כתב זאת? " יהיו אשר יהיו התירוצים לכך, לא ייתכן שבמדינה דמוקרטית מתקדמת, את מחיר המלחמה ישלמו רק מקבלי הקצבאות ומקבלי השכר הנמוך, בטענה פורמאלית שהממשלה אינה יכולה "לפרוץ מסגרת" ולהגדיל את הכנסותיה כדי לכסות את הוצאותיה. אל תעשו מאיתנו צחוק".  הגם אתה ברוטוס?

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.