הנשיא, הבלשן שהידיעות על מותו היו מוקדמות מידי ורשימת רבי המכר

יוסי דהאן

עצרת האו"ם שנערכה בשבוע האחרון בניו יורק דמתה למצעד סטנדאפיסטים, אחד הכוכבים בעצרת היה נשיא ונצואלה הוגו צ`אבס שלעג לנשיא ארצות הברית וכינה אותו "שטן", מלבד נאומו החריף של צ`אבס נגד ארצות הברית הוא גם הצליח לשנות את רשימת רבי המכר בארצות הברית. במהלך נאומו החזיק הנשיא את ספרו של הבלשן, ההוגה והפעיל הפוליטי נועם חומסקי "Hegemony or Survival: America`s Quest for Global Dominance", ספר המבקר בחריפות את מדיניות החוץ של ארצות הברית. הוגו צ`אבס המליץ לאמריקאים לקרוא את הספר – "זהו ספר מצוין שמסייע להבין מה התרחש בעולם במהלך המאה העשרים, אני סבור שהקוראים הראשונים שצריכים לקרוא את הספר הזה הם האחים והאחיות האמריקאים שלנו כי הסכנה שוכנת בביתם. .. שיקראו את הספר במקום לצפות בסרטי "סופרמן" ו "בטמן" שהופכים אנשים לטפשים".

ההמלצה של נשיא ונצואלה הזניקה את מכירות הספר למקום הראשון באתרי המכירות של  Amazon ו Barnes and Noble והכניסה אותו לרשימת עשרת רבי המכר הנמכרים ביותר בארצות הברית.

נשיא ונצואלה הוסיף שהוא מצטער שלא יצא לו לפגוש את חומסקי לפני מותו, חומסקי שההודעה על מותו הייתה מוקדמת מידי, הגיב ממשרדו ב M.I.T  בבוסטון שהוא היה שמח לפגוש את נשיא ונצואלה והוסיף שדברי צ`אבס מבטאים את העמדה של אנשים רבים בעולם, וכי הוא מבין את זעמו של נשיא ונצואלה שהרי  "מימשל בוש תמך בהפיכה שמטרתה היתה להפיל את הנשיא, תאר לך שונצואלה הייתה תומכת בהפיכה צבאית שמטרתה היתה להפיל את המימשל האמריקאי", חומסקי החי-המת לא יפגוש את נשיא ונצואלה שממריא היום בחזרה לארצו, לפני הההמראה למולדתו סייר צ`אבס בהארלם, שם הבטיח לתושבים שהוא מרחיב את תכנית הסיוע שלו לתושביה העניים של העיר שיזכו למשלוחים נוספים של נפט ונצואלי מוזל.

למאמר ביקורת על שלטונו של הוגו צ`אבס לחצו כאן.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.