סליחה, חבר*

אורי וולמן

אולי זה יום הכיפורים הממשמש ובא, ואולי זה רגשות האשם שצפים בי מאז שנדם ליבך, אבל הגיע זמן לבקש ממך סליחה, ישראל טויטו.

 סליחה, ישראל על שבפעם הראשונה והיחידה שראיתי אותך נראת לי תמהוני משהו. זה היה כמה זמן לאחר שחזרתי מהטיול אחרי צבא ובאחד מאותם ימים ראיתי כמה אוהלים בכיכר המדינה. לרגע חשבתי שמדובר במופעי רחוב או משהו דומה, ולרגע לא חשבתי שמדובר במחאה חברתית. התקרבתי למאהל והבטתי בך  מקרוב. קצת מיוזע, דיי עצבני, נואם את משנתך במגאפון שאבד עליו הכלח, כאילו היית בהייד פארק בלונדון.

סליחה, ישראל כי בבחירות האחרונות הצבעתי בפעם הראשונה וכנראה האחרונה למפלגת העבודה. אותה מפלגה שכמו לוויתן אשר איבד את חוש הכיוון, כפי שאמר פעם אחד מחבריה לשעבר מכרה את האגנד`ה החברתית שלה תמורת נזיד עדשים להירשזון ולפקידי האוצר.

סליחה, ישראל כי משרד הרווחה לא מאויש כבר שנה וחצי והכל משיקולים פוליטים גרידא. מי  יותר ממך היה מתאים לאייש את אותו משרד? יכול להיות שבתוך משרד ממוזג ועזרה של מזכירה אחת או שתיים ולא בריצה מבית לבית, מעמותה אחת לשניה, ליבך היה מחזיק קצת יותר זמן.

סליחה, ישראל כי שריה של מפלגת העבודה, אלה שהביעו צער על לכתך בטרם עת הרימו יד בעד התקציב ואף היו גאים בכך. אותו תקציב שכל כולו אנטי חברתי ופוגע אשר מיישם בצורה מושלמת את משנתו של רובין הוד, רק בורסיה ההפוכה. לוקח מעניים ונותן לעשירים.

סליחה, ישראל שלא היה לי את העוז לשים פתק של מפלגתך בקלפי ועוד יותר מכך, לשכנע עוד ועוד אנשים להצביע בעד מפלגתך שהייתה עלומת שם לחלקים נרחבים כל כך בציבור, במיוחד לציבור הסטודנטים.

וסליחה אחרונה, ישראל אני מבקש בשמו של עמיר פרץ, למרות שזו רק משאלת לב פרטית שלי ואותה התנצלות כנראה לעולם לא תיאמר. אותו פרץ שכה לעג וגיחך לאותם "גנרלים ואדמירלים" כהגדרתו ועכשיו בעזות מצח שכמותה לא נראתה הרבה זמן, אפילו בפוליטיקה הישראלית, מסתתר לו מאחורי קודקודים ואלופים למיניהם- מר פרץ הלך לחפש מקררים ריקים ועוני במשרד הביטחון.

  

אבל אל דאגה, ישראל- אתה תוכל לנוח על משכבך בשלום.  יש בידי מספיק כסף על מנת לקנות לך כמה פרחים כדי לשים על קברך הטרי, וזאת בזכות תוספת השכר של חמישה עשר השקלים ש"הושגה" בזכותו של פרץ.

*אורי וולמן, סטודנט בן 26

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.