אלכסנדר ואדרי מצאו את ההבדלים

איציק ספורטא

התקשורת הישראלית במיטבה בכל עיתון כתוב לא מעט על צרותיו של המסכן באדם קובי אלכסנדר, אותו בן אלים, היהודי הישראלי המסכן ששלטונות ארה"ב רודפים אחריו על לא עוול בכפו. אולי קצת עוול אבל לא ממש.

לקראת יום כיפור קראנו מאביו של אלכסנדר (עמוד ראשון יום שישי ידיעות אחרונות) על הרדיפה כנגד בנו בשל היותו יהודי וישראלי, שמוליק שם טוב התראיין באמצעי התקשורת וסיפר על חברו הישר כסרגל שסטה אומנם אבל לא יכול להיות. כתב YNET, גבי קסלר, עוד חבר כותב בשבחו ומצדיק את מעשיו: " למי שמכיר אותו ואת פועלו אין שום ספק שאלכסנדר לא תיכנן, לא התכוון ולא ידע שהוא עובר על החוק. הוא לא נקי מטעויות וממהלכים שגויים, אבל גם אלו אינם תואמים את ציד האדם שעושים לו מזה חודשים ה-FBI והתובעים הפדרליים". גם קסלר לא חוסך מאיתנו את ישראליותו של העבריין הנמלט ואת פועלו למען האנושות. היום התבשרנו שהמסכן "…  נתקף בפאניקה, בחרדה ובדפרסיה. אלכסנדר נכנס למשבר נפשי חריף, אומר עו"ד ליבאי והוסיף: "הוא התקשה לקבל החלטה ונקט בפעולות סותרות מתוך מצוקה נפשית גדולה בה הוא שבוי עד היום". בגלל זה הוא כמובן שכר את ליבאי שכל איש ציבור שנקלע לאחרונה לקשיים רוצה אותו לצדו,ראו הנשיא קצב.

באותו זמן שעסוקים רבים בקשיו של האומלל, בישראל אזרחים רבים חיים מהיד אל הפה וגרוע מכך. במאמר שכתב ג`קי אדרי הוא פורש את קשיו שכוללים חובות לבנק וצו פינוי מביתו. לא להאמין שבמדינת ישראל אדם אמיץ שיצא כנגד חברה חזקה ומשפחת הון יכול למצוא את עצמו ברחוב. אני בטוח שלא נראה כתבים אצים רצים לראיין את אדרי, לא יהיו כתבות בעמודים ראשונים של העיתונים על יושרו, ולא ימצאו חברים בתקשורת שיספרו בשבחו. כך זה בישראל אם עשית כסף, נגן עליך מפני הגויים ונטהר כל שרץ, אבל אם לא נדאג כבר למרר לך את החיים עד שתשתוק ולא תפריע לעושי הכסף לעבוד, כדי שנוכל להעריץ אותם ולחלץ אותם מצרה כאשר זו תגיע.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.