לארעיים של נתב"ג נמאס

עמי וטורי

בנתב"ג יש כ-2000 עובדים (לא כולל עובדי ביטחון) המועסקים ישירות ע"י רשות שדות התעופה ומכוסים ע"י ההסכם הקיבוצי של הוועד הכללי. קרוב ל-1000 מתוכם עובדים בחטיבת התפעול הפועלת ביעילות מקסימאלית, מרביתם ארעיים. בחטיבת התפעול המחלקות הבאות : א) מחלקת מיון שעובדיה מעמיסים את כבודת הנוסעים לעגלות ומכולות קטנות (קונטיינרים) היוצאות למטוסים או פורקים עגלות וקונטיינרים המגיעים מהמטוסים. במחלקת המיון יש קרוב ל-300 עובדים. ב) מחלקת הניטול מונה כ- 400 איש האחראים להעמיס כבודת נוסעים ומטענים מסחריים על המטוסים או לפרוק אותם מהמטוסים. ג) מחלקת מפעילים המונה כ-100 איש. מחלקה זו מפעילה את הציוד המכאני הכבד המסייע בהעמסת ופריקת מטוסים גדולים. ד) מחלקת ניקיון מטוסים שבה כ-200 עובדים מרביתם נשים. מחלקה זו מנקה את המטוסים משיריי מזון, מצואה ושאר סוגי לכלוך. כל עובדי חטיבת התפעול קבועים וארעיים עובדים עבודת משמרות בכל ימות השנה למעט יום כיפור.

וכך נראית משמרת טיפוסית במחלקת הניטול. יושבים באולם גדול וממתינים שיקראו בשמך. ראש המשמרת קורא בשמם של העובדים היוצאים למטוס. לוקחים טרקטורים ומסועים מביאים עגלות או משטחי העמסה ומגיעים למטוס. דוחפים קונטיינרים במשקל ממוצע של חצי טון (בואינג 747 ואירבוס 340) ומסתכלים בשבע עיניים שהציוד המכאני הכבד לא יספח אליו איזו יד או רגל, מעמיסים כבודה בידיים בעמידה חצי כפופה (בואינג 757 ואירבוס 320) או בכריעה על הברכיים (בואינג 737) או בחצי שכיבה (טופולב 154). וכך הלאה וכך הלאה שבעה שמונה מטוסים במשמרת, בין 150 ל- 160 מטוסים בחודש, בין 80 ל-100 טון כבודה ומטענים מסחריים לעובד, שהועמסו בכוח שרירי ידיו וגבו, וכמות כפולה של מטען שהועמסה ע"י דחיפה והדיפה של קונטיינרים באמצעות שרירי רגליו. כיון שאין מיזוג אוויר בבטן המטוס הטמפרטורה בפנים ובחוץ מגיעה לעיתים קרובות ל 35 ואפילו 40 מעלות. 

השכר לארעיים 19.3 ₪ לשעה ועוד תוספת של 25% לשעת צהריים, 50% לשעת לילה, 100% לשעת שבת, פרמיה של 10-15 ₪ למטוס תוספת של 100 ₪ לחודש על היעדר איחורים 24 תלושים לארוחת צהריים כל חודש וביטוח פנסיוני על שכר היסוד (19.3 ₪ לשעה). סך הכול כ 9,000 עד 10,000 ₪ ברוטו לחודש עבודה של 200 שעות שהם בממוצע כ 7000 ₪ נטו. לקבועים אותו מבנה שכר אבל שכר היסוד שלהם גבוה יותר (בין 20 ל 25 ₪ בהתאם לוותק) והם מקבלים גם משכורת 13. סך הכול שכר עבודה נטו לחודש של 200 שעות הנע בין 8,000 ₪ ל 9,000 ₪.

הארעיים חתומים על חוזה העסקה של עד חמש שנים וניתן לפטרם בכל עת. רק מי שעובד רצוף חמש שנים ויום זכאי לקבל קביעות שפירושה בנוסף לתנאי השכר המשופרים גם הגנה משמעותית יותר מפני פיטורים. רשות שדות התעופה בהנחיית משרד האוצר עושה מאמץ ניכר למנוע "תקלות" ומוודאת שאף ארעי לא יגיע לחמש שנים ויום.

לארעיים נמאס! כלום לא מחכה להם "בחוץ". הם אנשים בני 25, 30, 40 ו-50 המפרנסים העיקריים של משפחותיהם וישראל אינה שבדיה. אין דמי אבטלה של ממש, שכר המינימום שאותו מקבלים רוב עובדי הצווארון הכחול נמוך באופן מחפיר ומישהו צריך לשלם במקום המדינה עבור חינוך הולם וטיפול רפואי ראוי. גם למי ששם משפחתם טדסה, ממן או שווילי ולא רק לאולמרטים, הביבים והרשנזונים של העולם, יש זכות לחיות חיים נטולי מצוקה כלכלית ולזכות שהתייחסו אליהם כאל אדם ולא כאל אמצעי יצור הנמדד בשעות תפוקה ועלות.

דרישותיהם של העובדים הארעיים פשוטות. מתן קביעות לאותם ארעיים המתקרבים לחמש שנות עבודה במקום אותם קבועים שיצאו לגמלאות, והמשך העסקתם של יתר הארעיים בחורף בהיקף משרה קטן יותר במקרה הצורך (ואין בכך צורך בשלב זה) כפי שכבר נעשה בעבר. אם דרישות אלה לא תתקבלנה העובדים מוכנים לשבות ומצידם שפקידי האוצר, בעלי הממון ושאר הבורגנים הממהרים לאיזה טיול תענוגות בחו"ל או "כנס מקצועי חשוב" יעמיסו את המזוודה שלהם בעצמם.          

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.