הטבות כלכליות לאיום האסטרטגי

יוסי דהאן

אני קורא את הכותרת הראשית הבוקר בעיתון ומתקשה להחליט האם לצחוק או לבכות: "פרץ הסכים: צירוף ליברמן תמורת הטבות למגזר הערבי".

אז זה ייראה כך, "ישראל ביתנו" תצטרף לקואליציה ואביגדור ליברמן יצורף לממשלה בתפקיד השר הממונה על האיום האסטרטגי, עמיר פרץ ומפלגת העבודה לא יפרשו מהממשלה ומהקואליציה בתמורה להבטחות אולמרט שהוא ייענה לדרישות הקשורות לערביי ישראל. אגב הדאגה העמוקה שמגלה פרץ לאוכלוסייה הערבית לא מרשימה במיוחד את החברים הערביים במרכז מפלגת העבודה שרובם מתנגד לצרופו של ליברמן.

באשר לשר החדש לאיום אסטרטגי, זה מצהיר כבר שנים שמבחינתו האיום האסטרטגי המרכזי המאיים על מדינת ישראל אינו אירן אלא ערביי ישראל, בהם הוא מעוניין "לטפל" באמצעות טרנספר לרשות הפלסטינית. הפשרה מבחינת ליברמן, אם אכן תתממש ההנחה הפרועה שאולמרט יקיים את הבטחתו, לא אכפת לו שהערבים יזכו במעט טובין כלכליים לפני שהוא שולל מהם את אזרחותם הישראלית ומטרנספר אותם אל מחוץ לגבולות המדינה.

דני גוטווין כותב ב Y-net על "פוטין בגרסה מקומית".

"מדיניותו של אביגדור ליברמן היא הגילוי המזוקק ביותר של הפשיזם הישראלי עד כה. זהו שילוב מאיים החותר לליבוי הסכסוך באזור, להעמקת שליטת ההון במשק ובשלטון, למיסוד הגזענות כלפי אזרחי ישראל הערבים ולביטולה של הדמוקרטיה. מדיניות זו היא ניגוד של כל מה שמפלגת העבודה מתיימרת לייצג ושל כל מה שהבטיחה לבוחריה".

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.