ילדים, שבדיה ישראל, תקציב והבטחות

איציק ספורטא

בעקבות הכנס בנושא תקציב ומגדר שערך מרכז אדווה פורסמו באתר הארגון שני מאמרים המדגישים את ההבדל המהותי בין החברה סוציאל דמוקרטית בשבדיה לחברה הישראלית בנוגע לאמצעיים הציבוריים המאפשרים למשפחות לטפל בילדים כיאות. בניגוד לדיון העכשווי על הטבות מס למטפלות בילדים, מציג המאמר את המערכת השבדית שטובה לכולם ולא רק למי שהשוק מתגמל. רק להזכיר בשבדיה שיעור הילדים העניים הוא 4.2% ובישראל 35.2%.  אולי שם יודעים משהו שחכמי האוצר הישראלים אף פעם לא ידעו וגם לא יידעו.

מרכז אדווה פרסם בשבוע האחרון שתי הודעות האחת, נוגעת לתקציב שחברתיותו בולטת למרחוק, כל כך רחוק עד שלא נשאר כלום מההבטחות של לפני הבחירות , מאמרה של רותי סיני מציג הבטחות הללו בפרוט.  השנייה, מתייחסת למס הכנסה שלילי וכשליו.

כל מי שקורא/ת מסמכים אלה אינו יכול שלא להבין שמדינת ישראל בחרה בדרך שמובילה להגברת אי השוויון והעוני, כדי שזה לא יהיה כך צריך לבחור אחרת, אבל בנושאים כלכליים יש תורה שאין בלתה ואין בחירה.      

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.