קריאה להפגנת הזדהות ודיווח על שביתת העובדים בנמל התעופה

עמי וטורי

כל מי שיכול ורוצה שיבוא להפגין הזדהות בדיון של בית הדין הארצי לעבודה ברחוב קרן היסוד 20 בירושלים בשעה 19:00 היום, מוצאי שבת.


בית המשפט ברוב חסדו הוציא לנו צווי מניעה אישיים ביום שישי ב 4 אחה"צ  כולל הרשאה לתבוע אותנו אישית על הנזקים הנגרמים עקב השביתה. אולם אף עובד לא הסכים לחזור עד שלא יבוטלו צווי ההרחקה מהאיזור השדה למשך 12 חודשים שהוצאו ל 3 ארעיים: בני גיגי, יובל ברדוגו ומיכאל חן. בשעה 1:30 נכנעה הנהלת השדה ובטלה את צווי ההרחקה. בעקבות זאת חזרנו לעבוד כדי לבוא לבית הדין ב"ידיים נקיות" (מושג שאינו מובן לנו במיוחד), כך שהרווחנו עוד תשע וחצי שעות שביתה. כעת אנו עובדים ב"יעילות מקסימאלית" ואם בית המשפט לא יפסוק לטובתנו אז שיחפשו אותנו. 


ההנהלה איימה עד אתמול בערב איומים אישיים על כל עובד ועובד אולם רק בודדים נשברו.
התנאי המינימאלי שלנו לחזרה לשיגרה הוא לאחר הדיון בבית המשפט הוא : ביטול כל מכתבי הפיטורים לאלתר ופתיחת משא ומתן עם הוועד הכללי שרשיי לייצג אותנו אבל רק בנוכחות משקיף מטעמנו.
הקווים האדומים שלנו במשא ומתן הם: א. הבטחה שכל ארעי ללא בעיות משמעת יוכל לעבוד 5 שנים ברציפות ללא חרב פיטורים מעל ראשו .
ב. שכל ארעי וותיק ע"פ הגדרות שיקבעו במשא ומתן יהיה זכאי לקביעות במקום עובדים קבועים שיצאו לגמלאות.

כמו כן לשאול מופז שקרא לנו פראים אנו אומרים עוף לנו מהעיניים.
ולבוזי הרצוג שייבב שאנו חסרי אחריות ופוגעים בתיירות אנו אומרים, מתי בפעם האחרונה בחיים שלך, אם בכלל, עבדת בעבודה שמזיעים בה, ולמה לעזאזל אתה מעז לחשוב שיש לך בכלל זכות להעביר ביקורת על איזשהו סבל בנמל התעופה בן גוריון.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.