ביבי - מלך אוניברסיטת תל אביב

הילה דיין

אתמול במיטב מסורת המזוכיזם הלכתי לכנס שהתקיים באוניברסיטת תל-אביב וכותרתו “מלחמות לא סימטריות.” הכנס אורגן על ידי “סדנת תל אביב למדע, טכנולוגיה ובטחון ע”ש יובל נאמן” בשיתוף עם הפקולטה  למדעי הרוח והמכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים (!). נותני החסות לאירוע היו לא פחות מהרשימה הבאה: משרד הבטחון, התעשייה האוירית, רפ”אל, אלביט מערכות,  התעשייה הצבאית, ותוכנית הרדיו ”רצועת הבטחון”  בגל”צ.

קשה לתאר את האפקט ההרתעתי-הפסיכולוגי של אולם בר שירה מלא מפה לפה (לא היו כסאות פנויים ואנשים ישבו בצדדים) ב- 99.9% גברים בגיל העמידה ומעלה – ככל הנראה פנסיונרים של משרד הבטחון, התעשייה האוירית וכו` שבאו לשמוע על “מערכות “מעצבות” ומערכות “מייצבות”,  מערכות עוקבות  ועימות מתמשך (אלוף משנה בדימוס שאול שי) וגם על כך שצריך לעשות ליריב החלש מה שצריך – לתת לחיל האויר להטיל פצצות בכל העולם, איפה שצריך כי אם יש מודיעין טוב הפעלת אמצעי אש לא פרופורציונאליים מביאה ל”הצלחות קולוסאליות” בשדה הקרב (אלוף משנה בדימוס יעקב עמידרור).. אמיר אורן, עיתונאי הארץ השמיע קלטת ובה נשמע קולו של אלון פרידמן – ראש מטה פיקוד צפון שאמר ברדיו בתוכנית של מיכה פרידמן ש”בינת ג`בל בידינו” כמחווה למוטה גור ו”הר הבית בידינו”.  לא רק גנרלים וגנרלים לשעבר , גם “אקדמאים” כמו יוסי שיין  מ”סדנת תל אביב” דיברו על כך שהלגיטימיות של היריב החלש היא בעיה רצינית אבל לא ממש רלוונטית לנו כי לנו הכי חשוב שנהיה מנצחים – לא משנה מה התדמית.

וחתם את הכנס לא אחר מאשר ביבי נתניהו שלרגל יוזמת האג שלו הרביץ בקהל חזון אפוקליפטי סטיכי כראוי (כשהוא מתעלם מנושא הכנס – המלחמה האחרונה בלבנון כי מה שקרה שם זה רק פסיק קטן במלחמת העולמות הגלובלית – לא מעניין).  אחסוך לכם מה שבודאי מוכר לכם מרטוריקת ה”השנה היא 1938 ואיראן היא גרמניה הנאצית”. רק אציין כי לדעת ביבי העולם מחולק לטובים הקרויים בפיו “הישות החופשית” ולרעים “הישות הפתולוגית” ועובדה שכל מהלך ההיסטוריה הטובים ניצחו כי הא-סימטריה עבדה לטובתם וגם עכשיו זו תהיה מלחמה גלובלית קשה וארוכת טווח אבל בסוף הטובים ינצחו (כמו המכבים).  בעקבות שאלה קנטרנית (ששאלה אישה צעירה – אולי אחת מהשתיים שהיו שם) לגבי הפניה להאג (ומה עם האטום שלנו? וקצינים בצה”ל שיש נגדם צווים בחו”ל?) ענה ביבי בקיסינג`ריות ריאל פוליטיקית מופתית – אני לא פונה לבית המשפט הפלילי אלא לאינסטנציה אחרת בהאג. בכל מקרה גם את האו”ם אנחנו לא אוהבים ואויבינו עושים בו שימוש לרעה ובכל זאת אנחנו שם ואפשר להשתמש בגופים האלה לטובתנו כמובן (ברוח הרצאתו) על מנת “להעצים את הא-סימטריה לטובתנו”.

הדברים מדברים בעד עצמם. מה שמדהים זה לא מה שידוע לנו על הגברדיה הזו אלא החסות שנותנת האקדמיה הישראלית שמארחת את הכנס הזה, מממנת אותו ואת התוכנית שמארגנת אותו. כמי שמסיימת דוקטורט בחו”ל ושוקלת לחזור ולהשתלב באקדמיה בארץ אירוע כמו זה מספק – יחי האנדרסטייטמנט  – ומר למחשבה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.