החיים בגן עדן וידינו מושטות לשלום

יוסי דהאן

השבוע פרסם "מרכז אדוה" את המסמך השנתי – "תמונת מצב חברתית".  המסמך שנכתב על ידי דר` שלמה סבירסקי ואתי קונור-אטיאס, מצביע על כך שרובם המכריע של הישראלים לא משתתף בחגיגת הצמיחה המתוקשרת, זו מסיבה סגורה לחוג מצומצם של העשירון העליון. בניגוד לתעמולה הרשמית והתקשורתית שמספרת לנו שעניים הם אנשים שאינם מעונייניים לעבוד, מעגל העובדים העניים שאינם מצליחים להתקיים משכר עבודה הולך ומתרחב, שרוב בוגרי שתים עשרה שנות לימוד אינו זוכים להיכנס בשערי מוסדות ההשכלה הגבוהה ושהרפורמות בשוק הפנסיה יידונו יותר ויותר עובדות ועובדים הפורשים, או נדחקים החוצה, ממעגל התעסוקה לחיי דחק.

עובדות אלו לא מפריעות לעורך הכלכלי והחברתי הבכיר של "הארץ" לספר לקוראיו שהישראלים לא מודעים לעובדה שהם חיים בגן עדן

איזה פחד, איזו פאניקה, בימים האחרונים נפוצו שמועות שנשיא סוריה מעוניין לפתוח במשא ומתן לשלום ללא תנאים מוקדמים, ראש ממשלת ישראל הריבונית הודיע שזה עוד בלוף של הסורי (כפי שמכנה אותו פרשננו הרשמי לענייני ערבים) וחוץ מזה, כל משא ומתן עם הסורי עלול להרגיז את האמריקאי, גור`ג בוש ג`וניור, ידיד אמת ופטרון קשוח השרוי בימים אלה במצוקה.  שר הפנים הגיב מיד בתגובה ציונית הולמת והכריז שבקרוב יוקמו יישובים חדשים בקרבת הגבול עם שכנתנו, יושב ראש ועדת חוץ ובטחון לשעבר, חבר הכנסת יובל שטייניץ, גילה נימה פייסנית יותר והתנה את תחילתו של משא ומתן בהסכמתו של אסאד לויתור על חלקים מרמת הגולן. ידינו מושטות לשלום.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.