מחר טלי פחימה משתחררת

הועד לשחרור טלי פחימה

מחר – טלי פחימה משתחררת

מחר, יום רביעי, 3 בינואר 2007 – טלי פחימה אמורה להשתחרר

בואו לקבל את פניה

נחכה לטלי ליד כלא נווה תרצה ברמלה, החל מ-9:00 בבוקר

טלי תשב 877 ימים בכלא (שנתיים, 5 חודשים ו-26 יום) על דברים שכל אחת מאיתנו חשבה, עשתה, או רצתה לעשות ולא היתה אמיצה מספיק.

ביום רביעי, ה-3 בינואר 2007, יתקיים דיון בעניינה של טלי פחימה בפני השופטת לידסקי בוועדת השחרורים בכלא איילון. הוועדה מתכנסת ב-8:15 בבוקר בתוך בית-הסוהר ואינה פתוחה לקהל. טלי אמורה להשתחרר מייד בסיום הדיון, לאחר שתאסוף את חפציה המעטים. אנחנו נחכה לטלי בחוץ, ליד השער של "נווה תרצה" החל מהשעה 9:00. במידה והמדינה תתנגד לשחרור, תמציא תירוצים חדשים ותמשיך את ההתעמרות בטלי, הרי שקבלת הפנים שלנו תהפוך להפגנת מחאה (הסיכוי לכך קלוש, אבל קיים – טלי אמורה להשתחרר).

ההגעה לרמלה היא עצמאית:

מוניות שרות מתל אביב לרמלה לוד, יוצאות מהתחנה המרכזית החדשה, ליד שרות קו 4, עוצרות ממש מול הכלא.

תחנת הרכבת ברמלה נמצאת במרחק 5 דקות הליכה משער נוה תרצה:

הרכבת שיוצאת ב- 8:34 מתל-אביב מרכז מגיעה לרמלה ב- 8:56

רכבת קודמת יוצאת ב- 7:34 מתל-אביב מרכז ומגיעה לרמלה ב- 7:56

אלה הם רכבות פרבריות שיוצאות מכפר סבא, ואפשר לעלות עליהן בכל תחנה בתל-אביב. באתר הרכבת http://www.israrail.org.il/ אפשר לראות מתי צריך לצאת מכל תחנות הרכבת האחרות.

רקע:

הדיון ב-3 בינואר הוא המשך של הדיון שהתקיים ב-13 בספטמבר, כאשר טלי סיימה לרצות שני-שליש מהעונש שהושת עליה בעסקת הטיעון. למרות שבעסקת הטיעון המדינה התחייבה שינוכה שליש מהתקופה שהוסכם עליה, בוועדת השחרורים המדינה הפכה את עורה והתנגדה לשחרור. וזאת כיוון שטלי "נהגה באופן חצוף" בכלא. השופטת לידסקי, למרות שקבעה כי "נראה כי עיקר התנהגותה של פחימה התבטאה במלל בוטה ומחוצף כלפי סוהרים", החליטה לדחות את ההחלטה בשלושה חודשים, וקבעה שאם טלי "תתמיד בהתנהגות טובה" במשך התקופה הזו היא תשוחרר (הדיון היה אמור להתקיים ב-26 בדצמבר ונדחה ל-3 בינואר). טלי החליטה לא לערער על ההחלטה, כיוון שהליך הערעור יכול להיות ממושך, וכיוון שאי אפשר לדעת מי יהיה השופט בו. טלי אכן התמידה בהתנהגות טובה, ולפיכך היא אמורה להשתחרר מיד לאחר הדיון בוועדה.

את פרוטוקול הדיון וההחלטה אפשר לקרוא כאן: http://www.freetalifahima.org/docs/protocol130906_vaadat_shihrurim.pdf

לאחר ששופטי בית המשפט העליון רובינשטיין וחיות החליטו שטלי תישאר במעצר עד תום ההליכים, לאחר שנה וחצי במאסר, וכיוון שהמשפט נמשך ונמשך וסופו לא נראה באופק. החליטה טלי להסכים לעסקת טיעון עם המדינה, וזאת לאחר שתוקן כתב האישום והוצאו ממנו כל העבירות החמורות שבהן היא הואשמה מלכתחילה.

הפחתת השליש היתה חלק מעיסקת הטיעון – כך שטלי היתה אמורה להשתחרר בספטמבר 2006. לפי קצב התנהלות המשפט, נראה היה אז (בסוף נובמבר 2005) שהמשפט יימשך הרבה מעבר לכך. רק חלק קטן מעדי התביעה העידו, פרשת ההגנה עוד לא החלה, והישיבות הבאות נקבעו רק לפברואר. חשוב לומר, שללא ההסכמה על ה"שליש" טלי לא היתה מסכימה לעסקת הטיעון.

החלטת השופט רובינשטיין להשאיר את טלי במעצר עד תום ההליכים http://elyon1.court.gov.il/files/05/010/008/t02/05008010.t02.pdf

החלטת השופטת חיות להאריך את המעצר עד תום ההליכים http://elyon1.court.gov.il/files/05/420/086/01v/05086420.01v.pdf

פרוטוקול הדיון בעסקת הטיעון, 14 בדצמבר 2005

http://www.freetalifahima.org/docs/protocol141205.pdf

כתב האישום המתוקן, 30 בנובמבר 2005

http://www.freetalifahima.org/docs/corrected_indictment301105.pdf

האתר לשחרור טלי פחימה אינו מעודכן, אך ניתן למצוא בו מסמכים ומאמרים רבים המתארים את התגלגלות הפרשה ואת הרדיפה וההתנכלות לטלי.

תרומות:

הוועד לשחרור טלי פחימה דאג למימון ההגנה המשפטית ולהוצאות הקנטינה של טלי במשך תקופת מאסרה. עכשיו, כשטלי יוצאת לדרך, אנחנו מקווים שנוכל לתת לה מעין דמי קיום צנועים לחודשים הראשונים (במידה וטלי לא תשוחרר, הכסף יועבר לקנטינה שלה בחודשים הבאים) . קופתנו ריקה – נשמח לכל תרומה.

המחאות לפקודת יעקב מנור יש לשלוח לת.ד. 1335, כפר סבא 44113. הפקדות בחשבון 119442, בנק הפועלים, סניף 679. אנא ציינו כי התרומה היא לוועד לשחרור טלי פחימה, וכתבו לנו אם הפקדתם כסף בחשבון.

לפרטים נוספים:

יעל 0544901125 

איריס 0544420806

יעקב 0505733276

הועד לשחרור טלי פחימה

www.freetalifahima.org

freetalifahima@yahoo.com

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.