עובדי קבלן ושכר ממוצע

איציק ספורטא

רציתי לכתוב על ההחלטה המהפכנית של שרת החינוך בנוגע לעובדי קבלן במשרד החינוך. "משרד החינוך גיבש נהלים חדשים להעסקת עובדים דרך חברות קבלניות, במטרה להגן על זכויותיהם". איזה הישג משרד החינוך יקפיד שהעובדים יקבלו את המגיע להם על פי חוק מכאן קצרה הדרך לגן עדן. למזלי ניר נאדר מעמותת מען עשה עבודה טובה בכתיבה על הנושא כך שאני משוחרר.

אתמול פורסם על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה דו"ח על השכר הממוצע במשק בחודש אוקטובר, קראתי את הידיעה בנושא בעיתון הארץ והרגשתי שמשהו חסר, פניתי לדווח המקורי ומצאתי את משפט המפתח הבא: "36.2% (929.8 אלף) מסך כל  משרות השכיר היו של עובדים ששכרם הוא עד השיעור המופחת והשכר הממוצע בקבוצה זו היה 2,537 ₪". כרגיל יותר משליש מהעובדים משתכרים שכר שלא מאפשר לחיות, נכון שחלקם עובדים משרות חלקיות, אבל בכל זאת זהו אחוז עצום שמספר בלי הרבה מילים את סיפורם של חלק גדול מן העובדים בישראל.  

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.