הצהרת הון וקשרים של פוליטיקאים

איציק ספורטא

ביום שישי גם אני קראתי דברים בנושא הכוכב הנולד בשמי הפוליטיקה הישראלית, ברק. לא משנה שכוכבו דרך וכבה בעבר העיקר שעכשיו הוא התקווה הלבנה של עיתון הארץ ולא רק. בפעם השנייה בשבועות האחרונים נחמה דואק כתבת ידיעות אחרונות תיארה ארוחת ערב בביתו הדל, 400 מטר, פרקטים, שלושה מיליון דולר שוויו, שני פסנתרים והרבה חברים שאסף בבית התמוחי השכונתי.

ועוד בכתבה: "ברק מעדיף שלא יעסקו בעסקיו הפרטיים ובכמות הכסף שהצליח לצבור בשש השנים מאז פרש מרשות הממשלה (ידיעות אחרונות 12/1/2007 המוסף לשבת עמוד 12)." אני דווקא מעדיף כן להתעסק בעסקיו הפרטיים שלו ושל מועמדים אחרים. מקורביו מדגישים שאת רוב עסקיו עשה בחו"ל כך שכביכול לא יהיה נתון ללחצים של אנשי עסקים ישראלים.

כאשר מדברים על שחיתות במגזר הציבורי שוכחים כמובן את השחיתות במגזר הפרטי, אבל על זה בפעם אחרת. רק בשנים האחרונות נחשפנו לתשלומים גבוהים של אנשי עסקים לפוליטקאים בעיקר בכירים. ראש ממשלה מוכר בית במחיר גבוה במיוחד, בן של ראש ממשלה משתכר מיליונים תמורת שיטוט באינטרנט, ומועמד לעמוד בראש מפלגה מתעשר במהירות הבזק. כל אלו לטעמי מעשים מושחתים.

על כן ראוי לדרוש מפוליטיקאים הצהרת הון מפורטת כדי שנדע עם מי יש לנו עסק. כאשר אנשים שהיו בשרות הציבורי רוב חייהם הבוגרים מתנאים בעושר מופלג אני מתחיל לחשוד. לכן הייתי ועוד איך רוצה להתערב בענייניהם הכביכול פרטיים של המועמדים למיניהם. אם הם רוצים להיבחר על ידי הציבור עליהם לדווח על קשריהם העסקיים ועל הונם כי בלעדי זה לא הייתי בוחר באף אחד מהם, בלי קשר לעמדותיהם הפוליטיות.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. דרור

    טיפ: תבדקו לאיזה פוליטקאי (אשתו) שייך מגרש עם זכויות בניה ל- כ 100 יח"ד בחולון

    בשווי עשרות מיליוני שקלים

    גוש 7182 חלקה 291