הלך הזרזיר אצל העורב ו"דה מארקר" מתגייס

יוסי דהאן

האגודה לזכות הציבור לדעת, גוף ימני הפועל ברוח תפיסת חופש הביטוי של הסנטור האמריקאי המנוח ג`וזף מקקרתי , החליטה להעניק פרס מיוחד לד"ר דניאל דורון,"על תרומתו הייחודית לתקשורת כלכלית הוגנת". דניאל דורון הוא מנהל המרכז לקידום כלכלי וחברתי, מרכז שהתפיסות הכלכליות והחברתיות שלו הופכות את מרגרט תאצ`ר למאואיסטית.

להלן קטעים מדברי יקיר המרכז והאגודה על התרומה של דורון לעיתונות הוגנת.

"במשך שנים רבות, דניאל דורון והמרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי הכינו את התשתית האינטלקטואלית לשנות את כלכלת המדינה… דניאל דורון עוזר לי להילחם בקרב ההיסטורי שמתרחש כעת על עתידה של כלכלת ישראל."
בנימין נתניהו, לשעבר ראש הממשלה ולשעבר שר האוצר.

"דה מארקר" שברוב השנה משמש כזרוע התקשורתית של האוצר, התגייס בימים אלה למאבק בשביתת הסגל הבכיר באוניברסיטאות. מירב ארלוזורוב שהכריזה לפני מספר חודשים שהטלת ספק במדעיותה של הכלכלה כמוה כהכחשת השואה, מכריזה היום על הפרופסורים לכלכלה, שלטענתה הם קבוצת המרצים היחידה המתנגדת לשביתה, כעל עדת מלאכים. ארלוזורוב שלא פגשה בקריירה העיתונאית שלה שביתה מוצדקת קוראת לביטול ההסכמים הקיבוציים של המרצים ומצדיקה, בשם "לא מעט מהפרופסורים לכלכלה" אנונימיים את הקיצוץ של מיליארד ומאתיים מיליון שקלים שקיצץ האוצר בחמש השנים האחרונות בתקציב ההשכלה הגבוהה.

אני לא יודע כמה פרופסורים לכלכלה נכללים בביטוי "לא מעט", אבל אין ספק שלחלק מהם שהפכו ליושבי ראש דירקטוריונים ודירקטורים, ליועצים בשכר של תאגידים כלכליים ומספקי חוות דעת בתעריפים התחלתיים של עשרות אלפי שקלים אין שום עניין ברעיון של אקדמיה הפועלת באופן עצמאי, ביקורתי ובלתי תלוי בבעלי ההון. בהשראת חלק מהם האוניברסיטאות הפכו בשנים האחרונות לשפחותיהן של תורמים ובעלי הון וכל תחום ידע שאינו מניב הכנסות עומד בסכנת סגירה. על מנת ללמוד על העתיד הצפוי על פי החזון של ארלוזורוב ו"הפרופסורים לכלכלה" כדאי להביט על תכניות הלימודים החוץ תקציביות של האוניברסיטאות, שבחלק מהן שכר הלימוד מגיע לעשרות אלפי שקלים לשנה ובלחץ הצרכנים המחוזרים הדרישות האקדמיות הולכות ומדרדרות. את סימני התממשות החזון ניתן לראות גם בחוגים המורעבים של הפקולטות למדעי הרוח והאמנויות.

אחד הדברים המוזרים בדיון הציבורי בישראל זה שאנשים כארלוזורוב גורמים לך להגן על מוסדות שמטעמים אחרים אתה סבור שהם מעוזי שמרנות ואחד הגורמים המרכזיים לאי השוויון בחינוך בישראל.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.