נשים בעוני: סיפורי חיים - ספר חדש

ניצה ברקוביץ`

לאחרונה יצא ספר חדש שהייתי מאוד רוצה להמליץ לכולם. שמו "נשים בעוני: סיפורי חיים: מגדר, כאב, התנגדות" (הוצאת הקיבוץ המאוחד, סדרת מגדרים) וכתבה אותו מיכל קרומר-נבו, מרצה במחלקה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון.  הספר מציג באמצעות שילוב של פרקים תיאורטיים, מידע על עוני בעולם ובישראל ופרקי סיפורים, באילו צורות מתבטא עוני בחיי היומיום של נשים אשר נולדו לתוך עוני וחיות בו כל חייהן. פרקי הסיפורים מבוססים על סדרת ראיונות שמטרתם ללמוד מנשים "מומחיות לעוני" כיצד הן מתמודדות עם החיים בעוני, עם שוליות ועם הדרה חברתית. המפגשים עם הנשים מתוארים בצורה מפורטת ומוצגים ביחסם לתיאוריות רלוונטיות מתחום חקר העוני, תוך חשיפה, לא רק של "הנחקרות" אלא גם של "החוקרת" עצמה. מתוך התיאורים עולה בבירור כיצד שלובים זו בזו השוליות המגדרית והמעמדית וכיצד שילוב זה מעצב את מציאות החיים של הנשים. למרות שהספר מציג בפירוט את החוויות הפרטיות של הנשים הוא אינו נשאר בגבולות האישי, אלא הוא יוצר את ההקשרים ההכרחיים לפוליטי, והוא חושף את המנגנונים החברתיים הסמויים אשר יוצרים ומעצבים את עוניין ושוליותן של נשים.

הספר מציע לסטודנטים, לחוקרים, לפעילים חברתיים, לעובדים סוציאליים ולשאר העוסקים במקצועות הטיפול, מבט חדש על חייהן של נשים שנמצאות כה קרוב ועם זה כה רחוק. בהציגו זווית ראייה אחרת מזו המקובלת הוא בעל ערך רב גם לאלה שהתוודעו לעולם העוני ולאנשים החיים בו רק דרך דפי העיתונות ומבעד לעדשת מצלמת הטלביזיה.

הספר כתוב מצוין ונשאר עימך זמן רב גם לאחר שסיימת לקרוא אותו.

לרכישת הספר במחיר מוזל של 58 ₪, כולל דמי משלוח (במקום 82 ₪) :

http://www.book4book.co.il/catalog.php?id=3061

או בהוצאה (במחיר של 60 ₪) , טל` 03-616-3978, tal@kibutz-poalim.co.il

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.