הידיים שלנו כואבות אבל אנו חזקות, בואו להפגין ולתמוך בנו היום

אריאלה סער - יושבת ראש ועד קלדניות הדואר

אני פנסיונרית. עבדתי 45 שנה במדינת ישראל, שימשתי 6 שנים מנהלת אולפן אקדמאי של הסוכנות היהודית, עבדתי 5 שנים במרפאה לבריאות הנפש ברמת- חן, אח"כ עשיתי הסבה מקצועית לחשבי שכר והנה"ח, וב-6 השנים האחרונות, כיוון שלא מצאתי עבודה במקצועי, עבדתי כקלדנית בקומה 9 בדאר, אצל חב` כח אדם מנפאואר.

לדאבוני, בדואר למדתי להכיר את מצבם העגום של עובדי הקבלן בישראל, ניצול, בצורתו המכוערת ביותר. עבודה דרך חברות כח אדם. ראיתי והתנסיתי בניצול, שמעתי את הזלזול בנו העובדים דרך כח אדם, נלקחו מאיתנו זכויות, לא שולמו שעות נוספות, לא שולמו חגים, ובעיקר, על אותה עבודת קלדנות, העובדות הקבועות, 8 במספרם, קיבלו משכורת לפי שעות עבודתם, רק 6 שעות עבודה, ושולמו להם זכויות סוציאליות מלאות בהתאם ל ח ו ק. אנו קופחנו. כולם ראו את זה בטלויזיה בתכנית "עובדה". 

כמו עכברים, במירוץ בן 7 שניות של הקלדה, כשבשעה צריך לעשות 1000 כאלה, כדי לקבל את שכר המינימום. יש לזה שם אחר חוץ מעבדות? תוסיפו על זה משטר של פחד ושליטה, ותבינו שזה נמשך בין 5 ל-17 שנים.
האם ככה מתנהגת מדינת ישראל לעובדיה ועובדותיה? אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר? איך נוכל להלין על המעסיק הפרטי המנצל את עובדיו? האם למדינה אין כבוד לחוקים שהיא עצמה חוקקה?? האם לזה לחמנו ובנינו משפחה ובית בישראל?
המדינה מתנהגת כאחרון הגנבים, מפשיטה מעובדי הקבלן את כל ההגנות והחוקים הסוציאליים. אולי במאזנים זה נראה מצויין, כי נשאר יותר כסף, אך את המחיר אנו ומשפחותינו משלמים.

המצב גרוע , ואין עם מי לדבר. כולם מתנערים מאחריות. כלומר, אחריות להשוואת – תנאים, כפי שהחוק דורש.אין
אפשרות לבטא את התדרדרות המצב בישראל מבחינה חברתית וסוציאלית. לכן תבענו את המעבידים שלנו. חב כח אדם והדאר, אנשים שעובדים שנים רבות לא התקבלו בדאר כעובדים מן המנין והמשיכו להעסיק אותנו כעובדים בלי זכויות, ובלי ה כ ר ה . אין אנו עובדים בכלל, רק צל שעושה להם את העבודה.

בשנת 2001 פנתה ההסתדרות אלינו כדי שנתאגד, והכתירה כמה עובדות בתור ו ע ד קלדניות, אולם מהר מאד נטשה אותנו עובדי כח אדם לטובת הדואר שם לא יכלו להשפיע, וגם לא התעקשו, אנו היינו כלי ביד ההסתדרות ברשותו של מר עמיר פרץ, שהבטיח אישית לשנות מצב הקלדניות העובדות שנים רבות דרך חברת כח אדם בכלל ובדאר בפרט. מונינו כועד אולם עשו מאיתנו צחוק, ולאחר מכן פשוט נעלמו. יש בידי מסמכים עם פרוטוקול של ישיבות איתם ועם מר עופר עיני.

אני פונה אליכם בבקשה אישית להגיע להפגנה ביום ב ה -19.2.07 בשעה 10:00 בבוקר מול ההסתדרות ברח` ארלוזורוב 93 בתל-אביב. הגיע הזמן שתיפסק עבודת העבדות בישראל גם לעובדות בדואר, וגם לשאר העובדים בכל הארץ שעובדים דרך חברות כח אדם. אנא בואו לעזור לעצמנו כי אחרת יהיה מאוחר כי רק אנו העובדים נ וכל להזיז דברים בארץ, לא לשתוק בואו ל ה פ ג נ ה.

בהפגנה שהייתה מול הדאר לפני שבוע וקצת, לא הורשו העובדים להשתתף, ונאמר להם שהם יפוטרו אם יצאו להפגין…… בואו להיות להם לפה, בהפגנה מול ההסתדרות, יבואו כל עובדי הק ב ל ן בדאר, בואו להיות איתנו.
בואו להוכיח לשלטון, להון להסתדרות ולעצמכם, שישראל היא מדינה דמוקרטית. שהעם לא שותק לנוכח גזילת עובדי הקבלן.


הידיים שלנו כואבות, אבל אנחנו חזקות, ואנו ננצח,

תודה לכול מי שאיכפת לו במדינה הזו שבצורה כזאת עלולה לפשוט את הרגל ומהר.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.