על כלכלה חופשית ותומכיה

איציק ספורטא

לפני זמן מה נתקלתי בקורס שניתן בחסות אגודת הסטודנטים באוניברסיטה תל אביב העסוק בכלכלה החופשית ומבקריה. קורס זה מזכה את המשתתפים במלגה בת 1000 שקל. בברור לא עמוק התברר שמי שממן וקבע את תכניו של הקורס הוא "המרכז הישראלי לקידום חברתי כלכלי" שהוא לא אחר מהארגון שהוקם על ידי דניאל דורון ונועד להנחיל לילידים את עקרונות הכלכלה החופשית של מילטון פרידמן. לא תתפלאו לשמוע שהארגון הנ"ל תומך בבנימין נתניהו. אותו קורס ניתן כבר בפעם השניה באוניברסיטת בן גוריון ובאוניברסיטה העברית.

לא רק זאת הסטודנטים הפעילים בארגון הנ"ל מתנגדים באופן גורף למדיניות של אגודת הסטודנטים הקוראת לשביתה מיום ראשון. הם אף מחתימים על עצומה הקוראת לביטול החינוך הציבורי הגבוה ולהעלאת שכר הלימוד ועוד רעיונות מעין אלו תחת השם סטודנטים בעד רפורמה אמיתית. אם תקישו באינטרנט את המונח "צדק חברתי אמיתי" האתר הראשון שיופיע הוא של הסטודנטים הללו.

כאשר כולם משתמשים במונח צדק חברתי ויש אף המגדילים לעשות ופועלים בעד צדק חברתי אמיתי צריך לבדוק למה הם מתכוונים. רק השבוע נחשפנו לעוד איש צדק חברתי אמיתי שכזה שגם הוא תומך בנתניהו, גאידמק.

מעניין אם אגודות הסטודנטים היו תומכות בקורסים שלמעלה אלו לא היו מציעים מלגה נכבדת. מעניין גם אם אגודת הסטודנטים הייתה נותנת את אותה במה לקורסים של ארגונים אחרים. אבל יותר מעניין אם אגודת הסטודנטים מודעת למטרה הפוליטית הברורה של מציעי הקורס הנ"ל.   

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.