אפקט לוציפר: כיצד אנשים טובים הופכים רעים

יוסי דהאן

 

<StrippedTag/FONT>

<StrippedTag/FONT>

Philip Zimbardo הוא פסיכולוג חברתי, לשעבר נשיא האגודה לפסיכולוגיה האמריקאית, שערך בשנת 1971 את אחד הניסויים המפורסמים בפסיכולוגיה חברתית – The Stanford Prison Experiment, בניסוי הוא הראה כיצד בתנאים של קונפורמיות, אנונימיות ושעמום התנהגותם של סטודנטים המשתייכים לאוניברסיטת עילית יכולה להפוך לסדיסטית (קטע הוידיאו לכתבה מציג חלק מהניסוי המקורי). לאחרונה כתב זימברדו ספר חדש " The Lucifer Effect: Understanding How Good People Turn Evil”, שבו הוא מנסה להסביר מהן הנסיבות שהובילו להתעללותם של החיילים האמריקאים באסירים בכלא אבו גריב בעירק. ההסבר של זימברדו יפה גם להסבר התנהגותם של יחסי סוהרים אסירים בכלא מגידו וכובשים נכבשים במחסום חווארה.<StrippedTag/FONT><StrippedTag/FONT>

למאמר על הספר ולראיון הוידיאו עם זימברדו לחצו כאן.<StrippedTag/FONT><StrippedTag/FONT><StrippedTag/FONT>

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.