למען חופש הביטוי והיצירה ונגד התערבות פוליטית

עצומה

אנו החתומים מטה, אנשי קולנוע ואזרחים מודאגים, רואים בחומרה רבה את ההתערבות הבוטה של גורמים פוליטיים ותקשורתיים בעבודתה של ועדה מקצועית בקרן ציבורית. התערבות זו מסכנת את חופש הביטוי,העיסוק והיצירה במדינת ישראל. אנו מזהירים מפני ההשלכות העתידיות של התערבות מסוג זה בעבודתה של ועדה מקצועית בלתי תלויה.   
הסרט "Jaffa סיפורו של מותג" בבימויו של איל סיוון ובהפקת אריק ברנשטיין ואסנת טרבלסי נבחר לפרויקט "עבר, הווה, עתיד" בגלל איכותו הקולנועית כפי שהוצג לגופים השותפים בפרויקט – ערוץ 8, סינמטק ירושלים וקרן רבינוביץ`. 
מסע ההסתה המתנהל בשבוע האחרון נגד במאי הסרט איל סיוון, מבקש לכוון, להשפיע ולשנות החלטה מקצועית זו.
הניסיון לתייג סרט זה כ"אנטי ישראלי" הוא ניסיון למנוע דיון פתוח, רחב ומעמיק בהוויה הישראלית. השתלחות מסוג זה עלולה למנוע מיוצרים בעלי השקפות עולם שונות – מכל גווני הקשת הפוליטית – לעבוד וליצור בצורה חופשית בישראל. 
אנו חרדים מהאפשרות שמסע ההכפשה נגד סיוון שניזון מהתבטאויות של עיתונאים, פוליטיקאים ואינטרסנטים ישפיע על ניקיון ההחלטות של הנהלת קרן רבינוביץ` והדירקטוריון שלה. 
לא כולנו מסכימים עם עמדותיו של סיוון, הן הקולנועיות והן הפוליטיות, ואפשר להתווכח איתן אבל אסור ומסוכן לשלול ממנו את הזכות ליצור ולהתבטא.
התערבות פוליטית בהחלטה מקצועית של קרן ציבורית היא איום על כל מערכת התרבות בישראל ולכן הקריאה הזאת אינה עוסקת רק באיל סיוון ובזכותו ליצור בארץ, אלא בזכותו של כל ישראלי לחופש ביטוי ויצירה.
לחתום על העצומה אנא כתבו שם ועיסוק ל:  free.filmmaking@gmail.com
העצומה תישלח לכלי התקשורת ולכל הגופים הנוגעים בדבד בימים הקרובים. רקע ההתחלה  http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/570/494.html

  

קרן רבינוביץ` מגינה על ההחלטה  http://www.nrg.co.il/online/5/ART1/572/568.html המאמר של בן דרור ימיני  http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/572/994.html תגובתו של השר מג`אדלה  http://www.nrg.co.il/online/5/ART1/573/313.html הכתבה של מרב יודילוביץ`   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3392657,00.html היוצרים הדוקומנטרים לא להתערבות פוליטית http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3393367,00.html

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.