• WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.49.37
    אקטיב אגרסיב
    על פועלם הטוב של הלוחמות והלוחמים לשינוי חברתי
  • WhatsApp Image 2024-05-19 at 12.56.14
    השאלון
    יוצרות ויוצרים מתארחים בסלון הספרותי של העוקץ

עדכונים בעניין המאבק בכפר שלם

עינת פודחרני

2 עדכונים חשובים במסגרת מאבק תושבי כפר שלם על זכויותיהם

 

1.    צו עיכוב ניתן לפינוי מתחם מח"ל-משה דיין בכפר שלם:

אמש נתקבלה החלטה בבית-משפט שלום ת"א, על הוצאת צו עיכוב זמני לפינוי משפחות המתחם – למשך החודש הקרוב. צו העיכוב ניתן בהיעתר לבקשה נוספת שהגיש עורך הדין של תושבי המתחם.

לשון ההחלטה שנתן השופט מאיר שנהב מצביעה על כמה הצלחות משמעותיות במאבק המתמשך שמנהלים תושבי המתחם:

בניגוד לתפיסה שלוותה את ההליך המשפטי עד כה – לפיה פינוי והריסה של בתים הינם נזק בעל משמעויות כלכליות בלבד, הפעם הכיר בית המשפט בעוול הבלתי הפיך שיגרם לתושבים אם יפונו מבתיהם וציין את הקשר בין סוגיית הפיצוי שעודה נידונה בערכאות משפטיות לצו הפינוי שהוצא.

שנית, במהלך הדיון בביהמ"ש חשפה עו"ד של בעלת הקרקע – רומה אפרתי – ייפוי כוח שניתן לה על-ידי עיריית תל-אביב, לפיו תוכל הגב` אפרתי לפעול מטעם העירייה בתיק המשפטי. ייפוי כוח זה מצביע באופן פומבי על שיתוף הפעולה של עיריית תל-אביב שנמנעה לאורך כל הדרך מלהגיב לטענות התושבים וודאי שלא טרחה להתייחס לדרישותיהם להתערבותה בעצירת הפינוי של תושבי העיר. רון חולדאי אף היתמם בדיון שקיימה ועדת ביקורת המדינה וטען שהעירייה איננה צד בעניין ולא יכולה להתערב. כעת צריך לברר מה התמורה שהגב` אפרתי או הקבלנים שעומדים מאחוריה היו אמורים לקבל תמורת פינוי השטח העירוני ללא פיצוי התושבים..

ההחלטה מעניקה לתושבי המתחם צו עיכוב זמני לחודש. החלטה נוספת בעניינם צפויה להתקבל רק ב- 4 לספטמבר בביהמ"ש לשלום בת"א. משמעות הדבר היא שאפשר לרדת בכוננות החירום, אך במהלך חודש אוגוסט ימשיך המאבק הציבורי לאחר שכמו בהרבה מקרים אחרים מתבררת ההשפעה שיש למאבק ציבורי על בתי המשפט.

לקריאת החלטת השופט מאיר שנהב, סגן נשיא בית משפט השלום תל-אביב יפו, לחצו כאן

2.    הודעת מנכ"ל חלמיש, איתן פדן, על התפטרותו אמש מהנהלת החברה:

בחודשים האחרונים ניהל ועד כפר שלם מאבק ציבורי מול הרשויות נגד התנהלותה הזדונית של חלמיש מול המשפחות הותיקות בכפר שלם. חלמיש מונתה כאחראית מטעם המדינה על פרויקט פינוי-בינוי כפר שלם. במשך החודשים האחרונים שלחה חלמיש עשרות צווים ל"סילוק יד" למשפחות כפר שלם, ובכך חייבה אותן לצאת ולהגן על עצמם בערכאות משפטיות על לא עוול בידם. חלמיש בחרה לנהל את הדיאלוג עם תושבי כפר שלם דרך בתי המשפט – תוך רמיסה בוטה של זכויותיהם וניהול מסע הכפשה של התושבים בפני הרשויות והציבור משולל כל יסוד. מאבקם של התושבים הגיע לשיאו אמש עם התפטרותו של פדן מהנהלת החברה, לאחר שמאבקם חשף את ניהולו הכושל, וביקורות חריפות הושמעו כנגדו הן בועדות הכנסת והן בסיקורי התקשורת.

תושבי כפר שלם ימשיכו במאבקם הציבורי נגד העוול וינסו להפעיל לחץ ציבורי על מקבלי ההחלטות. אסור לתת לחברות הממשלתיות עמידר וחלמיש, ולעיריית תל אביב
להתחמק מאחריותן לעוול ולגזל ולהמשיך לפעול לטובתם של קבלנים ונדל"ניסטים!<StrippedTag/FONT>

לא יתכן שתושבים הגרים במקום למעלה מ- 50 שנה יפונו מבתיהם ללא כל פיצוי, ללא חלופה, ותוך התנערות מוחלטת של המדינה ממחויבותה לאזרחיה!

המאבק הוא מאבק ציבורי על הזכויות של כולנו !
פרטים על המשך המאבק ישלחו בהקדם האפשרי

לפרטים נוספים: אהרון – מזכיר ועד כפר שלם: 054-5518080 , עינת –  0523554815
natush@gmail.com<StrippedTag/FONT> <StrippedTag/FONT>

תגיות:
כנראה שיעניין אותך גם: