פסקי דין, ארגון עובדים ופוליגרף

איציק ספורטא

לתשומת הלב שני פסקי דין של בתי דין אזוריים לעבודה, האחד, המחזיר עובד שפוטר כיון שניסה לארגן עובדים. השני, שולל חיוב עובדים בבדיקת פוליגרף גם אם חתמו על הסכמה בחוזה העבודה שלהם.

סיפורו של העובד מורכב ופסק הדין הזה הינו זמני עד אשר יתבררו כל בפרטים, למשל, טענתו של העובד, אבינועם עדוי, שהוא בעצם עובד מדינה ולא עובד חברת כח אדם המתחזה לעמותה. העובד התחיל לעבוד בינואר 2000 כעובד מדינה במרכז הרפואי לבריאות הנפש לב השרון, לאחר חמישה חודשים עבר לעבוד כמטפל סיעודי במרכז לטיפול בניצולי שואה הצמוד לאותו מרכז. אז הועבר לעבוד באגודה לבריאות הציבור המעסיקה כ-3000 איש ואישה. אז הנה עוד עמודת, חברת כח אדם, המספקת עובדים למשרד הבריאות. עובד זה ניסה לארגן את העובדים, ללא הצלחה. לאחר אותו ניסיון פוטר, הוחזר ומאוחר יותר פוטר שוב.

בית הדין לעבודה קבע: "קיימות לפיכך ראיות לכאורה כי הודעת בית החולים על פיטורי המבקש בסוף שנת 2006 נעשתה, לפחות בין היתר, בשל פעילותו הארגונית, כל זאת בניגוד לחובת תום הלב ובניגוד לסעיף 33 י` לחוק הסכמים קיבוציים, התשי"ז – 1957 (להלן – "חוק הסכמים קיבוציים"). בהקשר זה יש לזכור כי ככל שמועלה חשד כי נימוקי הפיטורים אינם ענייניים אלא נעשו על רקע פעילות ארגונית – עובר הנטל למעסיק, להוכיח את הצדקתם העניינית של הפיטורים וכי נעשו כדין  (עס"ק 1013/02הסתדרות העובדים הכללית – מתנ"ס קריית מלאכי ואח`, מיום 25.12.03)".

פסק דין אחר העוסק בחיוב עובדים בבדיקת פוליגרף קבע: "חיוב עובד בביצוע בדיקת פוליגרף כאמצעי אותו יכול מעסיק לכפות, אף אם נתן העובד את הסכמתו לכך, מצוי לגישתנו בספק של ממש. גם הסכמה של עובד להיבדק בבדיקת פוליגרף במסגרת חוזה עבודה, לא בנקל יפרשה בית-הדין כמחייבת את העובד. מדובר באמצעי דרסטי אשר יש לנהוג באכיפתו מידה של זהירות ושיקול דעת. הנחה מובנית היא כי איש אינו שש להיבדק בבדיקת פוליגרף. בהקשר זה אין להתעלם מיחסי הכוחות שבין המעביד לעובד. הפער שביחסי הכוחות מחייב בחינה מדוקדקת האם הסכמתו של העובד, במקרה נתון ,אכן ניתנה מרצון חופשי או, חלילה, מתוך חששו למקום עבודתו או חששו הכללי מפני מעבידו-במיוחד בסיטואציה טעונה של חשדות המתבררים, במקום העבודה".

פסק דין זה מדגיש שוב את הנקודה שלעיתים נשכחת, במצב בו המעסיקים קובעים את תנאי ההעסקה, הם יכולים להחתים את העובד כמעט על כל דבר, גם על בדיקת פוליגרף. על כן יש להגן על העובדים גם במה שלכאורה נתפס כפטרנליזם, כי הרי אנו חיים בעולם של חופש חוזים, אלא שחוזה העבודה עדיין נתפסים כשונים על ידי בתי הדין, ובצדק. 

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.