כנס במכללה החברתית כלכלית, וסוף

איציק ספורטא

ביום שישי ה- 23/5/2008 יתקיים במכללה החברתית כלכלית מפגש עם שגריר אירלנד בנושא:  ההיבט הקהילתי של ה"מודל האירי".  כמו כן אחד מחברי המכללה הכלכלית חברתית שמלמד גם בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, אמנון פורטוגלי, פרסם לפני כשבוע מאמר ב"הארץ" שעסק בסוף העידן  הניאו-ליברלי. אמנון שלח לי מאמר מלא ומקיף יותר בנושא הנה הוא לפניכם/ן.   

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אתי מלוד

  לדעתי, כל ההצהרות על "צמיחה" בכלכלה מכוונות לעשיריון העליון בלבד, העשירון התחתון חווה על בשרו

  רק "התדרדרות" "צניחה" ו"נבילה" בכלכלה כמו באפקט הדומינו – בשירותי החינוך הבריאות, הרוחה וכו'.

  חשוב לציין שבשעת משבר בכלכלה מגייסים את העשירונים הבינוניים והתחתונים (המעמד הבינוני) להרתם לשיפור

  ומיתון המצב אך כאשר מדובר בעודפים (בעקבות צמיחה), משום מה העשירונים נמוכים אלה אינם שותפים להצלחה

  והשכר המשתקף משכרם מאבד מערכו (עקב עליות מחירים).

 2. אורלי בנימין

  תודה רבה לאיציק על המאמר המצויין של אמנון פורטוגלי. ועכשיו כשקראתי אותו אני מעלה את שאלת מיליון הדולר בעיניי (ומיליון דולר כאן בתרתי משמע): מה ניתן לעשות בכדי שביבי, שאין סיכוי שיתן למאמר כזה להזיזו ולו מילימטר מדרכו, יסולק מעל המפה ובכדי שאדון אהוד ברק שאי אפשר לשכוח לו את הזקנה במסדרון בית החולים או את נפתח להם את המקררים, יקרא, יפנים ויהפוך את הטקסט הזה לתנופה שלו?
  בכדי לסלק את ביבי, נראה לי שנצטרך לממן משרד חקירות רציני שיפשיט ביסודיות את ענייניו הכלכליים עוד מתקופת היותו סטודנט בארצות הברית ואילך. נהיה חייבים להדביק אותו בכתמים של אולמרט לפני שמערכת הבחירות מתחילה. בכדי להכריח את ברק להשתכנע מאמנון פורטוגלי נצטרך לממן משרד פרסום רציני שינכיח את האמיתות הדרמטיות האלה בכל קרן רחוב. לא נותר לנו אלא לבכות את תפרנותנו ולהצטער שאין לנו איזה מעביר מעטפות ממולח לצידנו שיעביר לנו את המיליון דולר שאנחנו זקוקים להם בכדי לסדר כמה עניינים קטנים ולחזור לשגרה.

 3. שמש

  מוזר לדבר על "כשלון" במקרה הזה. הרי כך אנחנו מתעלמים ממטרתו האמיתית של הניאו-ליברליזם, שהיא להעצים את הצבר ההון, את המדינה ואת האלימות הממוסדת, ובכך הוא הצליח יפה.

 4. ניצן אביב

  המכללה החברתית-כלכלית תקיים מפגש פתוח לקהל הרחב, במסגרת הקורס "כח הקהילה", עם שגריר אירלנד בישראל, מייקל פורבס, לבחינת ההיבט הקהילתי של "הדגם האירי", ביום שישי, 23.5.08 בין השעות 12:00 – 13:30 בבניין מכללת ת"א – רח' יגאל אלון 30, ת"א.
  פרטים נוספים: http://www.sea.org.il
  מומלץ לקרוא את מאמרו של ד"ר אפרים דוידי: "לידיעת המאוהבים ב"דגם האירי", שפורסם בעלון "זו הדרך" בגליון 21 מיום 21 במאי 2008 ומצוי באתר מק"י: http://www.maki.org.il