סיוע בתחומי הצדק החברתי, הפלורליזם או זכויות האדם.

הקרן החדשה לישראל

הקרן החדשה לישראל מבקשת להעמיק את מעורבותה בקרב שכבות מוחלשות בחברה הישראלית. בימים אלה היא בודקת אפשרויות לסייע, גם כספית, לארגונים או התארגנויות המובלים ע"י תושבים וותיקים בערי פיתוח ובשכונות מצוקה הפועלים בתחומי הצדק החברתי, הפלורליזם או זכויות האדם.

בהצעות ניתן לפנות עד ל – 15 בספטמבר 2008 לדוא"ל monica@nif.org.il או לטלפון 02-6723095 שלוחה  113

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. נתן שקרצ'י

  בני אלון יקים שדולה לפתרון בעיית הפליטים הפלשתינים…

 2. איילה סבאג מרציאנו

  זהו תכסיס מסריח של הקרן החדשה והעמותות בשכונות! מאחר והדולר ירד הרי שהתרומות לעמותות פחתו וקטנו. באה הקרן החדשה העשירה ורוצה להציל את העמותות בשכונות (מתוך אנטרסים), המצוקה והחליטה לתת כספים בדלת האחורית בכדי שהעמותות לא "ימותו" . בכדי להמשיך ולהנציח את העוני בכדי להשאיר את ראשי העמותות כמקבלי שכר גבוהה. בשכונת הקטמונים ישנם בערך 17 עמותות מוכרות שמטיילות ושוכנות בשכונה. הקרן החדשה היא ממסדית וברור להם שברגע שהעמותות יפלו תתחיל מהפכה. אז לא באים ישירות לבנייני הרכבות ולא באים ישירות לבני הנוער להצילם מהעוני, מהאבטלה, מהשעמום, מעוד תיק במשטרה ומהדיכוי שהם חיים בו.
  כמה שהם חכמים/ערמומיים הציוניים שושלת לבוני ה מדינה ובני הדודים של הרצל ובן גוריון.

 3. עופר פרץ

  קשה לכתוב "הקרן רוצה לתמוך בהתארגנוית מזרחיות". אני באמת לא מבין.

 4. ד

  הקרן החדשה היא חלק מהבעיה

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שכן אני יותר מעשר שנים פועל כיו"ר ועד השכונה בשכונת המצוקה הכי קשה בישראל לדעתי כל הפשעים והפגים בישראל בולטים בשכונה העלובה והמסכנה הזאת. ואני נלחם נגד כל הגורמים והם נלחמים בי , בלי כסף בלי כלום , אין מתנ"ס אין מילגות לסטודנטים, תוכניות בנייה מטורפות והזויות וענקיות , תחנה מרכזית ,זיהום אויר זיהום אנטנות עובדים זרים (צריך לטפל בעניין) נרקומנים סמים בתי זונות משטרנ מושחתת או אדישה אנשים מיואשים, משתפים שצריך תקציב לטפל ועוד ועדו .
  אשמח מאוד שועד השכונה יקבל תמיכה ממשית שיהיה כוח להילחם ולהגיע בסופו של דבר להיות שכונת מצוקה נורמלית לפחות..וכן גם פינוי כפוי ! (טרנספר) של מזרחים בשכונה כולל הבית שלי.
  מדינת ישראל מדינה מטורפת וכל הבעיות שהמדינה והעיריי הלא מוכנה לטפל מתגלגים לפתחי (ולשכונה)
  ותבינו התושבים מסביב לתחנה המרכזית לא קיבלו פיצוי והעיריה בת"א אומרת שהיא יכולה למשוך זאת לנצח מבחינה משפטית – זאת הדמוקרטיה בישראל!
  מעניין איזה בדיוק עזרה נותנים

 6. חן כהן (שרעבי)

  כנראה הושמט השם שלי מן הכתבה שלי , אני בהחלט מציע שיתנו כסף לועדי שכונות להתמודד עם הבעיות .
  אני לא יודע מה עם אחרים אני אישית די חנוק , שכן אני עושה הכל על חשבון זמני הפנוי ובכספי. ויש איזה 24 תוכניות בנייה ענקיות בשכונה שאני מנסה להתמודד איתם כולל מול התחנה המרכזית החדשה שאני מסה לבעוט אותה ולהוציא אותה מהשכונה. וזה ממש לא כוחות אני מרגיש לפעמים כמו דון קישוט, שעם כל המאמצים שלי סתם ביזבזתי את זמני,
  למרות שטכנית ניצחתי הצלחתי לגרום נזק לעירייה ולדחות לפחות את הפינוי בינוי כפוי וזריקת משפחתי ושאר המשפחות מהגי'בעה התימנית ("ניו הופ", גיבעת ושינטון)או איך שתקראו לזה . בשנתיים לפחות. וכן גם נודע לי דרך תושבי שכונות אחרות שרון חולדאי החליט עקרונית להוציא את התחנה המרכזית מהשכונה (שזה הישג שלי ) אבל אליה וקוץ בה הם יעשו זאת לאחר שיזרקו את התושבים הוותיקים ויפנו את כולם וידכאו את התושבים (3500 תושבים ישראלים יהודים +תעודת זהות כחולה!!) +מי יודע כמה עובדים זרים 30 אלף בערך. ויעשו הרבה כסף על גבם .
  וזה בעצם המאבק על פיתרון עכשיו ולא אחר כך , אחרי שיעיפו החוצה את כולם ומדובר כאן בכל חברות הבנייה הענקיות בארץ ובעולם זוממים על השכונה המסכנה הזאת.
  אני אישית דוגל במאבק כדי שלפחות לא נפסיד הכל , שכן כרגע מצב התושבים מדרדר עוד ועוד שכן הם (הממסד) רואה שאפשר לדפוק את התושבים וכל פעם מוסיף עוד סבל קטן ועוד אחד ועוד , והאנשים כבר מיואשים
  אני פועל יותר בשביל הספורטיביות ובשביל זה השכונה הזאת חייבת מימון מינימלי כדי שנוכל להיאבק ולהגיע למעמד של שכונת מצוקה דדפוקה סטנדרטית (השכונה הזאת לא נחשבת שכונת מצוקה ואין שום שירותים חברתיים ממש כלום לא מתנס לא מועדון לא מילגות לסטודנטים לא עובדת סוצאלית לא עובדת קהילתית פשוט נאדה גדולה, שכן יש כאן גם אינטרסים כל המשתפי"ם נמצאים פה והבתים מושכרים ע"י השב"כ שהוא מכתיב מדיניות של לחנוק את כולם כדי שאנשים לא ידרשו דרישות כמו שעל כל משת"ף השב"כ ישים משהו בשביל השכונה שתוכל לקלוט אותו(כמו לדוגמא שנותנים לשכונת התקווה שנותנים להם כסף לשכונה על הקליטה של המשתפים), אני דרשתי מהם (מהשב"כ קצת כסף לשכונה והם אמרו לי אתה על הכוונת תסתום ותעוף מפה או שאנו תופרים אותך ) .

 7. שימי

  הקרן החדשה נגד ישראל במסוה של עזרה לשכבות חלשות מנצלת אותן לפעילות נגד השלטון הישראלי.
  לא להתבלבל. זכרו את ויקי כנפו והיום זה הנכים.