המותג ציפי

מאיר בביוף

סוף השבוע התקשורתי היה, כצפוי, רווי בקשקשת הבראנז`אית שעסקה בהתפטרותו הצפויה של מלך הנדל"ן, אהוד אולמרט, ובהכתרתה של מיסיס קלין, הלא היא ציפי ליבני. המלך מת, תחי מלכת ניקיון הכפיים! ניקיון כפיים? לא כל כך מדויק, אך כשתאוות ההכתרה כה בוערת בעצמותיה של הבראנז`ה הכל-יכולה והכל-יודעת, למי יש זמן וסבלנות להתייחס לפכים קטנים וחסרי משמעות, העלולים להעכיר את שמחתה? ציפי, אם חס ושלום לא תקרה תקלה בלתי צפויה, תהיה ראש ממשלתנו הבאה. כישוריה וניסיונה המוכחים, אך הבלתי ידועים, מבטיחים לנו ממשלה נקייה ונטולת מעטפות ונדל"ניזם – כך מבטיחים לנו פרשנינו, שהזכות והטוהר הם כנר לרגליהם.

אז מדוע בכל זאת מנקרים בקרבי פקפוקים וספקות? אולי בגלל שאת תדמיתה הצחורה כשלג היא לא הרוויחה ביושר. ציפי הייתה, כזכור, בת טיפוחיו של אריק שרון, אחד הפוליטיקאים המושחתים ביותר בתולדות המדינה. את עסקיו המפוקפקים הוא ביצע, כמיטב המסורת המאפיוזית, דרך בניו. הדברים ידועים ומוכרים. לציפי זה לא הפריע מעולם. גם כשידעה, כמו כל אזרח מן השורה, על מעלליו, היא לא חישבה לרגע להביע את סלידתה מדרך התנהלותה של משפחת שרון, בדרך של התפטרות הפגנתית. הקריירה הפוליטית שלה הייתה חשובה לה יותר מניקיון כפיו של ראש ממשלה בישראל, שאפילו התנהלותו המפוקפקת של אולמרט מחווירה לידו. וגם אם יאמרו מי שיאמרו שהיה זה משגה שניתן לתיקון, היו לה שתי הזדמנויות נוספות להוכחת האכפתיות שלה לטוהר השלטון וגם לצורת התנהלותו , אך גם אותן היא דחתה בשתי ידיים : בשלהי מלחמת לבנון השנייה, כאשר כבר נקבע תאריך להפסקת אש, ממשלת אולמרט החליטה, באופן חד צדדי, להתעלם ממנה כדי לקחת ביסים אחרונים במקצה ה"שיפורים" שלה. הרפתקה נפשעת זו ,שלא הניבה שום הישג, מדיני או בטחוני, עלתה בחייהם של עשרות חיילים נוספים לשווא. ההזדמנות השלישית והאחרונה (נכון לעכשיו) ניתנה לכל אורך תקופת כהונתה בממשלתו של אולמרט. הפרשיות המביכות שנקשרו לשמו, חדשות לבקרים, מעולם לא הניעו אותה להתפטרות מהממשלה. היא הסתופפה, בלי שום בעיה מיוחדת, עם בוס, שחקירות משטרה הפכו לשגרת יומו, כשמעטה הטפלון שלה אינו ניזוק כהוא-זה. הכיצד? לבראנז`ה פתרונים.

עלייתה המטאורית של ציפי לצמרת הפוליטית פשוט מדהימה. היא מדהימה, כי אמירותיה ומעשיה – אם יש כאלה – אומרים יבשושיות צנונית, משהו שהוא הרבה מתחת לבינוניות. כל אימת שאני מנסה להקשיב לה, אני מוצא את עצמי מרומה ומושפל גם במושגים של פוליטיקה ישראלית. לפעמים נדמה לי שהמשחתה למלוכה בידי הבראנז`ה היא סוג של הומור אשכנזי-פנימי, שעל טיבו עדיין לא עמדתי. סתם דוגמה: אמש צפיתי בתכנית "מועצת החכמים". בפאנל הופיעו, בין היתר, חיים יבין, "מר טלוויזיה" המיתולוגי, ויעקב פרי, המחצצר האגדי מהשב"כ. שניהם, כמובן, בעד ציפי. "מר טלוויזיה" אמר שציפי מתאימה, כי יש לה כריזמה. המחצצר סיפר לנו שהדבר המרענן בציפי הוא האמירות החדשות שלה. אמירות חדשות? כנראה כדי לדעת עליהן, צריך קשרים טובים בשב"כ. ובאשר לכריזמה, אלמלא היה ידוע לכל ששרינו נוסעים ב"וולוו", הייתי בטוח ש"מר טלוויזיה" מתכוון להגיד שלציפי יש מיצובישי כריזמה.

וחוץ מזה, מישהו שמע על תפיסת עולמה הכלכלית, החברתית, המדינית או הביטחונית של ציפי? האם יש לה בכלל? ואם לא, מה זה משנה. העיקר שהיא מותג חם בשוק הבראנז`ה. יש לה לוק מערבי מתאים, והרי זה הדבר החשוב. מה זה משנה מה הניסיון שלה ומידת תאימותה לתפקיד כל זמן שהופעתה משדרת מערביות, אפילו שהאנגלית שבפיה לא מי יודע מה. בהצלחה לבראנז`ה.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אדם

  הכל יתכן אבל זה מוקדם ייתכן שבסוף אולמרט ישאר הוא לא התפטר פורמלית , הוא רק אמר שאם יקרו מהלכים מסויימים הוא יתפטר, לאולמרט מומלץ לא להאמין אפילו ברגעי השפל שלו וכאשר הוא נשמע אמין וכן.

 2. נקיון.למה לא נשיאת בית המשפט העליון והכל מושלם.

  אולמרט לא המציא את השיטה. עכשו אילו שימשיכו בדרכו יזהרו יותר. השחיתות כמו הזנות היו מימים קדומים וישארו לעד. התרבות שלנו מנסה למזער אותם, ויש הגיון בדבר. המעטפות קיימות בכל המגזרים. כמושאנשים נקיי כפיים קיימים בכל המגזרים. ההתנפלות על אולמרט מזינה את ההמון. מפלפלת את יומו. בדרך מהלכים מדיניים, שינויים פנימיים משדרגים נעצרים. מדינה שלמה עוקבת אחרי הטפל. ובינתיים גלעד שליט נמצא בתנאים קשים בחושך.

  מהלכים חשובים עם סוריה נעצרים. שרת החוץ הנקייה חושבת שהמעטפות חשובות יותר מקידום הסכם שלום עם סוריה, או שחרורו כמה שיותר מוקדם של שליט.

  איזה אסון היה קורה למדינה לוא אולמרט היה נשפט לאחר כהונתו. המעשים המיוחסים לו נעשו לפני היותו ראש ממשלה.

  בדקתם כמה חברי כנסת נסעו עם הנקודות. רוחמה ואפללו- גם בחקירה. ומונו לשרים…
  סוויטות, מכוניות מפוארות, החל מפרס וחלה בבקר ונתניהו ודליה איציק. כולם נהנים ומחייכים.

  האגו והרצון להיות במקום ראש הממשלה החליפו את הרצון בטובת המדינה.
  אז תקבלו את אותה הגברת עם אדרת בלוייה.

  ציפי חסרת נסיון, מופז ממלא כל מקום ציבורי באנשיו, רצוי אלוף.הוא גם הבטיח הרבה כסף לש"ס. ביסוס העוני חשוב לאלי ישי. עוד קולות לבחירות. ביבי מכירים. ברק מכירים.

  אל דאגה מי שיבוא במקום אולמרט ירגיש את צליפת השוט של העיתונות וההמון אחריו.

  כמו העם ככה מנהיגיו.
  ולנו יש ילדים ונכדים ואנחנו רוצים להשאיר להם ארץ אחרת. שמתמקדת בעיקר ואת הטפל משאירה לחקירה משטרה בקצב שמתאים לראש הממשלה.

 3. רבקה

  הייתי מתייחסת ברצינות לדבריך אילו לא טרחת כל כך בבוטות לעשות ממנה "ציפי", חברה שלך? קרובת משפחה? סתם אחת שפגשת במכולת?
  חוץ מ"ציפי", כתבת על שרון, על חיים יבין, על יעקב פרי, ועוד. אז למה רק ציפי לבני היא "ציפי"?
  אולי דבריך חכמים, אולי אפילו נכונים, אבל כל זמן שתעשה רדוקציה לאישה – זו תמיד רק אישה – שאתה כותב עליה והיא תהיה רק "ציפי", אין לדברים שלך שום ערך

 4. אנונימי

  מסכים עם הדברים שלך, רק חסר המשך… לצערי לא נראה לי שאם היית כותב משהו על האלטרנטיבות הקיימות ללבני (ביבי, ברק, מופז – למה אנחנו עובדים על עצמנו, זה יהיה ביבי) היה לך משהו טוב יותר להגיד…
  אני טועה?

 5. פג

  זו לא בדיחה פנימית של אשכנזים. אני אשכנזי ואני חייב לומר שלא הבנתי את הבדיחה. אם כבר זו בדיחה של כל מי שמקושר לשלטון בכבלים עבים, של בעלי ההון, הפוליטיקאים, הבנקאים, הגנרלים והעו"דים היקרים שלהם.

 6. מתן

  ברור שאין לך שום כבוד אליה – ועל כך אני חייב לומר שגם לי לא. אבל זה לא מצדיק שימוש בפרקטיקה שובניסטית ממדרגה ראשונה – זלזול באשת ציבור, ראויה או לא ראויה לזלזול, לא יכול לבוא ממקום שובינסטית ופטרוני.

 7. ניצן אביב

  ציפי לבני, "נסיכת" הליכוד לשעבר [האם אין זה מוזר שבבראנז'ה וגם בליכוד מתהדרים בגינוני מלכות ריקניים?]
  שעברה עם פטרונה שרון, סמל השחיתות השלטונית ל'"קדימה" – מפלגת "ראי" למפלגת האם, ושהיא מפלגה לאומנית, ניצית להחריד, שמדברת גבוהה גבוהה על "הסדרי והסכמי שלום", כביכול, עם העם הפלשתינאי, המנושל העשוק, המנוצל, השרוי תחת כיבוש נורא זה למעלה מ-40 שנה, כשכלכלתו נהרסת, כשההתנחלויות והמאחזים הבלתי חוקיים בעליל נוגסים במלוא-הפה בשטחיהם הריבוניים, בתיהם נהרסים, כרמיהם נעקרים וגדר האפרטהייד מוקמת על שטחיהם תוך גזילת אדמותיהם ואין פוצה פה ומצפצף!
  האם ל"מלכה" מושיעה כזו נצפה?
  היכן העם בישראל, שגזירות כלכליות מבית היוצר של פקידי האוצר ניחתות עליו השכם והערב, עם שכבות המצוקה והעוני המנוול, השכבות החלשות והמוחלשות, הקשישים, הילדים העניים, הנכים וגם ניצולי השואה המושפלים – כיצד זה אינו מקים קול זעקה ברמה ואינו יוצא כנגד מימשל מנוכר ומתנשא והנהגה מושחתת זו, שלבני חברה בה, שמועלת באימון הציבור ומדרדרת את כולנו לעברי פי-פחת, ללא תקוה ואור בקצה המנהרה?

 8. אזרח.

  שהפריטה בנזיד עדשים.

 9. אלי

  מאבקי למען גמילת דעת הקהל שלנו מהמחשבה שמנהיג לאומי ראוי יצמח מהגיבורים בשדה הקרב, יוצאי הסיירות, הצנחנים וה-101. תומך בכל מילה במאמר המערכת בכל הקשור לשרון ולאולמרט. לסיכום: לציבור יש חוסן מסויים, שאיפשר למדינה לעמוד על רגליה, למרות ה-"אין הנהגה", שהתחדדה מאז ביבי, והגיעה לשיאה כעת, ואולי תגיע לשיא חדש, עם ציפי או שאולי. ברק, לא נשתנה כהוא זה מתכונותיו הנפולאוניות. לכן לא יעבור את ה-12 מנדטים, לא משנה מתי הבחירות יתרחשו, ואפילו אם מופז יזכה בפריימריס המזוייף שהוא "מארגן" בקדימה המושחתת, שתתפרק בהכרח. נותר ביבי, מול ה-"אין מועמד ראוי" ומול "האין מפלגה ראויה". יזכה מי שיזכה, ביבי או ציפי אם בכל זאת היא תגבר על מופז. אנו כבר נמצאים בלאו הכי במצב "טראומת אולמרט". אם תהיה העדרות מאסיבית מהקלפי, כולל מבול של פתקים לבנים, משהו יהיה חייב להשתנות בכללי המשחק. ושם יש להגביר את תשומת ליבינו, על מנת למנוע עדיפות למושחתים הקשורים לאינטרסים זרים, ולעודד אזרחים רציניים עם שקיפות ובקרת ציבור הבוחרים. זוהי הדרך הקשה היחידה.

 10. אישה ואשכנזית ועדיין הראש זקוף

  כשהשרה ציפי לבני מדברת, אני יודעת שתדבר קצר, לעניין, ובהיגיון. זה מרענן, אחרי שמיעת דברי להג ואמירות שלא אומרות דבר מפי פוליטיקאים שונים – שבהם יש גם מזרחיים, מה לעשות, בביוף! וכן – במצב שבו איני זוכרת ראש ממשלה שלא נאשם בשחיתות – מאז בגיל הפולני (מה לעשות, בביוף!), קשה לנסות ולחשוף בפינצטה חבר כנסת שמתרחק מכל מגע עם אנשים שנגע השחיתות פשה בהם. לכן, אני מסתפקת בכך שנראה שידיה של השרה ציפי לבני (כן, לבני או ציפי ליבני, למה ציפי? כי היא אישה, בביוף?) נקיות משחיתות. ועוד: הייתי מקבלת את דברי הביקורת שלך ביתר אהדה, אילו לא הצלפת בלבני כל הזמן מילות גנאי כמו "אשכנזיה", "מערבית". מדוע אתה דובק בגזענות הזאת? האם זה הומור מזרחי שאני לא מבינה בגלל מה לעשות, גם אשכנזיה וגם אישה?

 11. נקיון.למה לא נשיאת בית המשפט העליון והכל מושלם.

  יש הרבה אנשים במדינה ישרים וחכמים ובעלי נסיון. הם לא בפוליטיקה. גם בפוליטיקה יש אנשים מסורים וטובים. חברי כנסת. חברי ועדות. הגיע הזמן שלא כל אחד יחשוב לבד והאגו יניע אותו. ותהיינה החלטות שיבואו מתוך דיונים והקשבה . לא מטבח של ארבעה חמישה אנשים. לבני לא חברה שלי וגם לא תהיה. נראה לי שיחסי אנוש וחברות היא דומה לברק. נתניהו מתנהג כאילו גרף כבר את כל הקופה. המדינה . חכם אבל יהיר ובמצבי לחץ נוח לסחטנות של הימין. לא נראה לי שהוא יכול להביא לשינויי במדיניות חוץ. את השינוי הפנימי- היה לו קל לבצע. לפגוע בשכבות הכי חלשות. ולצפר את החזקות. חינוך- לא מעניין אף אחד מהמועמדים-היתה הזדמנות פז היא התמוססה.

  וברק.- מי שקורא את הבלוג הזה. מכיר ויודע. אנחנו העם הכי פוליטי ומעורב. מה כבר יש לצפות. סטאטוס קוו.
  ררוצים הנעה, המשך תהליך, שדרוג למעלה . שלום ובטחון. אומץ לדבר עם אוייבים. אומץ למצות כל פתח קטן של הדברות שאחר כך ילך ויתרחב. ואולמרט היה בכיוון הנכון. מפלגת מרכז ימים. לא הבחירה האולטימטיבית אבל זה אנחנו. לא מושלמים. עכשו יהיה זמן מעבר. זמן יקר לכל תהליך שמופסק. יהיה בזבוז כסף והשמצות.
  ובסוף נקבל אותה את מה שהיה.

 12. אברהם

  אין ספק שהתקשורת היא המרימה אדם ומביאה אותו למלוכה והיא אשר מורידה אותו שאולה כאשר זה מתאים לה. זכרו את אולמרט לאחר שאריק שרון נפל למשכב. התקשורת המליכה את אולמרט, יצרה עבורו את כל התנאים הנוחים והחמימים לכיסא ראש הממשלה. עם הזמן לא נעם לחיכה של התקשורת ומסיבות שונות ורבות הם החליטו להורידו מהשלטון. אז החלו הפרשיות לצוץ מעל פני השטח אחת אחרי השנייה. זה לא שמל"ו צדיקים אבל כמוהו עוד רבים בפוליטיקה הישראלית. הוא הדין לגבי ציפי לבני. התקשורת שהיא מן הסתם שמאלנית נוהגת כך מסיבותיה שלה. יכולות להיות כמה סיבות: התקשורת מעדיפה את לבני על פני מופז. התקשורת לא רוצה ממשלת ימין ולכן מכתירה את לבני שכן הסיכויים לגבור עליה אולי יהיו קשים יותר ועוד כהנה וכהנה השערות פוליטיות. ברור כי הכתרתה של התקשורת את ציפי לבני לא נובעים משיקולים פוליטיים נקיים.

 13. אורלי נוי

  יש משהו בקו התפר הזה שבין מגדר למזרחיות שמוציא לעתים טקסטים בעייתיים משהו דוקא מצד כותבים מוכשרים וחדים כמאיר בביוף. המאמר הזה הזכיר לי מאמר אחר של בביוף, "נצחון ההיגיון", בו הוא דיבר על "יצרי הנקם הקמאיים של פמיניסטיות אשכנזיות", שביקשו לראות את קצב מאחורי סורג ובריח. המאבק ניטש, לשיטתו, בין אשכנזיות נקמניות לבין גבר מזרחי שסרח.
  אין לי כל עניין מיוחד להגן על ציפי לבני, אבל האשמות שמטיח בה בביוף הן מגוחכות ליד כל מה שניתן להאשים בו את יריביה הגברים (לרבות המזרחי שבהם). כבר התייחסתי בעבר לשיח שלהרגשתי מאלץ אותי לבחור לא פעם בין זהותי כמזרחית לבין זהותי כאשה, ולא ברור לי מה זה נועד לשרת. בכל מקרה, סלידה אפריורית מנשים אשכנזיות לא נשמעת לי כמו עמדה אידאולוגית-תודעתית מפותחת במיוחד.

 14. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ציפי ("השרה לבני", בשבילך, מר בביוף, שכרגיל כותב פוסט לגופם של אנשים ולא של דברים), מבחינה חברתית-כלכלית, תומכת נלהבת בהפרטות ויישמה זאת בפועל כמנכ"לית רשות החברות הממשלתיות. יכול להיות שגם התעקשותה על מינוי פרופ' גביזון לעליון מלמד על השקפתה המשפטית. בכל מקרה, היא לא הטביעה שום חותם משמעותי ושום עשייה רצינית לא ניכרה במשרדים בהם כיהנה. אין לה אמירה בולטת באף תחום. נכון שהיא גילתה חשיבה מקורית ואמיצה כנגד שלטון הגנרלים במלחמת לבנון השנייה ותבעה מהצבא להפסיק לבלבל ולסנדל את הממשלה – אבל, שורה תחתונה, היא לא עמדה על דעתה ואפילו התנגדותה למהלך הקרקעי האחרון של המלחמה לוותה בקול רפה וחסר מנהיגות בעליל.

 15. אליאב

  ואף מילה על המזרחיים המתמודדים כאשר כולם נקיי כפיים ולכולם משנה חברתית וכלכלית סדורה. מופז ושטרית הם מועמדים ראויים אליבא בביוף ואם הליכוד יקח – ישתחל המזרחי התורן סילבן שלום…..לצמרת. כולם דוברי אנגלית צחה ופרט לשטרית שנושא נגע כרטיסי האשראי בסוכנות כולם נקיי כפיים וישרים כסרגל.
  ציפי לבני נהגה בחוסר עקביות וגלתה פחדנות, לעומת עמיתיה הגברים שכהנו איתה בממשלה שבהתמדה הוכיחו שאר נפש ותבונה מדינית כאשר פרצה המלחמה ובמהלכה וניהלו משרדיהם למופת וביושרה.
  כמי שנגוע בגזענות ארסית אני משאיר לקוראי האתר לשפוט האובייקטיביות המלווה את חזון בביוף.

 16. אלי חמו

  I don't give a shit about any one of them.

 17. כלב

  מעניין מה כל אבירי (ואבירות) נקיון הכפיים ואיכות השלטון יאמרו על ציפי אחרי שהיא תקצץ להן את הקצבאות ותפריט מעונות יום.

  אה שכחתי הן לא תאמרנה כלום כי הן לא צריכות קצבאות וממילא שולחות את הילדים לגן פרטי.

  יאפיות.

 18. דרור ניסן

  ככלל, אני מסכים עם מאיר שמועמדותה של לבני אינה מסעירה ומלהיבה, ואף-על-פי-כן, סבורני שקטילה כה מהירה וגורפת שלה, לוקה בהתעלמות מוחלטת מתורת היחסות. אבהיר:
  ראשית, נדירות הן השעות בפוליטיקה שבהן נקרית אופצייה אופטימלית, כזו שאתה מחייב ללא היסוסים של ממש. קל וחומר כאשר מדובר בהכרעות פרסונאליות. וגם אז האכזבה לפתח רובצת. בפוליטיקה, לרוב, הבחירות הן בבחינת הכרעה בין ברירות מחדל, מידרוגים שונים של רוע או הצבעות מחאה. נדיר כאמור שהפוזיצייה הננקטת היא פוזיטיבית.

  שנית, נכון שגם אחרי 40 שנות ביזה בפוליטיקה, אולמרט עדיין בליגה אחת לפחות, מתחת לשרון בעניין השחיתות.
  נכון גם שהגברת עם הסבון לא פצתה את פיה לנוכח התנהלותה של משפחת שרון. אבל מה לנו כי נלין על לבני, כאשר היועץ המשפטי לממשלה גרס קבל עם ועולם שסכומי העתק שקיבל גלעד שרון מדודי אפל היו בבחינת "שכר סביר" עבור "ייעוץ", ואחריו החרו-החזיקו מיטב מעצבי דעת הקהל (שאחדים מהם מתמרקים עתה על אולמרט).
  קצת מופרז היה לצפות מלבני (שרה זוטרה – משרד הקליטה – בממשלת שרון), שתנבח אל הירח ותקפד את חייה הפוליטיים.

  שלישית, השקפותיה הכלכליות-חברתיות אינם אניגמה כלל ועיקר. לבני מונתה על-ידי נתניהו, שעה ששימש כראש ממשלה, ועל-ידי דן מרידור, שהיה שר האוצר בממשלת נתניהו (עד שהתפטר), לעמוד בראש רשות החברות הממשלתיות וכל ייעודה אז היה להכין אותן להפרטות. בקיצור, היא ניאו-ליברלית (כמו כל המתמודדים לראשות הממשלה).

  רביעית, יש חשיבות ומשמעות לא מבוטלת לבחירתה של אשה לראשות הממשלה בחברה כה גברית ומילטרסטית כשלנו.
  חמישית, אם האופציות הן : מופז, נתניהו, ברק, דיכטר ושטרית, הרי שלבני היא אופצייה ראוייה.

  והעיקר: אל דאגה. היא כנראה לא תיבחר. עד ההכרעה בקדימה, מופז-פינקלשטיין "יחממו" את היחסים עם טהרן, אחמינג'אד יחמם בחזרה. נתניהו-ברק -ליברמן-דיכטר ושיטרית גם, לא יעמדו מנגד ויצטרפו לשיח המסלים. כל מוכרי הגרעינים הללו, בסיוע העיתונות הלוחמת שלנו, יגמרו את האופציה ששמה לבני.

 19. ארז

  לצערינו אין לנו מנהיגות ראויה . ועוד נתגעגע למנהיגות הממלכתית של אולמרט למרות המעידות שלו בעבר.
  טלו קורה מעיניכם אין כמעט בפוליטיקה הישראלית אדם ישר שלא ניצל את מעמדו בטובות הנאה.
  היה חכם להעביר קו ומהיום כל סטיה קטנה מיושרה הכרחית של נציג ציבור יביא לסילוקו המיידי מהמערכת.

 20. כלב

  וואו, זה ממש כמו באמריקה! שחור נגד אשה!
  כנראה שישראל באמת הפכה למדינה מערבית מודרנית, בלי אפליה ועם שלטון נאור, מערכת חינוך ראויה, שלום עם שכניה, רווחה לאזרחים…

  או במילים אחרות: "אני לא מבין\ה שום דבר בפוליטיקה אבל דברים שמצטלמים יפה + זה שאני מהאקדמיה מהווה תחליף לא רע".

 21. מתי שמואלוף

  איך הורידה ציפי ליבני את הבלוג של שי רוזנצוויג מגוגל

  מאת: תום וגננר

  הסיפור המסריח שצריך להדאיג כל גולש אינטרנט התחיל ממש כאן ב- hook, בבלוג של שי רוזנצוויג, שכותב מערכונים סאטיריים מצויינים. שי העז לכתוב פוסט שחובט קצת בציפי ליבני על הרקורד הדל שלה בכל מה שקשור לעשייה בפועל, והוביל למה שלא ניתן לתאר אלא כהתערבות גסה של ציפי ליבני או אנשיה מול גוגל, כניעה מביכה של גוגל, והוצאת הבלוג שלו מתוצאות החיפוש במנוע החיפוש. לכאורה, אמרתי לכאורה. אבל יהיה מעניין לנסות ולמצוא הסבר חלופי לסיפור המסריח שקרה כאן.

  לקריאה נוספת אנא לחצו בבקשה כאן:
  http://www.hook.co.il/Groups/ViewForum.aspx?GroupForumID=3171

 22. חנה קים

  היא שרתה תמיד את אדוניה. בתחילה את הנסיך מרידור, אחר כך את הנסיך נתניהו ולבסוף את המלך שרון. אולמרט, מבחינה זו, נסיך האופל של הליכוד שכרת ברית עם חבר ילדותו, דודי אפל, איש מחנה דוד לוי, היה היוצא מן הכלל המעיד על הכלל. והכלל היה שליבני, בניגוד ללימור ליבנת – אלופת הדילוגים ממחנה למחנה בפוליטיקה הישראלית – תמיד התמקדה בבוס ולא דיברה בו סרה אפילו מאחורי גבו.
  היא שרתה באדיקות את האידאולוגיה הניאו-ליברלית של נתניהו כראש רשות החברות הממשלתיות והצליחה להפריט חברות ממשלתיות רבות בזמן קצר ולמכור אותן במחיר זול למשפחת ההון הישראלית.
  כשרת הקליטה היא עצרה בנוקשות את פתרון בעיית פליטי הפלאשמורה ולא איפשרה להעלותם לישראל, בבד בבד עם טיפוח העליה של חצאי-יהודים ולא-יהודים ממדינות חבר העמים.
  בשאלת השטחים הכבושים היא הציגה עמדה פרגמטית, אף כי את הדברים שאמרה בפגישות סגורות אמר גם נתניהו ובתקופה מסויימת אפילו רובי ריבלין. בניגוד למה שמוצג בדרך כלל בתקשורת הישראלית, צמרת ההנהגה של הימין הישראלי, כלומר הליכוד וקדימה, איננה מאמינה כבר זמן רב בקיר הברזל הז'בוטיסקאי ועמדותיה אינן רחוקות מעמדותיו של אהוד ברק. חוג תגר של וותיקי חרות, שליבני היא בשר מבשרו, כבר מזמן איננו רואה בה את נציגתו.
  ליבני היא אשה מרוחקת משהו, שמרנית, חברת המעמד הבינוני הגבוה בישראל, שאת שנות בגרותה עשתה בשירות המוסד הישראלי. אם נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא, כפי שמנבאים הסקרים, היא תוכל לעבוד איתו בשיתוף פעולה מלא. אין ביניהם הבדלים מהותיים.

 23. הילרי

  ההנהגה משקפת את פרצופנו אז חסל קשקשת חברים (מתכוונת למתקבקים)
  ציפי שמיפי, הם לא ראויים אבל כנראה הם ראויים לנו!

 24. פנסיונר

  קראתי את הנאמר ולא הבנתי מה אתה רוצה? מה אתה לא רוצה הבנתי אבל את מי אתה אתה כן רוצה לא שמעתי.
  האם את זה שמעלה ומוריד את מחירי הנפט העולמי לצורכי פרימריס,או מי שבמסגרת תפקידו כרמכל יעץ לראש הממשלה לסלק את הפתח ולהביא את החמאס,או זה שבנסיונו הצבאי הרב הרים את האצבע בעד מלחמת לבנון השניה ופחד להתנגד לראש הממשלה , ובתמורה לפחדנותו הוא חושב שהוא ראוי לתפקיד ראש הממשלה.
  האם בגלל מוצאו העדתי אין אך מילה רעה אחת.האם אינך יודע את דעותיו הפוליטיות כלכליות חברתיות, האם אינך מכיר את כל מעשיו ,ובמיוחד את עמדותיו בתקופת שירותו כשר התחבורה.
  האם מאמרך פועל לגיבוש כח של השכבות החלשות כדי שיוכלו לקבל חלק מהמגיע להם.
  לצערי אני קובע כי מאמרך תומך בשכבות החזקות בכך שמפוררות את השכבות החלשות ומעמיד את המאבק על המשך המאבק שבין אשכנזים ספרדים.

 25. קרייתי

  אל תצטרף לגל הפטרונות השוביניסטית

  חוץ מזה אתה צודק עקרונית, היא אכן לא הוכיחה בגדול שהיא שונה בדעותיה מהאחרים ששם. היתרון היחיד שלה על מופז, שהיא לפחות לא מנסה לחרחר בכוח מלחמה נגד איראן.

 26. אנונימי אחד

  כל הדיבורים על מועמד ראוי לא ראוי בכנסת, יוצאים מנקודת הנחה שקיימת אלטרנטיבה להנהגה ראויה בכנסת. אני לא חושב שאנשים שתומכים במדיניות שונה משל הממשלה כרגע ובעשרים השנים האחרונות לפחות, אם לא אפילו מתקופת המהפך של מנחם בגין (מדיניות קפיטליסטית), באמת יכולים למצוא הנהגה ראויה או תמיכה במדיניות שונה אצל רוב חברי הכנסת כנסת ובטח לא באלה שבאמת יכולים כרגע להגיע לעמדת ההנגה. לגבי אלטרנטיבה במדיניות ביטחונית יש עוד פחות סיכוי למצוא הנהגה אלטרנטבית בעלת סיכוי להגיע לעמדה ראויה. אני רק שואל את עצמי בתור אחד שמאמין במערכת אלטרנטיבית מזו שקיימת היום בארץ ובעולם בכלל, אולי מספיק להמשיך להתדיין ולהתווכח על נושאים כמו מה קורה בכנסת מי יותר ראוי ומי פחות ראוי, בסופו של דבר שינוי גדול לא יגיע משם.

 27. אל פטרון

  אבל אני כן אקרא לציפי לבני איך אני רוצה. היא פוליטיקאית ולכן לא ראויה לכבוד מבחינתי. אם כל כך אכפת לה מפמיניזם היא לא היתה צריכה לשבת בממשלה שפגעה בקצבאות החד הוריות

 28. קפצן אביטל

  מזל טוב וברכות ליום ההולדת !!!
  המשיכו לפרסם ולשלוח דברים מעננינים ומרתקים !!
  ישר כוח !
  טלי קפצן