נסיונות הסיכול של "מבצע שקשוקה"

יוסי דהאן

בעבר היה נהוג לחשוב שהאויב הגדול ביותר של חופש הביטוי הוא המדינה, בימים אלה שבהם רוב כלי התקשורת נשלטת על ידי תאגידים כלכליים, האיום הגדול ביותר על חופש הביטוי הם בעלי הון ותאגידים הכלכליים שבבעלותם גם כלי תקשורת. בימים האחרונים מנסים האחים עופר, שלהם בעלות חלקית בזכיינית רשת של ערוץ 2,  למנוע את הקרנת סרטם של מיקי רוזנטל ואילן עבודי "מבצע שקשוקה". סרט שאמור להציג על פי דברי מיקי רוזנטל את "קשרי הון ושלטון" של משפחת עופר ומדינת ישראל. הסרט כולל סיפורים ועדויות, המציגים את התעשרות העשירים בישראל על חשבון הכיס הציבורי.

ערוצים 2 ו 10 לא רצו לשדר את הסרט, וגם מנהלי  Yes, הערוץ הלוויני שמימן חלק מעלות הסרט, הודיעו בשלב מסוים באופן פתאומי שהם מבטלים את הקרנת הסרט בערוץ. בימים האחרונים פנתה משפחת עופר באמצעות עורך דין אריאל שמר לסינמטק תל אביב ותבעה ממנו לבטל את הקרנת הסרט המתוכננת לשבוע הבא. חשוב לציין שאיש ממשפחת עופר לא צפה בסרט והם אינם יודעים מה תוכנו. מה שלא מנע מרני רהב (אלא מי?) למסור בשם משפחת עופר:

"למיטב ידיעתנו, הסרט של רוזנטל הינו דיבתי ומפר את חוק איסור לשון הרע באופן בוטה. מי שמציג אותו משתף פעולה עם יוצרי הסרט ומפיקיו ביצירת הדיבה, ואחראי יחד איתם להפרת חוק איסור לשון הרע. משפחת עופר מקדשת את חופש הביטוי, אך מתנגדת לחירות הדיבה והוצאת לשון הרע שנטל לעצמו מר רוזנטל. אין זכות לאיש לומר או להציג דברי בלע והשמצה תחת מעטה העיקרון של חופש הביטוי".

רק עבור המשפט "משפחת עופר מקדשת את חופש הביטוי" הייתי מעניק לליצן הזה מכשיר סלקום בחינם.

 בימים אלו גם מתנהלת תביעת דיבה של עידן עופר נגד מיקי רוזנטל. לאחים עופר יש היסטוריה ארוכה של ניסיונות השתקת ביקורת המופנית נגדם. בעבר הם איימו על שלי יחימוביץ` בשל דברים שהיא אמרה בטור אישי בערוץ 2 על שערוריית מכירת בז"ן למשפחה – על פי שיטת השקשוקה שהמציא עורך הדין "ההון טוב לשלטון", רם כספי. ומי שצפה בסרט "זהב לבן עבודה שחורה" זוכר את אווירת הטרור שבה היו נתונים עובדי הקבלן של מפעלי ים המלח שבבעלות האחים,  ומה עלה בגורלו של מי שחשף את תנאי העבודה של עובדי הקבלן במפעלי ים המלח – ג`קי אדרי.

על חופש הביטוי והתנהגותם של אילי הון בהקשר זה אפשר ללמוד גם מידיעה נוספת שהתפרסמה בימים האחרונים ועל פיה "ידיעה של כתבת ynet מרב יודילביץ` שעסקה בסרטו של מיקי רוזנטל "שיטת השקשוקה" הורדה מהאתר לאחר 15 שעות. גורמים ב-ynet סיפרו לוואלה! ברנז`ה כי לאחר דין בין עורכי האתר הורדה הידיעה מהאתר ואף אמרו כי הסיבה לכך היא יחסיו העכורים של רוזנטל עם הנהלת ידיעות אחרונות. בנוסף, הוחלט באתר גם לבטל ריאיון מתוכנן עם רוזנטל. מזה תקופה שרוזנטל מאשים את מוזס בקשרי הון ושלטון וכי הוא מונע פרסום תחקירים עיתונאיים על מקורבים לו".

בינתיים מן הראוי לציין לשבח את עמידתה של הנהלת סינמטק תל אביב בלחצים. ההנהלה הודיעה כי הקרנת הסרט תתקיים כמתוכנן. גם אגודת העיתונאים בתל אביב, איגוד הבימאים, פורום היוצרים הדוקומנטריים וארגון אומ"ץ הביעו מחאה על הניסיון למנוע את הקרנת הסרט ולפגוע בחופש הביטוי. ובימים האחרונים הודיעו הנהלות הסינמטקים בחיפה ובשדרות כי גם הם יקרינו את הסרט במהלך חודש ספטמבר כתמיכה ברוזנטל. ואילו אגודת העיתונאים הודיעה כי הכנס יוקרן בכנס אילת ומיד אחריו יתקיים דיון בנושא תקשורת הון ושילטון.

דרך אפקטיבית מאד לגרום לצפייה משמעותית בסרט היא לנקוט בגישה בה נקטו דוד בן שיטרית במאי "רוח קדים" ואמיר טאוזינגר ואסף סודרי, במאי הסרט "שביתה", מסע הקרנות ברחבי הארץ שבסופן יתקיים דיון על מדיניות ההפרטה בישראל והשלכותיה החברתיות והכלכליות, על חופש הביטוי ועל הקשר בין הון, שלטון ותקשורת.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אלון לקח

  בנוסף לדבקות בזכות הציבור לא לדעת, מפגינה משפחת עופר טימטום בעצם המאבק להשתקת הביקורת משום שהפירסומים על אודותיו נותנים פירסום לסרט ולטענות הקשות על התנהלותה של המשפחה. לפיכך יש להפציר בבני המשפחה שימשיכו במאבק ללא הפוגה.

 2. עוקצן

  תביעת דיבה היא אחד האמצעים של ההון לשבור כל מי שמתנגד לו. כל מי שהיה עד לארגון ועד עובדים בקופי טו גו למשל ראה איך אחד הדברים הראשונים שעשתה ההנהלה (בשליחות עופרה שטראוס) היה איומים בתביעת לשון הרע ונזיקין, עם קנסות עצומים של מליוני שקלים. כמובן שאין סיכוי לתביעה כזו להתממש, קל וחומר לזכות, אבל מבט אחד בסכומים הדמיוניים האלה היתה יכולה לשבור כל שכיר\ה פשוט\ה.
  הפתרון הוא כמובן יעוץ משפטי מקצועי, מהסוג שמספקת הקליניקה המשפטית או כוח לעובדים, או אפילו ההסתדרות בימים טובים. אני מציע גם ליוצרי הסרט להצטייד בעו"ד טוב ולנפנף לכל הרוחות את האיומים הבריוניים האלה.

 3. רז ישראלי

  לשדר את הסרט בערוץ מרכזי, אם לא 2 אז 10, זה רק יוסיף לו נקודות
  להוכיח אחת ולתמיד את הקשר בין הון לשילטון ולהוקיע בו זמנית את המשתנה המתווך "התקשורת" מהמתאם הזה.

 4. ניצן אביב

  יישר-כח וכל הכבוד להנהלות סינימטק ת"א, חיפה ושדרות על עמידותם הנחושה והנחרצת להקרין את הסרט ושבחים לכל הארגונים והגופים האמיצים על מחאתם הנמרצת נגד הנסיון למנוע את הקרנת הסרט ולפגוע בחופש הביטוי.

 5. איזי גור

  לא החיזבאללה משאללה ,
  לא אחמדינ'אר פרצוף עכבר
  וגם לא סוריה ו ס.ס.ס ר
  אף אחד מאלה לא יוכלו לנו אילו…
  נשלטנו בידי בן גוריון או יצחק רבין זכרם לברכה.
  אך כאשר השולטים בנו הם בני משפחת עופר ורני רהב פלוס כמוצם ודומיהם
  אז אין תקומה למדינה
  ואגב. האם היטבתם להסתכל בתווי פניו של האדון רהב, רב היחצנים בישראל?!

 6. איזי גור

  אורשה להתייחס לסיפור המבעית על הירי ברגלו של הנער הערבי הכפות ומכוסה העיניים..הפרקליט הצבאי הראשי והתובע הצבאי החליטו שכל המעשה כולו אינו אלא "התנהגות בלתי ראויה"
  באנגלית אומרים על כך What do you know ו/או you don't say
  איך אומרים את זה בגרמנית?

 7. אחד

  אני כבר ממתין בקוצר רוח למאמרו המנומק של רני רהב כנגד מיקי רוזנטל, בסגנון "שלי-רעה-תעמדי-בפינה" הזכור לטוב, מימי הביקורת הראויה של יחימוביץ' כלפי צעדי ה"התייעלות" של בנק הפועלים, ופיטורי 900 עובדים לא בשל הפסדים – אלא מתוך רצון להעצים את שורת הרווח. הסיפור במפעלי ים המלח דומה – בעלים שונים, אותו דובר ואותה אידיאולוגיה. קבוצת כי"ל היא מהרווחיות והמשגשגות בישראל. בחברה כזו, מרשים לעצמם אבירי הזכויות ממשפחת עובר, המייצאים כמעט מ-30% מהאשלגן בעולם, להעסיק עובדי קבלן בתנאי עבדות מודרנית. חרפה.

 8. שחר

  אם זכרוני אינו מטעני, אורי לוי טען לפני זמן מה שהערוץ הראשון ישדר את הסרט במסגרת ערב שיעסוק בהפרטה. כולי תקווה שזה אכן כך.

 9. RS

  חלק גדול מאוד מהאזרחים משתמש באינטרנט. למה לא להשתמש בזה? למה בכלל צריכים להיות תלויים בערוץ כזה או אחר או בגוף כזה או אחר (כולל המדינה) ?

  יש את הטלוויזיה החברתית

  יש את רשתות שיתוף הקבצים והאתרים שתומכים בהן.

  יש פורומים.

  יש אתרי סרטוני וידאו

  יש בלוגוספירה

  יש קוד פתוח.

  למה לא להשתמש בזה? ברק אובמה הביס את הילרי קלינטון כאשר חלק גדול נזקף לשימוש החכם מאוד באינטרנט והדרך שלו להגיע לאנשים בצורה לא בירוקרטית מצד אחד ולא תלויית הון מצד שני.
  ככה גם אפשר להתחיל תהליך פסיכולוגי איטי שבו תחלחל לאנשים התחושה שהתכנים החשובים אינם בטלוויזיה.

  שהטלוויזיה תלך להז…

 10. חיה נח

  אחת הדרכים להתמודד עם סוגיה כזו הוא להקרין את הסרט בכל הזדמנות: בית תרבות קטן או גדול, חוג בית, חוג חברים וכו' ולשבור את ה"חרם" של קבוצת המשפחות. אנחנו במולתקא-מפגש בית תרבות ערבי יהודי בנגב נשמח לקבל העתק מהסרט ולהקרינו באחת הפעילויות הקרובות כולל כמובן דיון כפי שהוצע כאן, על הקשר בין הון ושלטון.

 11. יודית שחר

  או שמשפחת עופר כבר רכשה גם אותו?

 12. נפתלי מדר

  703 מליון דולר כבר אמרנו.
  רווחי החברה .טוב שהדולר בירידה.
  את מחיר הנזק של ים המלח כולנו נשלם אבל האחים עופר
  כבר יהיו בדירה הענקית שלהם בלונדון!
  מענין אם הם היו בים המלח בחום הזה!

 13. דנה

  נשמח להקרין באוניברסיטה העברית ואף להיפגש עם מיקי
  אשמח אם תוכלו לשלוח לי פרטי התקשרות כלשהם למייל

 14. יואש

  ליוסי דהאן, טוב שהעלית את נושא חסימת התקשורת הנוגעת ב"יקר" ביותר לברונים השודדים בישראל: הדרך בה הם עשו ועושים את הונם.
  המשוואה בגדול פשוטה למדי: השג גישה למסדרונות השלטון, הצע ל"הפריט" נכסי מדינה שהושבחו במהלך עשרות שנים ובהשקעות עתק של המדינה, הצע מחיר מגוחך לנכס ששווה עשרת מונים , דאג לזכות ב"מכרז" ההפרטה, שלם ושמן בדרך את מי שצריך, קבל את הנכס והתחל לחלוב אותו.
  כעבור שנה התחל לבכות על הפסדים גדולים, מלא את משרדי השר הנוגע (נגוע) בדמעות תנין, איים בהפסקת השקעות או מעבר למדינה אירופית ש"מציעה" לך יותר, הפעל עורכי דין מקושרים ועשירים הידועים ביכולת השכנוע שלהם , בקשריהם הפוליטיים ובנכלוליהם המזהירים. קבל בהמשך הצעת "פיצוי" של כמיליארד דולר, קח את הכסף, והמשך לחפש מציאות מרכוש המדינה שהפוליטיקאי התורן רוצה להפריט בשביל האגו שלו ולמען הזכייה בבחירות הבאות או אלו שאחריהן. חזר אחרי הפוליטיקאי שזקוק לכל מחווה אהבה מבעלי הון, החמא לו, תרום לו, רומם את שמו בתקשורת והשלב הבא מובטח לך.
  זהו התהליך, שהאחים עופר מצטיינים בו יותר מכל יכולת ניהול ותפעול אמיתית. בשיטות אלו הם קיבלו מהמדינה מתנות במיליארדי דולרים ועוד ידם ורגליהם נטויות.
  בשטח ליד הנ"ל מככבים אנשים כרם כספי,ואחרים בעלי כוונות שהיו פעם טובות, ולרגליהם נובח ומתלקלק רני רהב שהוא בזיון לאינטליגנציה של כל אזרח.
  אז מה הפלא שהעתונות והשולטים בתקשורת המסחרית הירודה מונעים להציג תחקירים מעוררי שאלות אמיתיות?
  כפי שהציע אחד הקוראים, בהעדר פרסום בתקשורת הממוסדת, אפשר להפיץ את הסרט מלבד הסינמטקים כקטעי וידאו באינטרנט, או כקבצים להורדה לציבור הרחב.
  במקביל כדאי שרהב הלקקן ימשיך לדבר וכך יצור הד גדול יותר לתחושת הקבס של הציבור ממשפחת עופר וגרוריה.

 15. ר.מ.

  להפיץ המוני קלטות פיראטיות (דיסקים) של כל הסרטים האסורים (המודחקים לשוליים) הללו.
  כך החלה המהפכה האיראנית.

 16. טלילה סטן

  היום אחה"צ הודיע לי מנהל קומונה "שחיתות בערבון מוגבל" (תפוז),
  קומונה שנפתחה בינואר 2005 ואשר בה חשפתי את שחיתות מערכת המשפט, וכתבתי בה בדם ליבי,
  שהוא החליט לסגור את הקומונה.

  הוא עשה זאת בעצת מישהו שקשור במערכת המשפט, שהבטיח לו שאם יסגור את הקומונה יהיה לו סיכוי לנצח בהליך משפטי.

  בעקבות החלטתו הקומונה נסגרה כלומר – כל מה שנכתב ונחשף בה בשנות פעילותה נמחק.

  מה אומר לכם?
  אין לי מילים.

 17. איילה סבאג

  "היפים והאמיצים" ושודדי חופש הביטוי אשר מנפנפים בתביעת דיבה שינסו למנוע את הקרנת הסרט במסגרת שכונות המצוקה בארץ. נראה אותם?!

 18. ערן

  אדרי לוחם צדק שידע לנצח את משפחת עופר במאבק הירואי של יחיד מול ההון.

  תקראו את הראיון של מתי שמואלוף עם ג'קי אדרי "בדד"

 19. ירדנה אלון

  אתמול בגלי צה"ל בראיון עם רינו צרור(אחד המראיינים והעיתונאים המשובחים שיש לנו לטעמי האישי) סיפר מיקי רוזנטל על מסכת ההשתקה, כמו כן הועלה לשידור על מנת להגיב עורך הדין ששכרה משפחת עופר בנושא תביעת הדיבה נגד רוזנטל והקרנת הסרט, הדבר המדהים שעלה מתשובותיו של עורך הדין שלא טרחתי כלל לזכור את שמו ,ובכן המדהים שבעניין זה שהן העורך דין והן משפחת עופר כלל לא ראו את הסרט,אולם לדבריו של העו"ד על פי השאלות ששאל רוזנטל כאשר עשה את הסרט ניתן היה להבין שהתוצאה תהיה הכפשת משפחת עופר.לשאלתו של רינו צרור איך הם מגישים תביעה משפטית לפני שראו את הסרט,ענה העו"ד כי זאת פעולת מניעה .
  נכון ששמו הטוב של אדם הוא נכס,והכפשתו ברבים היא מעשה שלא יעשה ומי שעושה זאת מתוך רשעות וזדון הדעת נותנת כי ייתן את הדין על כך,לתחושתי והן על פי המיידע שהתקשורת עצמה מספקת בשנים האחרונות ייתכן כי אין זה כך במקרה של העופרים.
  יש לי מספר הרהורים בנושא,ראשית מאחר ומדובר באילי הון,אינני בטוחה באשר לסיכוייו של רוזנטל בבית המשפט ,שכן גם אם יעלה טענת "אמת דיברתי" ויביא את כל ההוכחות והעובדות לטענותיו ,בתי המשפט הישראליים יש להם נטייה בלתי מובנת ובלתי מוסברת (למרות הדימוי העצמי חסר הכיסוי לעניות דעתי,שלהם בדבר היותם "אליטות ראציונאליות") לרוב לתמוך בבעלי ההון כי אם יש לך כסף ובעיקר כסף לרכוש את מייטב עורכי הדין מייד הצדק והערכים המוסריים עומדים לצידך,אם אתה עני ,חסר פרוטה אתה אשם באופן אוטומטי ולא משנה מה תאמר ולעזאזל עם העובדות והראיות שתביא,עצם היותך עני ואם נוסיף לזה מזרחי,או ערבי אתה אשם אוטומטית ואין להתייחס לא אליך,לא לראיותיך ולא לעובדות שאתה מביא להצדקת טיעוניך).אשמח להתבדות לא רק במקרה של רוזנטל.
  הרהור שני,הקשבתי ברוב קשב למסע הארוך שרוזנטל עשה על מנת לממן את הסרט את רובו הוא מימן מכיסו הפרטי,על כן אני סבורה ואף תומכת ברעיונות שהובאו כאן לעיל להקרין את הסרט בכל מקום שרק ניתן ושהקהל ינהר בהמוניו,וגם אם יוקרן בחוגי בית טוב יעשו אם כל מי שמגיע למקומות מעין אלה ואיש איש ייתן על פי יכולתו סכום כסף שווה כרטיס קולנוע או מה שלא יהיה על מנת לעזור לרוזנטל לכסות את הוצאות הפקת הסרט,על מנת לא להרתיע מפיקים ובמאי סרטים בנושאים חברתיים מעין אלה מלעשות אותם אם בסופו של דבר הם מוצאים עצמם מרוששים,כאן לעניות דעתי אנו כקהל צרכנים לחומרים וחשיפות חשובות מעין אלה חייבים לתמוך מפני שהמימסד לא יעשה זאת,זה סרט שלנו,זה סרט שנועד לפקוח את עיננו ולהאיר את דרכנו כמגדלור,אסור לנו לתת יד לכיבוי האור הזה,.
  כמדומני שניתן להקשיב לראיון עם רינו צרור באתר של גלי צה"ל.מומלץ ביותר

 20. נתן שקרצ'י

  בית ספר סמי עופר לתקשורת-
  http://portal.idc.ac.il/he/schools/Communications/about_us/Pages/SammyOfer.aspx
  http://portal.idc.ac.il/he/schools/Communications/HomePage/Pages/default.aspx

  ברוח זאת הוקם גם בית הספר סמי עופר לתקשורת. מטרתו להקנות לסטודנטים יכולת להשתלב בעידן התקשורת המודרנית, להכיר את שימושי המדיה השונים ולדעת להפעילם בהצלחה. התכנית מורכבת משיעורים עיוניים, מסמינריונים ומסדנאות מעשיות.
  בית הספר מציע שלוש התמחויות עיקריות:
  הראשונה – התמחות בתקשורת דיגיטלית – אינטרנט, מכשירה את הסטודנטים להתמודד באתגרי המהפכה הדיגיטלית, כולל עתונות מקוונת, תהליכי כריית מידע, בניית אתרים והפקת תכנים באינטרנט.

  השנייה – התמחות בתקשורת שיווקית פוליטית, מכשירה את הסטודנטים בתחום השכנוע והתעמולה הפוליטיים והמסחריים. הסטודנטים ילמדו להבין את תהליכי ההשפעה על הבוחר ועל הצרכן. הם ילמדו תאוריות מתקדמות בתחום ויתנסו בעבודה מעשית.

  השלישית – התמחות בלימודי טלוויזיה, בנויה על השילוב בין היצירה הטלוויזיונית והעבודה העתונאית. הסטודנטים יחוו עבודה מעשית בהפקת טלוויזיה ויהנו משיתוף פעולה של בית הספר עם אולפני הרצליה.
  במסגרת בית הספר יתנסו כלל הסטודנטים בתחומי הרדיו השונים ויפעילו את תחנת הרדיו הסטודנטיאלית, שתוקם בקמפוס.

  בבית הספר סמי עופר לתקשורת הושקע מאמץ רב ביצירת סביבת לימודים פורה ותומכת שאין כדוגמתה בארץ. בניין בית הספר כולל 6,000 מ“ר של אולמות הרצאה ואולפנים, המצוידים בטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם ובמיטב החידושים בתחומי התקשורת. לרשות הסטודנטים יעמדו תשעה אולפנים ואגף מיוחד לחדרי עריכה ולמעבדות מחשבים. צוות המורים בבית הספר כולל מומחים בתחומי התאוריה השונים, בעלי ניסיון יישומי רב, שמומחיותם מעוגנת בעשייה ממשית. הלימודים בבית הספר סמי עופר לתקשורת יאפשרו לסטודנטים התנסות אמת בתחומי התקשורת השונים, הבנת התהליכים בתחום וניסיון מעשי בהפעלת אמצעי תקשורת חדישים. כל אלה יסייעו לבוגרים להשתלב בשוק העבודה ביעילות ובמהירות.

  הנה חגיגות הפתיחה- מעניין אם עיתונאי בית ספר עופר לתקשורת, יפרסמו תחקיר על אחד מהנוכחים במסיבה, בעקבות מידע שיגיע אליהם…

  בית ספר סמי עופר לתקשורת הושק בארוע חגיגי
  רפי גינת, עמוס שוקן, עופר נמרודי, שלום קיטל וגלעד עדין היו בין 200 המשתתפים שהתכנסו במוצאי שבת, ה-16/12/06, המרכז הבינתחומי הרצליה להשקת בית ספר סמי עופר לתקשורת.
  סמי עופר, התורם המייסד של בית הספר הודה לנוכחים ואמר, ”אני רואה חשיבות רבה בתרומה לחינוך וללימוד התקשורת בפרט ומצפה בעוד כמה שנים לראות את בוגרי בית הספר הראשונים משתלבים בתחומי התקשורת בישראל תוך הטבעת חותמם“.
  פרופ‘ אמנון רובינשטיין, נשיא הבינתחומי הרצליה, אמר, כי ”הקמת בית הספר לתקשורת מבשרת עידן חדש בלימודי התקשורת ובתקשורת בכלל“.
  פרופ‘ אוריאל רייכמן, הנשיא המייסד של הבינתחומי הרצליה, אמר, כי ”בעולם התקשורת החדש יש חשיבות רבה להכשיר אנשים להבין את המתחולל, לדעת להשתמש וכל זאת, תוך אנושיות ומחויבות – בכלים הטכנולוגיים, לייצר תכנים, לקדם חזון אישי לאמת ולחברה בה אנו חיים“.
  באירוע נשא דברים גם מרטין פלטשר, מנהל NBC ניוז ישראל, אשר דיבר על שינויים בתקשורת העולמית לאור התפתחות פלטפורמות תקשורת חדשות.
  בין משתתפי האירוע: עידן עופר – יו“ר החברה לישראל, יוסי רוזן – מנכ“ל החברה לישראל, עקיבא מוזס – מנכ“ל כי“ל, דורון דוגר – מנכ“ל צים, יעקב פרי – מנכ“ל בנק המזרחי, יולי עופר – יו“ר האחים עופר נדל“ן, איזי בורוביץ‘ – יו“ר אל על, רו“ח גד סומך, עוד רם כספי ועו“ד פיני רובין, עו“ד דוד תדמור וגד פרופר.

  אגב, לקבוצת עופר החזקת רוב בזכיינית ערוץ 2 רשת-נגה, ע“י חתנו אודי אנג‘ל ואייל עופר, דרך חברת ל.י.ן – אור (תקשורת) בע“מ , שנשלטת על ידי אודי אנג‘ל (50%) ואייל עופר ואמנון ליאון (50%). בזמן האחרון הם ניסו למנות את רפי גינת למנכ“ל חב‘ החדשות, שדי נכשל להם. ולא לשכוח את מוזי וורטהיים, מבעלי קוקה קולה וערוץ 2, שדרש מאילנה דיין ומהתכנית עובדה, לא לשדר תוכנית שלא נוחה לאחת החברות של נוחי… והשאלה שלי היא, האם נוחי דנקנר מקבל ב-1 בלילה את כל כותרות העיתונים, ומה שלא מתאים דורש לא לפרסם?

  בין העיתונאים שמלמדים בבית הספר סמי עופר לתקשורת, במעמד מרצים מן החוץ-
  ירון וילנסקי, דנה וייס, אודי סגל, גלעד עדין, אדם שוב, טטיאנה הופמן, מיכה פרידמן, יעל דן, אופיר אקוניס, יועץ התקשורת של ביבי, ושי בזק ועוד

  אם זה לא מספיק, אז בתוך בי"ס סמי עופר לתקשורת, נפתח המרכז לתקשורת מודעת ע"ש שרי אריסון-

  המרכז לתקשורת מודעת ע"ש שרי אריסון יתמקד בחקר חשיבות האיזון הפנימי של האדם ככוח מניע המסייע לאדם לפתח את עצמו ולהגיע להגשמה עצמית. תקשורת מודעת משמעותה הכרת האדם את יכולותיו מתוך מודעות, הקשבה עצמית ואיזון פנימי. במכון לתקשורת מודעת ייחקר גם תפקוד האדם בעולם הטכנולוגיה האינטליגנטית של המחר, עולם בו חיישנים יזהו את המבנה הקוגניטיבי של האדם ויתאימו את הסביבה התקשורתית לצרכיו.

  וואו, חיישנים יזהו את המבנה הקוגניטיבי שלנו ויתאימו לנו סביבה תקשורתית מתאימה לצרכינו…

 21. אלעד יאיר

  זה פתרון לסרטים "שערוריתיים".

 22. נתן שקרצ'י

  היא –
  מיקי רוזנטל בטח לא ילמד עיתונאות חוקרת בבי"ס סמי עופר לתקשורת…

 23. שושנה גבאי אמסטרדם

  רציתי לדעת האם אפשר לקחת בחזרה את רכוש המדינה מעשרים משפחות הגנבים? האם יש אפשרות בכלל להלאמה בלי להסתכן בחרם של קרן המטבע בנלאומית? הרי אפשר להוכיח שכל המהלכים ממש כמו ברוסיה נעשו בצורה בלתי חוקית . אשמח אם יתפתח כאן דיון בשאלה חשובה זאת.

 24. אני

  יהיה מעניין לעקוב אחרי פעילותו של ביה"ס.

 25. RS

  העשירים הישראלים הם מתעשרים חדשים יחסית. האינטלקט שלהם רחוק מאוד מכספם. בארה"ב, לדוגמא, אחרי שנים רבות של קיטוב מעמדי חריף המיליארדרים קצת יותר מתוחכמים ולא יתפסו במעשים ברורים כאלה. שמה הסלקציה והיד הנעלמה יהיו הרבה יותר מוסתרות ומוסוות. מזלנו שאנו מתעסקים עם משפחת עופר ולא עם משפחת וולטון (של תאגיד וול-מארט) או עם משפחת רוקפלר.

  כאן עוד אפשר להצביע באופן ברור על מנגנוני הדרה ואפלייה, ואילו שם זה יותר סמוי ומתבצע בצורה אוטומטית ובלתי-נראית. פשוט יש שם תכנים שלא יהיו קיימים מלכתחילה. שמה אף אחד לא יידע אפילו אם קיים אצלם איזה מיקי רוזנטל כזה או אחר.

 26. רננה- איגודי התסריטאים והבמאים

  יוסי , אשמח אם תפיצו את ההודעה אודות הפאנל,
  וגם לקבל את המייל שלך – באותו עניין

  לינק להודעה אודות הכנס – נשמח אם תהיו נוכחים
  http://www.film-e-good.org.il/siteFiles/1/69/5953.asp

 27. אלי מוזס

  הפצת הסרט והמידע שיש בו, לציבורים רחבים ככל האפשר , היא מטרה אחת. המטרה השניה היא לנצח את מי שמונעים את הקרנתו . לכן יש למצוא את הדרכים להקרין אותו באופן פומבי בכל מקום אפשרי , וכבר הועלו הצעות של חוגי בית , מרכזים קהילתיים וכדומה . בנוסף ראוי לתמוך כספית ברוזנטל הן על ידי הקרנות פומביות בתשלום , שאני בטוח שינתן בלב שלם מתוך הזדהות ואחריות אזרחית והן על ידי רכישת ה DVD של הסרט .
  תמיכה אזרחית רחבת היקף שתכלול נוכחות ב"שטח" – פיזית , רעיונית וחומרית , תוכל להעביר מסר של אזרחים שוחרי דמוקרטיה למי שרוצה להסוות אותה באמצעות כספו .
  במוסף השבת של מעריב 28/8 , מגולל רוזנטל את סיפור יצירת הסרט והמאבקים להקרנתו . פוקח עיניים למציאות
  מפחידה .