גם השנה יפרידו קירות גבס

תנועת אחותי ומרכז תמורה

תנועת אחותי – למען נשים בישראל ומרכז תמורה – המרכז המשפטי למניעת אפלייה

קוראות לכן/ם לבוא ולהפגין נגד גזענות

 ביום חמישי הקרוב 4/9 בשעה 08:30

 מול בית המשפט העליון בירושלים (רחוב שערי משפט בקריית בן גוריון)

הסעה מתל אביב תצא בשעה 07:30, מבית תנועת "אחותי", רח` מטלון 70 בדרום תל אביב

_______________________________________________________________

שנת הלימודים נפתחת והגזענות בבתי הספר פורחת:

גם השנה יפרידו קירות גבס בין תלמידות מזרחיות לתלמידות אשכנזיות

ביום חמישי 4/9/08, בשעה 09:00 ידון בית המשפט העליון בעתירה שהוגשה נגד בית הספר בית יעקב בגין ההפרדה שהוא מנהיג בין תלמידות מזרחיות ואשכנזיות

ב 08:30 תתקיים במקום הפגנה המונית נגד גזענות ואפליה בבתי הספר

זה למעלה משנה וחצי שביה"ס בית יעקב שבישוב עמנואל מנהיג אפליה בוטה ומפריד בין תלמידות מזרחיות לתלמידות אשכנזיות בין היתר באמצעות קירות גבס ותכני לימוד שונים.  במהלך 2007 הוגשו כנגד בית הספר תביעה אזרחית ועתירה לבג"ץ בגין אפליה. על אף קיומן של תביעות אלו ממשיך בית הספר ביישום מדיניותו הגזענית וגם לקראת שנת הלימודים ממשיך בהנהגת משטר הדומה למשטר האפרטהייד שהיה נהוג באפריקה.

את ההפגנה יזמו תנועת אחותי – למען נשים בישראל ומרכז תמורה – המרכז המשפטי למניעת אפלה.  כארגונים פמיניסטים מזרחים המחויבים לקידום צדק ושוויון חברתי, אנו מצרות על הזכות שנלקחה מילדות אלו לחיות, ללמוד ולהתפתח כשוות. מאבקנו הוא ציבורי ומשפטי כאחד! ואנו קוראות לכן/ם להצטרף אלינו בתביעתנו לפיצוי כספי לנערות ובני/ות משפחותיהן בגין הנזקים הנפשיים שנגרמו בשל פעולות גזעניות אלו ולהפסיק את המדיניות הגזענית לאלתר.

לפרטים ואישור הגעה: שולה קשת, מנכ"לית תנועת אחותי 052-2342449

                               עו"ד ורדית אבידן, מרכז תמורה 052-8657206

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. אחת שאכפת לה

  איך זה שעושים הפרדה בין תלמידים יוצאי אתיופיה לתלמידים אחרים, אנחנו החברה הישראלית לא יוצאים להפגנה ומוחאים על עך

 2. אליאב

  מדובר במשפחות דתיות וחרדיות המקבלות את האפלייה בין אשכנזים למזרחיים כחלק מהווייתן. זה כולל את מערכת החינוך שלהם בה תומכת שרת החינוך בחומר ובנפש. כמובן שהתופעה היא גזענית אבל לימדו אותנו שמדובר ברב תרבותיות המאפיינת את העם היהודי. המשפחות האלה בחרו להתגורר במקום זה וידעו לאן תישלחנה בנותיהן ולאיזה יחס יזכו. ואל תנופפו במגילות העצמאות וזכויות האזרח כי אלו אינן מקובלות במחוזות אלה. חבל אולם זו המציאות.

 3. שמרלינג

  ההפרדה בין אשכנזיות לחרדיות במוסד לימודים דתי-חרדי מעלה בעיה קשה הרבה יותר מאשר הפרדה על רקע גזעי.
  כל הנערות או הילדות הלומדות במוסד יקבלו חינוך ח-ר-ד-י. זה לכשלעצמו דבר גרוע ביותר. עכשיו הדקויות בין אשכנזי למזרחי בחינוך האפל הזה כבר לא מעניינות כל כך.
  אם אני הורה מזרחי שמרגיש שהבת שלי מקבלת חינוך חרדי נחות, אני פשוט מעביר אותה לחינוך הממלכתי הרגיל.
  הרבה פעמים מקורן של אפליות הוא בדת.

 4. דב בינדר

  מערכת חינוך כזאת מדינת ישראל אינה אמורה לתקצב,אם ההורים רוצים לשלוח את ילדיהם לבתי ספר המפרידים בין העדות שגם יחזיקו את מערכת החינוך הזאת על חשבונם,למדינת ישראל אסור לממן מערכת חינוך כזאת,שיממנו אותה ההורים על חשבונם בידיעה מלאה שהם משלמים את מלוא שכר הלימוד ותעודות סיום של מערכת חינוך כזאת לא יהיו מוכרות במערכת החינוך של המדינה.וזה אומר שתלמיד/ה שסיימ/ה מערכת חינוך כזאת לא יוכל /תוכל להמשיך ללמוד בשום מוסד המתוקצב ע"י המדינה כי מבחינת משרד החינוך הוא/היא נחשב/ת לבור/ה לגמרי.

 5. ירדנה אלון

  בישראל קיימת גזענות?מה פתאום!"",עזבו אותכם, מה קורה לכם, באמא שלכם אתם בכיינים מקצועיים,"(מקצת מהתגובות שנשמעות ע"י שדרני רדיו לא חשוב מאיזו עדה בתכנית "יש עם מי לדבר המשודרת יומיום בין שלוש לארבע אחה"צ בגלי צה"ל)
  ועכשיו ברצינות(אשתדל כמייטב יכולתי להיות רצינית),מזה עשרות בשנים ידוע היחס המשפיל ,המבזה,והגזעני המופנה כלפי תלמידות ממוצא מזרחי ע"י מוסדות החינוך הדתי חרדי האשכנזי,(בשנות החמישים והשישים זו הייתה מנת חלקם של תלמידים ממוצא מזרחי כשהיו מיעוט בבתי הספר הממלכתי ובעיקר זה הנקרא "אליטיסטי",בדוק אני הייתי שם, חוויתי את זה על בשרי) בשל שיקולים פוליטיים הן הכנסת,הן שרי הממשלה ובעיקר שרי-שרות חינוך מעולם לא נקפו אצבע על מנת להפסיק זאת (הייכן היה יוסי שריד ,השמאלני הליבראלי,השוויוני,האליטיסטי ומה הוא עשה כשהיה שר החינוך על מנת להפסיק זאת לאלתר?).
  יש"ס טוענת כי הוקמה בשל הסיבה הזאת ודרשה כספים שיוקצו להקמת בתי ספר דתיים לבנותיהן על מנת שלא יסבלו את חרפת הגזענות, מה עושה ש"ס עתה כשזה עדיין נמשך? לא הרבה כמדומני (טוב אלה נערות, כך וכך מעמדה של האישה הדתית חרדית לא משנה מאיזו עדה תמיד יהיה נחות מזה של הגבר הן "רגילות" ליחס הזה ,"רצון האל")
  אולם יש דבר אחד שתמיד היה נפלא מבינתי במיוחד לאחר שהוקמה ש"ס והוקצו משאבים רבים להקמת בתי ספר לנערות חרדיות ממוצא מזרחי, למה המזרחים מאמינים באמונה עיוורת שהאשכנזים טובים מהם ונעלים מהם?ולכן שולחים את בנותיהן למקומות הנאלחים האלה?במקום להחרים ולהוקיע ולהדיר את רגליהם מהמקומות האלה הם נמשכים אליהם כפרפר אל האור, זה לא רק הגזענות האשכנזית, זה גם הדימוי העצמי שיש למזרחי, הדרך בה הוא תופש את עצמו כנחות, וזה למרות כל הקבלות ההיסטוריות שיש ליהדות המזרחית בנושא, הן מבחינה תיאולוגית והן מבחינות רבות אחרות נישגב מבינתי,על כן אינני סבורה שהפגנות יועילו , אני סבורה שהדרך להשתחרר מהגזענות האשכנזית לא עוברת דרך הפגנות ודרך הסתמכות על הפוליטיקאים שיעשו את המלאכה, הדרך היחידה להשתחרר מהמדכא היא להשתחרר מהדימוי העצמי הנחות שיש למדוכא.ופה אני סבורה יש למזרחים החדשים מלאכה לא קטנה לעשות למען אחיהם הדתיים חרדים.

 6. דוד

  המונח מזרחי איננו מתאים לחרדים. המונח מזרחי הוא מונח פנים ישראלי הנועד להעצים מגזרים מקופחים בחברה הישראלית. זאת הסיבה מדוע חזי מחלב טען שהוא ישראלי ולא כל אחת מהאפשרויות האחרות שהציעו. חרדים, לעומת זאת, שהולכים בעקבות מנהגי אבותיהם ומרן הבית יוסף הם ספרדים, כלומר יהודים מקהילות ספרד והמגרב. אלו שתי קטגוריות זהות שונות שאסור לבלבל ביניהן. הניסיון להלחם בהפרדה החרדית מטעמים של זהות מזרחית מערב מין שאינו במינו ובכלל לא בטוח שיהיה מקובל על החרדים הספרדים עצמם. בעיניהם הספרדים והאשכנזים הם שתי קטגוריות אתניות שצריכות להישאר נפרדות. המחאה על ההפרדה שייכת לשיח האזרחי הישראלי שבאופן קטגוריאלי זר להם.

  אני עדיין זוכר את הכעס כאן על הלגלוג שלגלג מנכ"ל אל המעיין בכנס על חינוך מזרחי על המזרחיות. אולם בשבילו עצם המונח מזרחיות מבטא קבלה של הישראליות ושל הציונות העומדת מאחוריה. ש"ס מתכחשת לשיח הישראלי זה כוחה במרחב הספרדי, ובו בזמן מאמצת אותו. הדרך בה היא מאמצת אותו היא מתוחכמת הרבה יותר ממה שמשערים, אך כדי להבין אותה צריך קצת להבין בהלכה ובאסכולות משפט הלכתיות. ורוב היושבים כאן בתור ישראלים מדופלמים (מהמגזר המזרחי צריכים להודות) הם חילונים החסרי ידע הלכתי. חבל.

 7. איזי גור

  הלוואי ואפשר היה להקים חומות בינינו לבין החרדונים. אם הם יהודים, אז אני לא. אם הם המתיימרים להיות השומרים על חוקי התורה ומצוות המוסר אז אני משומד להכעיס.
  אני מציע להתחיל לקרוא לילד בשמו ולממזר בשמו.
  הם יהודונים . אני – ישראלי

 8. נועם קנולר

  בגדה המערבית ישנה קולוניה שכל תושביה אזרחים ישראלים, שגם מקבלים שירותים שונים ממדינת ישראל, ממשלתה וצבא הגנתה, ושקרויה בשם הזה. אם לזאת הק"ק הכוונה, הרי שבלא משים שותפות התנועות המפגינות לנורמליזציה של – לא מיותר להזכיר – פשע מלחמה מתמשך.

 9. אולי

  חמש וחצי בערוץ השני

 10. איילה סבאג

  אני רוצה לסחוף אתכם אחרי אל החומות המפרידות שנבנו לא מזמן ושעדיין נבנות עם טונות של בטון וברזל ואשר מפרידות בן הישוביים הפלסטינ אים ליהודים. אז למה שהחרדים אשר משתמשים בערבים כ"גויים של שבת" לא יבנו חומות הפרדה בין ילדיי המזרחיים לבנם?
  חומר למחשבה….

 11. מוני יקים האנטי ציוני

  למעשה יש להתרחק מהפיקציה הלאומנית/דתית המדברת על "כולנו יהודים" ולתת גושפנקא להפרדה שקיימת כבר 120 שנה מאז ראשית הציונות האשכנזית.לציבור המזרחי לא תהיה תקומה כל עוד הוא מנסה בכוח להשתחבר אל הציבור האשכנזי הגזעני "פרוד לפני איחוד" הוא הכיוון אליו צריך לשאוף כדי להחלץ מחומו הלוהט של כור ההיתוך השיקרי שניכפה עלינו. איננו זקוקים כלל להוכחות נוספות בדבר קיומה של הגזענות האשכנזית כארוע המכוננן של כל החלוקות המעמדיות פוליטיות וחברתיות של החברה המפלצתית הישראלית שאימצה את הקפיטליזם החזירי כאמצעי להנצחת והעמקת פערים, ויעידו על כך 750 אלף ילדים מתחת לקו העוני בתקופה של צמיחה כלכלית חסרת תקדים.
  כל הקריאות לביטול ההפרדות מוטב שיפלו על האזנים הערלות של גזעני אשכנז ויביאו למעשה להנצחת ההפרדות והרחבתן עד שיווצר מצב המשקף את ההיסטוריה היהודית של שני עמים יהודים. העם היהודי הספרדו/מזרחי שהוא העם היהודי המקורי מאז אברהם יצחק ויעקב והעם היהודי האשכנזי שמקורו בהתגיירות הכוזרית במאה השמינית
  ואין לו כל קשר וזיקה היסטוריים לאברהם יצחק ויעקב או ליהודי בית שני.
  השנאה והגזענות האשכנזית שמתבטאים בתוכניות ההפרדה והאפרטהייד החברתי מדיני מקורם בריגשי הנחיתות האשכנזיים לאור אי קבלתם כיהודים אמיתיים ולכן כדי לעקוף הם פיתחו את ההתחרדות הקיצונית בבחינת להיות יותר יהודים מהיהודים, לכן הצעתי לשולה קשת וחברותיה חבריה להימנע מהפגנה ובמקומה לצאת בקול קורא המברך על ההפרדה ושתשמש כדוגמא להפרדה בשאר תחומי החיים החברתיים מדיניים.

 12. מוני יקים האנטי ציוני

  לפי המעט שהבנתי הקו של ש'ס הוא שלמעשה אין נקודות השקה בין היהודים החרדים האשכנזים הציונים לבין היהודים הספרדו/מזרחים ואלו למעשה שני עמים. מכיוון שהציונות החילונית שגייסה את הדת היהודית כפילגש בגבעה עושה זאת כדי לרכוש לגיטימיות היסטורית למפעל נישול העם הפלסטיני ממולדתו. ולמעשה חכמי ההלכה הספרדים שהתעקשו זה דורות לשמור על הפרדה בין הרבנויות עשו זאת משום שלא הכירו בחוקיות הדתית של ההתגיירויות הכוזריות שהיוו בסיס לצמיחה הפראית של הפזורה האשכנזית.וכנראה שגם חכמי הדת הכוזרו/אשכנזים מודעים יותר מאשר הציונים החילונים לעובדה זו ולכן הם מבצעים הפרדות מעין אלו, הציונים האשכנזים החילונים מנסים בברוטליות למנוע כל דיון ומחקר היסטורי בנושא כי זה עלול לערער כמה משיקרי היסוד עליהם מושתת התאוריה הכוזרו/ציונית של "חזרה לארץ אבות" ולכן מסע הטישטוש והרצון לבנות "עם אחד עם גורל אחד" שיחפה על חוסר זיקתם ושיוכם ההיסטורי של המגויירים החדשים למרחב המזרח תיכוני.
  הייתי שמח לשמוע מפיך דוד היקר באם הייבוא של מיליוני פראבוסלבים מחפשי שיפור כלכלי אינו מעין שיחזור של ההתגיירות הכוזרית והפעם במטרה להלבין את הדמוגרפיה האשכנזו/ציונית שהושחרה עם העלייה המאסיבית של המזרחים ועוד יותר עם האתיופים. מה גישת ש'ס בעניין וכיצד ניתן לגשר בין ש'ס הדתית לבין הציבור המזרחי החילוני מסורתי.

 13. דוד

  חודשים אני מתווכח עם מוני יקים על התיאוריה הא-היסטורית שלו, החסרת כל ביסוס והוכחה, ולבסוף הוא מנסה להסתייע בדברים שאני כותב באופן מקומי להוכחה של אותה תזה.

  אז לא. מבחינה דתית אין שום הבדל בין האשכנזים לספרדיים. מבחינה למדנית שתי הקבוצות שוות לחלוטין ונוכחות באופן שווה בשיח הלמדני. ההבדל היחידי הוא מבחינת האסכולה המשפטית המחייבת בין שתי הקבוצות. האשכנזים מחוייבים לאסכולה משפטית אחת והספרדים לאסכולה משפטית אחרת. זה כל ההבדל האתני. וכמובן, הבדלים היסטוריים, שמבחינה דתית הם קונטינגנטיים לחלוטין (למרות שמבחינת התכל'ס הם חשובים מאד).

 14. ירדנה אלון

  מעניין,אבל כשהרהרתי מעט יותר בנושא בימים האחרונים , ובימים האחרונים היה מקום להרהור מעין זה לנוכח הגל הנוראי ששטף אותנו בכל מה שקשור בהתעללות בחסרי ישע,ילדים בעיקר, אכן חלף במוחי הרעיון שמוני יקים הזכיר כאן של "פילגש בגבעה"ואני אכן סבורה שהורה ששולח את בנותיו למוסדות החרדים האשכנזיים שם מתעללים בהן רגשית,נפשית ומנטלית עושה בבנותיו מעשה פילגש בגבעה.מעבר לסיפור המזעזע, אנחנו גם יודעים כייצד נהגו שבטי ישראל האחרים אי אז בימים ההם כששמעו את המעשה המזעזע, הם הוקיעו את שבט בנימין וסרבו לתת את בנותיהן ככלות לבני השבט.

 15. מוני יקים האנטי ציוני

  שהתנהל לא יום ולא חודשים על מה אתה מדבר אלא אם יש מוני יקים אחר. איך קבעת שהתאוריה שלי היא א- היסטורית
  ולאיזו תאוריה היסטורית שלי התכוונת כי יש לי רבות. התייחסתי בכבוד לאמירה מעניינת וסתומה בתגובתך וביקשתי הבהרה, מתברר שיומרנותיך לחידוש כל שהוא היתה ריקה מתוכן, אז מה עינין האסכולה המשפטית השונה להר סיני לא הבנתי ואני מאמין שאיש לא הבין. עד כמה שידוע לי לענייות דעתי ההפרדה בין האשכנזים לספרדים היא כימי ההתגיירות הכוזרית וכנראה על סמך החשדנות של חכמי ספרד כלפי התגיירות חפוזה זו, שהאשכנזים פיתחו את דתם היהודית במקביל אבל תוך שמירה על אלמנטים פאגניים כוזריים ואחרים והרחיקו בחרדיותם בבחינת "קשים גרים לישראל כספחת" חכמי ספרד התעקשו למרות הנחיתות המספרית לעמוד על כך שתהיינה שתי רבנויות נפרדות מעבר לאסכולות המשפטיות או כל נימוק הלכתי גרידא אלא יותר במישור ההיסטורי השיוכי.
  ירדנה אלון היקרה המשיכי בעבודת הקודש שלך ותבורכי על דבריך זיכרי שבנושא הגזענות המצב עבר את "נקודת התיקון" הגזענים מכורים לגזענותם כמו לנרקומן שמכור לסם המשעבד.
  כיום צריך בהפוך על הפוך לקבל את הקו של הפרדה ולהמנע מלהתערבב איתם לא מסיבה של גזענות הפוכה אלא משום משוואת הכוחות הלא שיוויונית בבחינת "פרוד לפני איחוד" ושהם יחפשו לעצמם שותפים למלחמות העתיד במקום אחר. תבורכי בכל מעשייך

 16. אליאב

  תיאוריית הקונספירציה לפיה העלינו מליון גויים מרוסיה כדי לבלום ההשחרה הדמוגרפית הינה מלהיבה. מתברר כי ברוסיה חוסלה היהדות בתקופת סטאלין וישראל דאגה לגיור המוני של פרובוסלאבים כדי שיעלו אליה ויעסקו עד היום בעבודות בזויות שהמזרחיים מאסו בהן. המהגרים מרוסיה, לעומת עמיתיהם מארצות המאגרב, הגיעו חסרי השכלה ועד היום מתקשים בתחומי החינוך, הבריאות והטכנולוגיה, עובדה הפוגעת בכושרה של ישראל לשרוד כלכלית.
  כאשר ישראלי מאמץ את נוסח השטרימר ונותנים לו במה באתר המנוהל על ידי סוציאל דמוקרטים זה מעיד על חופש ביטוי למרות היעדר כל קשר בין הדברים למציאות והידיעה שהכותב, לא עלינו, מעורער נפשית לחלוטין.
  מהזמנה להפגנה נגד אפלייתן של בנות חרדיות גולש הדיון לאפלייתם של המזרחיים בכל תחומי החיים בישראל, נושא חביב על קבוצת משתתפים שהינם דור רביעי וחמישי לשיעבוד. אולי כדאי שייאמר אחת לתמיד שקוטריות לא תביא את המתלוננים הכרוניים לשום מקום. את האמפטיה למאבק השיוויוני אתם מאבדים בהצלחה לא מבוטלת. הגיע העת שתבינו כי אי השויון הינו בין אלה שיש להם לבין המרוששים כאשר החתך אינו בין עדות ושבטים. איש אינו מקפח על בסיס עדתי והמצוקה בקרב עולי רוסיה חמורה מזו של עולי ארצות ערב.

 17. מוני יקים

  גזענות אשכנזוצנטרית היתה והינה הבסיס הפוליטי חברתי אידאולוגי של המחשבה והשלטון הציוני/אשכנזי/כוזרי ושום מניפולציה גרפומנית לא תשנה עובדה זו. המרוץ התמוה של הנהגת ההגמוניה האשכנזית להעלאה החפוזה של מיליוני פראבוסלבים שהקשר שלהם לדת היהודית מיקרי בהחלט פרט למאבקם לשיפור מעמדם הכלכלי לעומת המציאות ברוסיה. לא הייתה פה כל מקריות שמירוץ זה חפף כרונולוגית את עליית הפנתרים השחורים שהיוו את האתגר הרציני היחיד מאז קום היישות הציונית להגמוניה האשכנזית.העליה מרוסיה בניגוד לאתיופים ולבני "מדינת כל ענייה הצבועה שחור" נהנים ממוביליות ופריבילגיות באופן חסר תקדים לכל עליה קודמת ובפרט המזרחו/ספרדיות.
  בניגוד לקולות שנשמעים כאן למניעת ההפרדות הגזעניות אני קורא להנצחתן ולהעברתן לכל תחומי החיים כדי לנפץ את השקר הגדול של "עם אחד גורל אחד" ו "כולנו יהודים" ,חוסר המיקריות של הגילויים האחרונים על קירות אפרטהייד מגבס וחומות הפרדה בתקציבי המדינה שנועדו להנציח פערים מעמיקים וזה בתקופה בה כל פוליטיקאי מתחיל מתפאר בנס הכלכלי הישראלי שמשום מה נשאר בתחומים של העשירונים האשכנזים והפרבוסלאבים, ובמקביל על שערוריות השחיתות של "הון שלטון" המבזבזןת תקציבי עתק מעבר לדרוש כדי למנוע הנצחת העוני והפערים . שלא לדבר על מדיניות הכיבוש וההתנחבלויות המעבירה תקציבי עתק לבניית תשתיות ווילות לאשכנזים באזורים האסורים לפי החוק הבין לאומי והאינטרס היהודי המחייב שמירה על סיכויי השתלבות במרחב ללא יצירת עויינות בילתי רברסיבלית כלפי אחינו הערבים.
  אז הצעתי לך אליאב איש הזמירות שתחפש לעצמך זמירות חדשות ולא תזמר זמירות שכבר אבד ליחן.

 18. אליאב

  השתכנעתי ואכן העלייה מרוסיה תוכננה כסכר בפני מוני יקימים – אבוטבולים – אברגילים – פרנגיאנים המאיימים פיסית עלינו האשכנזים הציונים. הפנתרים לא היוו מעולם גורם בישראל וצרלי ביטון הינו דוגמא קלאסית לרויטויילר שהפך מהר לארנבת. אבל המחשבה שיש להסיט משאבים כדי לתחזק את המגזר המזרחי שלא תרם ולא יתרום דבר לכלכלה, בטחון וחברה בישראל מעוררת צמרמורת. הבעייה היא שאין מדינה בעולם שתסכים לקלוט את שכמותך כמהגרים שיפלו על נטל משלמי המסים . אתם באמת אינכם אחינו אך נתקשה מאד לטרנספר אתכם וזאת מפני אימת בית הדין בהאג. .הפתרון שמצאנו הוא להעסיק אתכם יום ולילה בכתיבת בלוגים הזויים כדי שתזינו זה את זה בתשפוכת שאינה מזיקה לאדם שפוי שנתקל בה. ויש לי חדשות עבורך. אתם שונאים את עמיתיכם יותר משנאתכם לנו. אגב, האם שמת לב לכך שהאחריות עליכם פגה מזמן? במחוזותינו מחזירים הסחורה ליצרן.