שקשוקה הון ותקשורת

הטלוויזיה החברתית

סרט מעניין, שצילם וערך אהוד שם טוב,  על כנס חירום בנושא הצנזורה החדשה של בעלי ההון, דרך מקרה המבחן של סרטם של מיקי רוזנטל ואילן עבודי "שיטת השקשוקה". הכנס התקיים בבית העיתונאים בת"א ב- 31/8/2008

 לצפייה לחצו כאן

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. הצופה

  איך משיגים עותק של 'שיטת השקשוקה'? יש באינטרנט?

 2. שרון

  יש צדק קוסמי.

 3. נתן שקרצ'י

  ייפתח בלוג חדש, שיראה איך צריך לתפקד עיתון.
  נשכני, מלא בתחקירים, כזה שההון והשלטון ייהנו לשנוא.
  מובטחים סקופים יומיומיים…

 4. פרוטיאה

  בואו נחפש את האשמים האמיתיים. האחים עופר היו אלי הון עוד לפני שהחליטו להפריט כל מה שזז במדינה כדי להרזות את המגזר הציבורי ולהעצים את העסקים. אלא שיש כמה חורים בגבינה השויצרית. מי שמכין ההפרטה מיועד לעבוד עבור הקונים לאחר "צינון" וזהו גורלם של מרבית החשבים הכלליים ועובדי אגף התקציבים המכונים שלא בצדק נערי האוצר. לאחר שרכשו נכסי מדינה באים אלי ההון לממשלה ומבקשים הנחות בטענות של פעוטות בגנים והממשלה נענית. זוכרים את בזק? הקונים לא ידעו שיש בחברה ועד עובדים מיליטנטי עם גבנת עתק של פנסיות?
  האחים עופר רכשו את כיל שעשתה ועושה חיל רב אבל ים המלח הולך למות ואז חוזרים לממשלה ותובעים הקמת תעלת ימים כלשהי שתבטיח ריוחיות המפעל. והממשלה מבהירה לנו שהתעסוקה במפעלים ובבתי המלון של ים המלח היא מפעל לאומי וזו השקשוקה האמיתית.
  מיקי רוזנטל לא מבין שיולי וסמי עופר הגיעו לגיל שבו מה שחשוב להם באמת הינו כבודם ולא רק ממונם שאת רובו העבירו בחייהם לדור הבא. מיקי גם לא הבין שכריכת השקשוקה – תעודת עניות לכושר הסחר של הממשלה – עם סרטן ואיכות סביבה מרגיזה את המשפחה. זאת כאשר תעש הציבורית מזהמת ללא רחם את מקורות המים ומהווה סיכון פיסי לכל המתגוררים ליד מפעליה, כולל קציני צהל בכירים שעברו לדיור מוגן.
  השקשוקה לא הומצאה על ידי רם כספי אלא על ידי פישמן שרכש מההסתדרות חברה שהחזירה לו ההשקעה בשנתיים. ומי ניהל המו"מ מטעם ההסתדרות? – ניחשתם, נערי אוצר לשעבר.
  נוחי דנקנר רכש את אי די בי לא מכסף שהביא מהמלח בעתלית אלא מהלואות שקבל מבכיר בהסתדרות שחי מאז לא רע מחברותו בדירקטוריונים של נחשו מי.
  אם למיקי רוזנטל מגרד נושא השחיתות והוא מעוניין לפתוח חזית נוספת שיתחיל לנבור בתחום הייצוא הבטחוני ולבדוק מעלליהם של בכירי קצינינו שהפנסיה הנדיבה אינה מאפשרת להם רמת חיים נאותה למרות פרישתם לגמלאות בגיל צעיר. מיקי לא יעשה זאת משום חששו הפיסי לחייו.
  ויש לי חדשות עבורכם. מבקר המדינה יכול להתחיל לבדוק את מפעלותיו של פואד כשר התשתיות בחברת החשמל, מפעלי ההתפלה והסכמי רכישות הגז הטבעי. מעלליו יאפילו על אלה של האחים עופר.
  את השחיתות לא המציאו גם אולמרט והירשזון והאחים עופר לא לחצו אקדח לראשיהם של ראשי האוצר. כך מתנהלת מדינת ישראל והאחים עופר אינם מוכנים להיות הפראיירים של אף אחד, לדעתי בצדק.

 5. ניר סליקטר

  אני חושב שיש זעם אצל הרבה אנשים לגבי הרבה דברים כיום – הון שלטון, איכות הסביבה, שחיתויות ועוד.

  "אני רוצה שינוי" !!!
  אבל מה המציאות – ארגונים חברתיים יש המון – רק ראו מימין כמה אתרים חברתיים יש:

  מרכז אדווה
  הקשת הדמוקרטית המזרחית
  חטיבת זכויות האדם

  הרשימה ממשיכה – אחרי 60 הפסקתי לספור, פשוט התבלבלתי בספירה – לא נכנס לעמוד אחד ( ראיתי שיש
  עוד אתר חברתי שלא מופיע מימין "שקוף" – נא להוסיף…)

  איך אפשר לשנות כך משהו?

  אז אני שמקיא כבר שנים מהמצב הנוכחי ורוצה שינוי – שואל איך משנים ?

  כשאני מסתכל במי יש לי לבחור בבחירות הקרובות – אני לא יודע מה לעשות – כאחד שבחר במרכז / שמאל
  כל חייו, אבל ראה שהשמאל התרפס בשנים האחרונות, אז אני לא רוצה אותו יותר.
  אז רוצה לבחור מישהו שהוא ממש מחוייב למשהו – למשל ארגון ירוק שמחוייב רק לשמירה על איכות הסיבה
  אבל גם שם אין איחוד.

  המסקנה שלי – חייבים להתאחד ולשנות.

 6. מיכאל

  בפאנל ישבו שני אנשים שמחוברים להון ולשלטון , שלי יחימוביץ כבר לא עיתונאית, אולי מישהו צריך להסביר לציונית שהיא חברת כנסת ומטעם מפלגת שלטון, שנמצאת כרגע בשלטון , זו היא שבשלטון, היא שלי יחימוביץ לכן בהגדרה של הון ו…שלטון היא נמצאת ב..שלטון , אמנם אומרים שהיא היתה פעם עיתונאית דגולה ונשכנית, ודעתנית ובכלל , אבל חאלס עם הצביעות הזו, לא יכול להיות פאנל שמנסה להילחם בהון ובשלטון שבתוכו יושב נציג השלטון. סליחה יושבת.

  והשני הוא לבני, זה שפותח כל יום שישי שולחן עם האחים עופר וגינת וההוא מקוקה קולה , יש גבול להעמדת הפנים הזו ,לבוא לפאנל שכביכול מתנגד להון ולשלטון בכזו העמדת פנים זו בעצם תרמית.

  הנחה את הפאנל יהושע סימון, חלקלק וצלופחי כמו שרק יצור פוסטמודרני רהוט ומעודכן יכול להיות, אני מצטער גם היתר אמרו רק מה שמצופה מהם לומר.

  ההון והשלטון יכול להיות רגוע , כי אלה ש"נלחמים" בו הם אותו דבר , גם הם לא משלנו, הם שלו בכיס שלו , וחבל , חבל שעושים שימוש בדברים שקריים בבמות מכובדות ותחת כוונות באמת חשובות.

  אנחנו האזרחים אלה שנענקים תחת הנבלות שמבצעים בנו החברה האלה לא יכולים לצפות מפאנל שקרי כזה ומשתפי לאיזשהי בשורה במאבק בהון ובשלטון.
  הם גוזלים את החיים שלנו ובאים חבורת נהנתני ההון והשלטון ליצג את ה"מלחמה" בהון ובשלטון מין לעג ולהג כזה בורגני שמגחיך בכלל את המאבק שצריך היה להיות.

  גם העו"ד המכובד שהיה שם בפאנל לא ממש מייצג את הכוח הלא-ציני זה שבאמת יכולים לסמוך עליו ששיקוליו הם לחלוטין פרו אזרח באשר הוא ללא הבדל מין צבע ,דת וכו.

  זה היה פאנל ממש לא לעניין , פאנל שמצייג את הבעיה יותר מאשר את פתרונה .

 7. יואש

  על זה נאמר "יופי נחמה". האם ההגנה על הנבלים מתמצה בזה שאינם היחידים ואינם רוצים לצאת "פראיירים" ?
  פואד ודומיו אינם יכולים להאפיל על אף אחד. כל מושחת שמסרסר ברכוש המדינה מכח משרה שניתנה לו, הוא מושחת ללא קשר לכמות הכסף והרכוש שגנב/השיג/קיבל/לקח וכו'.
  ככל שהמידע על מעללי העשירים המושחתים בישראל יוצף ויואר, זה לא ינקה אף אחד מהם וגם אין צורך בדירוגם . מה שנחוץ הוא ניקוי האורוות בעוד ה סוסים בולסים וליבם גס בכל הסובב אותם.
  ושתהיה שבת שלום לפרוטיאה ולכל עם ישראל.