כמה זמן יושבים שבעה ברשת FOX, ומאיה אנג`לו על נצחון אובמה

יוסי דהאן

ג`ון סטיוארט מראיין לאחר הבחירות ב Daily Show את כריס וולאס, אחד המגישים המרכזיים ברשת Fox – ערוץ התעמולה של הרפובליקאנים והימין האמריקאי, ושואל אותו, "כמה זמן יושבים אצלכם שבעה ברשת?". לראיון לחצו כאן.

דרך האתר של Brian Lieter קישור לריאיון מרגש ברשת CBS עם הסופרת והמשוררת מאיה אנג`לו על משמעות נצחון אובמה

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. סלים בריק

  לאחר שראיתי את הראיון יצאתי עוד יותר משוכנע שכך ראוי להתייחס לתקשורת מגמתית ומטעה.
  המקרה של רשת פוקס מלמד שלפעמים המציאות חזקה אפילו מתקשורת מגמתית ומניפולטיבית.
  גם אצלנו יכול להווצר מצב בו ייבחרו כוחות הגונים ומפיחי תקווה, אפילו בניגוד לרצונם של אמצעי התקשורת הרדודים והמגמתיים שלנו.
  מי יודע? אפילו אפשר לפנטז על התקדמות לקראת שלום ודעיכה במוטיבציות הלוחמניות והמיליטריסטיות, על אפו וחמתו של רוני דניאל…. אתם מדמיינים לעצמכם?!!

 2. שור

  רוב התקשורת בארה"ב תמכה בפומבי בברק אובאמה ואף לא ניסתה לחקור ולחטט בחייו,
  ממש כמו תופעת האתרוג בארצנו.
  רשת פוקס היא כמעט הרשת הארצית היחידה שתמכה במקיין.
  לא זה ראוי ולא זה.

  לדעתי על התקשורת לדווח על המציאות ולא להתאים את המציאות דיעות שלה.

  שור

 3. רפאל פרטוש

  מכובדי שלום רב

  אני מביע התנצלות מראש על הפניית דברי אליכם בדרך זאת ואודה על כל התייחסות ומענה מכם להאיר ולתמוך במאבקי הארוך והמתיש
  הלשכה לסיוע משפטי והאגודה לזכויות האזרח דחו אותי , מלשכת עורכי הדין -פרו בונו אין תגובה

  בתאריך 26.10.08 קבלתי לידי פסק בוררות שניהלתי כנגד קיבוץ שומריה שהבורר חתם בתאריך 18.2.08 . מועד המסירה המאוחר שמכוון לגזול ממני הזכות לפנות לערכאה גבוהה בבקשה לערער על פסק הבוררות, מצטרף לטענות מהותיות שיש לי כלפי ההליך, ניגוד אינטרסים במינוי, נטייה בלתי הוגנת לקבל גרסת הקיבוץ כלשונה (מבלי שהציגו ראיות רלוונטיות) והתעלמות מראיות ועדויות מתחילת ההליך, מפורטים בתצהיר, בכתב התביעה ועבור לסיכומים שמסרנו . התחמק מדברי העדים של התביעה והתעלם משקרים וסתירות בעדויות שמסרו עדי הההגנה. ב"כ ההגנה עשה שימוש פסול בעדים שהופיעו לדיונים, ובניגוד להחלטות הבורר לא הזמין עדים מהנה"ח ומנהל בוועד הממונה, והגיש חלק קטן מהמסמכים.

  תמצית התביעה –

  · טענותי על עוולות הקבוץ ומנהליו כנגדי לאורך שנים שכפו עלי בסופו של דבר לעזוב את הקיבוץ, בגיל 45 וחסר כל.

  · מו"מ והסכם עזיבה שנעשה בחוסר תום לב. במשך כחודש וחצי הפעילו עלי לחצים תוך ניצול אכזרי של מצבי הנפשי והכספי שהדרדר לדחק קיצוני- בדרך של התעיה, גניבת כספים מתקציב אישי, פיטורים מעבודה, השפלה והפקעת הסדנה שפעלתי בה 4 שנים ללא חלופה, הכריעו אותי.

  · הפרת הסכם – לאחר שעזבתי את הקיבוץ לא קיבלתי דוח העברות לקרן פנסיה,תלושי שכר ודוחות אחרונים של התקציב האישי, כנ"ל סך 10,000₪ לערך בעבור שכר עבודה והוצאות כמתחייב בהסכם.

  · הסעדים שביקשתי בגין נזקים כספיים, נפשיים ואובדן רכוש שעיקרו בית – שווים לפיצויים שקיבלו 11 המשפחות בעבור עזיבת הבית לטובת מפוני עצמונה, סך 1,750,000 ₪.

  כאמור חתמתי על ההסכם עזיבה מתוך ייאוש ודיכאון שנגרם לי גם כתוצאה מהונאה וגזל לאור היום שהנה"ח הפעילה כנגדי בזדון. רק לאחר שפניתי לבוררות ב"כ הקיבוץ מסר לידי את דו"ח התקציב האישי לחודשים האחרונים שקדמו למועד העזיבה, ואת דו"ח העברה לקרן הפנסיה. לאחר עיון בדוחות הנה"ח שנתקבלו במהלך הבוררות הגשתי לבורר דוח מתוקן ומנומק כראיה לחוסר תום הלב וההונאה בהתנהלות הקיבוץ כלפי בחודשים האחרונים . הדו"ח העדכני הראה שהקיבוץ חייב לי סך 39,192 ₪ ,שהוא למעשה כפול ב 4 מהסכום שבקשתי לפני הבוררות מהקיבוץ אך לשווא. התגובה שקיבלתי אילצה אותי לפנות לבוררות.

  בפסק הבוררות בעמ' 1 מכשיר את הקרקע לקבלת גרסת ההגנה ודחיית טענותיי " כתב תביעתו של התובע, כמו גם יתר כתבי טענותיו, מנוסח באופן המקשה על חילוץ הטענות העיקריות המופנות כנגד הנתבע, והמבססות לכאורה עילת תביעה." למעט שכר עבודתי שעוקב במשך 4 שנים (ולא השתמש במונח הלנת שכר) הבורר קיזז כנגד חוב שקרי בסכום זהה שההגנה טענה כנגדי, ומפורט בטענותי לעניין חוסר תום לב בתוכן ההסכם ובהתנהגות הקיבוץ בתהליך שקדם לו. בסוף דבריו מחייב אותי לשאת בכל הוצאות שכר טרחתו, ומלא הוצאות ב"כ ההגנה.

  לאחר בדיקה והתייעצות שעשיתי , המועד האחרון להגשת ערעור יפוג בתאריך 19.11.08 או לכל המאוחר בתאריך 3.12.08 (30 + 7 ימי חופשת הסוכות) בקשתי לפניך לבחון פנייה לבג"צ בבקשה לדחות את פסק הבוררות מהעילות הבאות :

  1. ניגוד אינטרסים במינוי הבורר ובא כ"ח ההגנה , והטיית דין בכוונה.

  2. הפסק ניתן לאחר שעברה התקופה לנתינתו.

  · ולאור עמדת משרד המשפטים בעניין בקשת ביטול פסק בורר –סעיף 24. לשלוש עילות בלבד :

  · הבורר נהג בניגוד לכללי הצדק הטבעי.

  · תוכן פסק הבוררות מנוגד לתקנת הציבור.

  · התגלו עובדות חדשות שבשלן בימ"ש מבטל פס"ד סופי שאין עליו ערעור עוד.

  בכבוד רב

  רפאל פרטוש

  נייד 054-66144600, טל' 077-2010592, קלישר 20/1 ב"ש

  rafaelpartosh@walla.com

 4. מכלוף

  האם התחיל העידן השחור באמריקה הלבנה?

 5. ירדנה אלון

  אני סבורה שהאפרו אמריקאים, והאמריקאים באופן כללי,שברו את מחסום התקשורת,האפרו אמריקאיים התחילו לשבור אותה בשנות השישים (דור ילדי הפרחים ולא בכדי אני מציינת זאת),כשהתרבות שלהם יצאה מהגטאות התרבותיים שלה והתחילה להיות נחלת הכלל,(בעזרת ידידים מהאי הברטי כמו הביטלס,הרולינגסטונס,אריק קלפטון,פינק פלוייד, שכולם ציינו את המקורות להשראתם המוסיקאלית מהבלוז השחור, מה שלא עשו המוסיקאים האמריקאיים למשל שפשוט ניכסו את המוסיקה הזאת לעצמם מבלי לציין את מקור ההשראה ומבלי לתת קרדיט) עד לפני זה היה רדיו לשחורים ורדיו ללבנים,חברות תקליטים ללבנים וחברות תקליטים לשחורים (הידועה שבהן הייתה "טאמלה מוטאון) לאט לאט הם פרצו גם לטלביזיה גם לסרטים גם לספרות,זה היה תהליך,והמחסומים נשברו מפני שהאפרו אמריקאיים לא שקטו על השמרים,הם "ירקו דם",ועם כל הקבלות על העשייה הנפלאה שלהם נוצרה גם תחושת הערך העצמי,בלי תחושת ערך עצמי המלווה בקבלות מוצקות של עשייה משובחת קשה עד כמעט בלתי אפשרי לשבור מחסומים.העשייה נעשתה תחילה רק עבור הקהילה , ובשנות השישים כשהקהילה היה לה עבר עשיר ומלא קבלות ואף הכרה שבאה מחוץ לארה"ב,התחילו המחסומים ליפול ,הקהל הרחב לא היה זקוק לתקשורת שתגיד לו מה טוב ומה לא טוב בתרבות האפרו-אמריקאית(כאמור זה תהליך ולא אכנס לפירוט)
  ואני סבורה שאותו דבר קרה גם ביתר המישורים, הבחירות בארה"ב באו בזמן מבחינת דעת הקהל העצמאית בכך ,שהתקשורת הרי שיתפה פעולה עם בעלי ההון,ועם הקאפיטליזם החזירי,פרשניה שדבריהם הוחזקו כ דברי אלוהים חיים (כמו אצלנו),הקהל הרחב הפסיק להאמין להם אל נוכח המציאות היומיומית של האדם הפשוט ולא משנה אם הוא לבן או שחור,כולם נפגעו,כולם הולכו שולל,בלא הבדל של דת,גזע ומין,ולכן גם התקשורת שנרתמה לטובת מקיין וכל מה שהוא מסמל איבדה מכוחה האלוהי והתגלתה כמעין תנועת "שבתאי צבי" הזוייה,תמהונית,ומסוכנת.וזהו רק תחילתו של התהליך,אנשים רבים מבינים או חשים אינטואיטיבית שמאחורי פימפום כזה או אחר של רעיונות מסתתרים אינטרסים,ומניפולציות,ופחדים וחרדות ,של נושאי הבשורה ,אולם אין זה לטובתם בהכרח של שומעי הבשורה.שמתחילים להאזין בהאזנה בקורתית וסלקטיבית.
  אני מקווה שתהליך מעין זה יתחיל גם אצלנו,