לפעול בדחיפות לחידוש הרגיעה באזור

קול אחר

קבוצת `קול אחר` משדרות ועוטף עזה קוראת לראש הממשלה

ולשר הביטחון לפעול בדחיפות לחידוש הרגיעה באזורתקופת הרגיעה שינתה ללא הכר את חייהם של תושבי שדרות, אשקלון ויישובי עוטף עזה, ואפשרה לכולנו לחוות מחדש חיים נורמלים ושפויים יותר. המשך הרגיעה הנו חיוני וקריטי לתושבי האזור מכל בחינה אפשרית: פיסית, נפשית, מנטאלית וכלכלית.

סיבוב נוסף של הסלמה עלול להביא לשבירת החוסן הנפשי השברירי בלאו הכי, ולהוביל את כולנו לעוד סיבוב של הרס עצמי ושפיכות דמים מיותרת. לא בטוח שנשרוד אותו, ועליכם להיות מודעים לכך, אם אכן אכפת לכם מתושבי האזור. היינו בסרט הזה יותר מדי שנים – והתוצאות מדברות בעד עצמן: חוסר מוצא, נטישה ואובדן תקווה לנו ולילדנו!!

בצידו השני של הגבול חיים מיליון וחצי תושבים פלסטינים במציאות בלתי נסבלת, ורובם המכריע, כמונו, רוצים בשקט ובעתיד להם ולמשפחותיהם.

אנו חיים בתחושה שתקופת הרגיעה בוזבזה על ידכם, זאת במקום לנצלה לקידום הבנות ותחילת הידברות, כמו גם המשך מיגון בתי התושבים, כפי שהובטח.

אנו קוראים לראש הממשלה ולשר הביטחון לא להטות את אוזניכם לקולות המתלהמים, ולעשות כל שלאל ידכם על מנת למנוע סיבוב נוסף של הסלמה, להבטיח את המשך הרגיעה ולפעול בדרכים שקטות למו"מ ישיר או עקיף עם ההנהגה הפלסטינית בעזה על מנת להגיע להסכם הבנות ארוך טווח.

אנו מעדיפים אופציה של מלחמה קרה שבה לא נורה טיל אחד, על מלחמה חמה עם עשרות קרבנות והרוגים חפים מפשע משני הצדדים.

אנו מבקשים מכם להציע לנו אופציה של הסדר ותקווה מדינית ולא מעגל דמים אינסופי!!!

לחתימה על העצומה

****

"קול אחר" הינה קבוצה של אנשים משדרות ויישובי עוטף עזה, המקיימת מזה כשנה שיחות עם אנשים מרצועת עזה שמייצגים "קול אחר". בשיחות עולים הסבל והמצוקה משני צידי הגבול, כמו גם הרצון ההדדי לשבור את מעגל האלימות המתמשך, ולהציע אופציה מדינית שתעניק לתושבים משני צידי המתרס, תקווה אמיתית לעתיד טוב יותר.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. פיני זוהר עיתונאי פובליציסט

  "קבוצת קול" וחברים יקרים ליבי כמו רוב תושבי המדינה איתכם.הסבל וההסלמה משני הצדדים היא בלתי נסבלת , עד כאן נכון, אבל ישבה מציאות עגומה המוכתבת ע"י ארגון טרור תרתי משמע , והמוכר ע"י העולם כארגון טרור. ששם לא מטרה לרצוח להשמיד יהודים הנקראים ציונים כך הם נשמעים בתקשורת. הרגיעה הנקראת תהדייה הינה התרמית הגדולה ביותר שכל מטרתה הכנה מסיבית ליום פקודה, כלומר הצטיידות בנשק התקפי , חפירת עשרות מנהרות להברחות נשק ואמל"ח, קצרה היריעה מלתאר מה עוד הוכן בארסנל האיום על מדינת ישראל. הכנות לחטיפת חיילים ועוד.
  רגיעה אפילו מדומה לא הייתה ירי הטילים נמשך כל העת במינונים שהוכתבו ע"י האויב כך שרגיעה ממשית לא הייתה . נשאלת כאן שאלה בסיסית וגם מוסרית האם ניתן להמשיך לאורך זמן את המצב הקיים. התשובה נחרצת חד משמעית לא, מדינה ריבונית חייבת להגן על האינטרסים הבסיסים שלה שלום אזרחיה באשר הם (מבצע אנטבה ). ארגון החמאס הפך את רצועת עזה לבסיסי טרור כולל הפרת הזכויות הבסיסיות של תושבי הרצועה התחברות לאל קאידה. תוך סיכון מדינות ערב מתונות כגון מצרים, ערב הסעודית, וירדן. מצב בלתי נסבל זה חייב להפסק לאלתר עכשיו ומיד. יש להביא להתמוטטות החמאס בכל מחיר ולנסות להביא לשינוי המציאות בכל דרך אפשרית כל עצירה של המבצע יחייב בפרק זמן של שנה שנתיים שוב לצאת למבצע שיגבה מחיר כבד משני הצדדים. לרגע זה צהל קוצר הצלחה מרשימה בהרס תשתיות וארבעים מנהרות שהם עורק החיים של החמאס. לכן יש להתאפק ולהחזיק מעמד עוד תקופה קצרה ותשקוט הארץ .

 2. אוטו פוקוס

  לסכסוך יש שני צדדים, ואילו החמאס היה מפגין נכונות מינימאלית למשא ומתן לשלום, או אפילו להפסקת אש של קבע, היה ממש בטענותכם נגד מדינת ישראל. לאור העובדה שמדובר בארגון שמצהיר בגלוי על כך שמטרתו היא השמדת ישראל כולה, ושלא מוכן אפילו להכיר בזכותה להתקיים כתנאי ראשוני ובסיסי למשא ומתן, קשה להבין איך הכשלון הוא באחריותה של מדינת ישראל. יותר מזה, אם בגלוי החמאס מצהיר, בשטח הפסקת האש נוצלה בעיקר להתחמשות בנשק התקפי לצורך הסיבוב הבא (עם החיזבאללה כדוגמא ומופת), ולא, למשל, לצורך פיתוח כלכלי ואזרחי.

  מדינת ישראל הצהירה באופן מפורש שהיא מוכנה למשא ומתן, ללא תנאים למעשה פרט לכך שהחמאס יואיל בטובו יכיר בזכותה להתקיים קיום כלשהו (בלי בכלל להתחיל לדבר על גבולות). החמאס סירב. אפילו ללא משא ומתן, מדינת ישראל הצהירה על נכונותה להמשיך את הפסקת האש לתקופה נוספת, אם החמאס רק יואיל בטובו להפסיק לירות רקטות ופצצות מרגמה על אזרחי ישראל, ולנסות להוציא לפועל התקפות חטיפה כנגנד חייליה. שוב, החמאס סירב באופן מפורש. במצב כזה, הסרת המצור ללא תנאים וללא משא ומתן הוא לא הצעד המתבקש הבא, הוא פשוט טפשות.

  מתוך הפרדיגמה התמימה שבבסיסה התפישה שקצת רצון טוב פותר הכל, עלול להיות קצת קשה לתפוש את אחריות הצד השני ללחימה. הרי גילינו רצון טוב, וזה לא עזר. אם מתעקשים על הפרדיגמה, הרי שהפתרון הוא רק עוד קצת רצון טוב – אולי אם נהיה נחמדים יותר, הם סוף-סוף יהיו נחמדים בעצמם. זה לא עובד כך. החמאס הוא ארגון דתי-קנאי עם תפישת עולם גזענית ואלימה, ובמקרה הזה, כל הרצון הטוב שבעולם לא יכול יעזור.הרצון הטוב היחיד שהם מוכנים לקבל (באופן מוצהר ואידיאולוגי כאחד), הוא נטישה מוחלטת של כל היהודים את שטחי פלסטין, והקמת מדינה איסלמית תחת שלטון שריעה במקומה. זה אכן מאוד עצוב, ואכן מאוד מצער, אבל לא נותרה לנו ברירה אלא להתקיף.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  "אנו מעדיפים אופציה של מלחמה קרה שבה לא נורה טיל אחד, על מלחמה חמה עם עשרות קרבנות והרוגים חפים מפשע משני הצדדים. "

  רגע, קסאמים במשך 8 שנים זה בקטגוריה של "לא נורה טיל אחד" ???

  צאו מהשאנטי – היינו חייבים להיכנס בהם.חייבים!!

 4. שירה אוחיון

  אני גרה באשדוד, עד לפני כמה ימים עיר ים תיכונית שלווה ושפויה ומאתמול נכנסה למעגל הדמים ולמחול השדים המטורף. בימים שחורים אלו אני שמחה לשמוע קול אחר, מחול לקונצנזוס הלאומי הגזעני שקורא למחוק את עזה עד היסוד. ההתלהמות הישראלית הברברית ששוטפת את הרשת מגלה את ההישג הגדול שלהציונות, שהצליחה להצמיח דור של גזענים פנטים שונאי ערבים, שונאי מזרחים, ושונאי "כל העולם נגדנו" באמצעות מנגנוני שטיפת המוח. בעידן האינטרנט שום הסברה לא תכסה את ערוות הציונות. הנה תתרשמו לבד מהלינק:
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3646434,00.html

 5. סמולן

  רגיעה רגילה היא מצב שבו יורים על ישראל עשר עשרים טילים ביום וישראל אינה יורה . רגיעה טובה היא מצב שבו אין ישראל.

 6. מוני יקים אנטיציוני

  כל הכבוד לתושבי שדרות שלא נרתמו לעגלת התעמולה של שנאת ערבים עיוורת ויצאו בקול רם וברור
  להראות לחונטה השולטת מרחביה וקיסריה כי יש גם דרך אחרת מעבר לשימוש בכוח שהוא חסר תוחלת.

 7. יוסי שורץ

  בהתקפה של הצבא הישראלי על עזה, נהרגו עד כה מאות פלסטינים ונפצעו כאלף, בעוד מירי כוחות ההתנגדות הפלסטינית על יישובים ישראלים בדרום נהרגו מספר ישראלים ועשרות נכנסו להלם.

  אנו מטילים את האחריות הן למותם של הפלסטינים והן למותם ופגיעתם של הישראלים על ממשלת ישראל. אין לנו כל ספק כי מאחורי התקפה ברברית זו עמד בראש וראשונה השיקול של הפלת הממשלה הנבחרת של העם הפלסטיני-החמאס, והיא המשכה של מדיניות ההרעבה של עזה בעקבות המצור על מליון וחצי תושביה. בנוסף עמדו שיקולי בחירות בישראל וכן הרצון לחייב את הנשיא הנבחר החדש של ארצות הברית אובמה לתמוך בדומה לבוש במתקפה ברברית זו .

  אנו קובעים כי ההתקפה הברברית של המדינה הציונית נכשלה מבחינה פוליטית. המטרה הפוליטית הייתה להפיל את ממשלת החמאס ולשבור את כוח הרצון של העם הפלסטיני להיאבק בדיכוי . התוצאה הממשית היא כי ההתנגדות הפלסטינית גדלה ובצדה התנגדות ההמונים בכל המרחב במזרח התיכו ובמדינות אחרות.

  בעוד הימין הפונדמנטליסטי הנוצרי וריאקציונרים קיצוניים אחרים תומכים בישראל הרי כל אלו הנאבקים כיום כנגד המשבר הקפיטליסטי אוהדים את המאבק הפלסטיני ודי אם נתבונן ביוון כדי להבין זאת. .

  אין אנו תומכים פוליטיים של החמאס-תנועה עם הנהגה ריאקציונית, אולם מול הברבריזם של המדינה הציונית אנו מגנים על העם הפלסטיני ללא שום קשר מיהי הנהגתו.
  אנו עומדים עם המסורת של לנין והמפלגה הבולשביקית אשר ראו במפלה צבאית למדינות אימפריאליסטיות את הרע במיעוטו. מדינת ישראל היא מדינה אימפריאליסטית אך ההמונים התומכים חמאס הם תנועת התנגדות לאימפריאליזם. מאבקם מתקדם.

  אין אנו תומכים בירי על האזרחים הישראלים היה הרבה יותר טוב אם החמאס היה נלחם בצבא הישראלי, שכן ירי זה על אזרחים מספק את התירוץ לחיות האדם השולטות בישראל לבצע מעשי טבח המוניים. אולם אין אנו שוכחים ולו לרגע כי פעולות החמאס הן ביטוי אף כי מעוות של התנגדות לדיכוי העם הפלסטיני. דיכוי שלא החל ב-1967 אלא עם ההתנחלות של התנועה הקולוניאליסטית האירופאית –הציונית בפלסטין.

  אין אנו יכולים לשכוח כי בעוד המדיניות של הנאצים הייתה חיסול עשרה בני אדם כולל אזרחים עבור כל הרוג גרמני בעוד מדיניות מדינת ישראל היא חיסולם של 100 בני אדם ליום תמורת חיסולו של ישראלי אחד.

  אין זה מקרי כי הפעולות הברברית של המדינה הציונית מזכירים לרבים בעולם לא רק את משטר האפרטהייד בדרום אפריקה אלא את גרמניה הנאצית. אין אנו עושים השוואה זו עם גרמניה הנאצית אולם מבינים היטב מאיין היא נובעת.

  למען האמת ההיסטורית בעוד התנועה הציונית טועמת טענה מפלצתית כי היא מייצגת את המוני היהודים בעולם הרי ההיסטוריה שלה היא שיתוף פעולה עם הגורמים האנטישמיים ביותר כנגד המוני היהודים כאשר התיאוריה שעמדה מאחורי שיתוף פעולה זה הייתה כי ככל שיהיה יותר רע ליהודים הם ידחפו לפרויקט הציוני. מסיבה זו בגרמניה הם לא רק התנגדו לנאצים אלא לאחר עלייתם לשלטון שיתפו עמם פעולה. מסיבה זו הם שיתפו פעולה עם האימפריאליזם האמריקאי והבריטי כולל סגירת השערים לפני פליטי חרב יהודים כדי לאלץ יהודים להגר לפלסטינה.

  כמרקסיסטים מהפכנים אין אנו תומכים בקו הבורגני הפציפיסטי של מק"י-חד"ש אש שלמרבית האירוניה היא גם קוראת למפלגה הציונית מר"צ להשתתף בהפגנות בעוד זו נאמנה לאופייה הציוני תומכת בממשלה הציונית ובטבח שזו מבצעת. אין אנו שוכחים את חלקה בהקמת מדינת ישראל ובהספקת הנשק לכנופיות הציוניות שביצעו בנשק זה את הנכבה. אין אנו שוכחים כי הקו שלה לפתרון הוא אותו קו של נשיא ארצות הברית בוש-שתי מדינות בורגניות לשני עמים. מדינת חסות בנטוסטן לצד המדינה הציונית על מרבית השטח של הארץ,

  אנו תומכים בהמונים היוצאים במדינות המשתפות פעולה עם המדינה הציונית והאימפריאליזם האמריקאי כנגד הממשלות הבוגדות בעמיהם במקום לספק נשק להמוני עזה כדי שיגנו על עצמם. זה נכון גם לגבי ההמונים בגדה המבינים היטב מהו תפקידם של אבו מאזן וחבריו.

  בניגוד לתומכי הסדר האימפריאליסטי הקוראים פשוט להפסקת אש בין החמאס לישראל ונותנים לגיטימיות לקיומה של מדינת ישראל אנו מגלים הבנה רבה להמונים הקוראים לפלסטין ערבית שכן הפתרון היחיד שיביא שלום להמונים- גם היהודים היא התבוסה למדינה הציונית.
  הפתרון הממשי היא רפובליקת פועלים פלסטינית מהים ועד הירדן בארץ זו אין שום אפשרות לפשרה דמוקרטית בין הציונות המדכאת לבין העם הפלסטיני המדוכא אשר נושל מכל ארצו וחלקו הניכר פליטים להם הזכות לשוב לארצם.
  הפתרון היחיד הוא רפובליקת פועלים פלסטינית בכל הארץ השדודה במסגרת פדרציה סוציאליסטית של המזרח התיכון כחלק ממהפכה סוציאליסטית עולמית..

  ליהודים החיים בארץ יש צורך בחיים בטוחים אולם הם לא יכולים לחיות בשלום כל עוד הם משמשים בני ערובה של המדינה הציונית ותומכים בה ובפשעיה. בדיוק כפי שהלבנים בדרום אפריקה לא יכלו לחיות בשלום ובבטחה בעוד המוני השחורים מנושלים ומדוכאים. מדינת ישראל היא מלכודת מוות ליהודים החיים בה.

  טובי הפועלים היהודים בשנים הבאות עם העמקת המשבר הקפיטליסטי יצטרפו למעמד הפועלים הערבי במאבק כנגד אויבי מעמד הפועלים ובראש וראשונה כנגד המעמד השליט בישראל אך גם נגד הבורגנות הערבית המשתפ"ית כחלק מהמאבק כנגד כל הסדר האימפריאליסטי במזרח התיכון.. בניגוד לסיסמה הרפורמיסטית ההיסטורית של מק"י: מה שטוב לפועל –טוב לישראל אנו אומרים: מה שטוב לפועל רע לשליטי ישראל.

  לא רק זאת אלא הפשעים של המדינה הציונית שופכים שמן על המדורה של האש האנטישמית ומלבים את האש הנוראה הזאת. לשמחתנו מספר הולך וגדל של יהודים בעולם מתנתקים ממדינה זו ומגנים את פשעיה ומשתתפים בהפגנות נגד פשעיה. ככול שמספר היהודים הנאבקים בציונות יגדל, כך קל יותר יהיה להכות את האנטישמיות.

  לדעתנו יש לעשות גיוס על הסיסמאות הבאות:

  מפלה להרפתקה הנפשעת הצבאית הציונית !
  להגנה על המוני העם הפלסטיני כנגד חיות האדם השולטות בישראל.
  המאבק של הפועלים היהודים כנגד הקפיטליזם בישראל חייב להיות כנגד פשעי המדינה הציונית המנצלים והמדכאים הם אותו אויב.
  סיסמאות התעמולה שלנו הן:

  למען מדינת פועלים פלסטינית מהים ועד הנהר
  למען פדרציה סוציאליסטית של המזרח התיכון
  למען מפלגת פועלים מהפכנית בכל מדינה
  להקמתו מחדש של האינטרנציונאל הרביעי

 8. עוד תל אביבי

  היא נכתבה ב- 18 דצמבר שזה 9 ימים לפני התקיפה.

  הקריאה שלהם נכשלה ושני הצדדים הגיעו לאן שהגיעו.

  האין מקום לקריאה המותאמת למצב נכון להיום?

  מה הם אומרים ביום 30 דצמבר?

 9. איזי גור

  בקשתם-דרישתם של תושבי עוטף עזה רבתי (כיום בטווח של 40 קילומטר!) לחיי שקט נורמליים, לגטימית לגמרי ואין לי ספק כי אם הגראדים היו מגיעים עד למרחק של חצי קילומטר דרומית לתחמת הרכבת מרכז בתל-אביב, הייתה הממשלה עושה כל שביכולתה להפסיק את הפיגוזים ומזמן.
  השגיאה הבסיסית והעיקרית שממשלותינו עשו הייתה להניח לחמאס ולגרורתיה להתעצם, לרכז בידיהן אותן כמויות אדידות של רקטות, טילים ,פצמר"ים ומוקשים שכל ניסיון לחסלם יביא לקרבנות רבים ולהוצאות כספיות אדירות. את המפלצת הזו היו צריכים לחסל כשהייתה קטנה. אבל החלב הזה נשפך.
  אך לצד הנאמר לעיל יש לשוב ולשאול את השאלה שעדיין לא ניתן לה מענה הגיוני.
  מה מניע את החמאס בפעילותו הטרוריסטית? שהרי , לאחר כל השנים של הפגזות והתקפות ברור לכל, (גם לחמאס- אלא אם כן עיניים להם ולא יראו, אוזניים ולא ישמעו, וראש להם שאיננו פועל) שישוביי עוטף עזה לא יפונו ולא יתרוקנו מיושביהם.
  אז מה מדריך אותם? היגיון? וודאי שאין כאן.
  התלהמות יצרית? כן. קרוב לוודאי.
  שהרי ממה נפשך. השכל הישר אומר שאילו היו תושבי הרצועה ומנהיגיהם מגיבים בחיוב על הפינוי ויושבים בשקט, היה מצבם , מכל הבחינות, טוב לאין ערוך. הם היו נהנים מהיחס ומהסיוע הישראלי. הם היו מקובלים יותר בעולם הרחב ומעל כל אלה, מספרם של הישראלים שהיו נתפסים לרגיעה כזו ותומכים בפינוי התנחלויות ובהקמת מדינה פלשתינית גם ביהודה ושומרון, היה בוודאי גובר. בעוד שהתגובות לפעילות הטרוריסטית משחקת דווקא לידי שוללי הפינוי ותומכי המשך הישיבה בשטחים ותגבור היישוב היהודי במה שאמור ( ויום אחר בוודאי גם יהיה) מדינה פלשתינית.
  אז היכן הוא ההיגיון של החמאס, הג'יאהד ודומיהם? אז אם אין היגיון, נשארת רק התלהמות יצרית בחתי נשלטת. את זו יש לדכא בכל מחיר כדי להחזיר חיי שקט ורגיעה לשני הצדדים.
  את המלקות קיבלנו. את הצפרדעים אכלנו. איננו חייבים לקבל את העונש השלישי- הגירוש מהבית.

 10. יואל קורנבלום

  עוד פעם לא אכזבת והצלחת להוציא תגובה שקרית ללא מאמץ. ראשית לא אנחנו מפגיזים את אשדוד אלה החמאס מפגיז את אשדוד צה"ל רק מנסה להגן עליך ועל כל שאר התושבים. אין כאן שום קונסנסוס למחוק את עזה מעל האדמה כפי שאת טוענת אלה בסך הכל ניסיון להוריד את שלטון החמאס ולהחזיר את השלטון לתושבי עזה. אז אל תשקרי לא יהפוך את זה לאמת אפילו אם תגידי את זה הרבה פעמים.

  אין כאן שום התלהמות מצידנו את רואה שאנחנו עובדים לאט במטרה לא לפגוע במי שלא צריך לפגוע וההתלהמות נראה לי באה מצד החיזבאללה, אל ג'זירה שמראה תמונות שקריות כתמיד או לא את כל האמת ועוד כמה מדינות ערב המתלהמות ומלבות את אש השנאה והמלחמה. אנחנו לא מתלהמים התקיפו אותנו הרבה זמן ולא הגבנו. החמאס הכין תשתית למלחמה בנו והיינו שקטים זמן רב עד שהגיעו מים עד נפש ויצאנו לפעול. אז אל תשקרי גם פה זה לא יהפוך את זה לאמת אפילו אם תגידי את זה הרבה פעמים.

  הציונות לא גדלה גזענים אז אל תשקרי גם פה. המוסלמים הם הגזענים וזה חלק מהתרבות של חוסר סובלנות לאחרים והתייחסות כאל אזרחים סוג ז' לכל השאר. אז אל תשקרי גם פה זה לא יהפוך את זה לאמת אפילו אם תגידי את זה אלף פעמים.

  אף אחד לא מגדל כאן שונאי ערבים או מזרחים העובדה היא שגם הערבים וגם המזרחים נמצאים בכל שטחי החיים כולל אקדמיה, המגזר הפרטי והציבורי, צה"ל והמשטרה.

  בקשר לקול האחר שהופיע בפוסט הוא נשמע לי הזוי במיוחד ומה שמדאיג זה שהוא אינו חתום על ידי אף אחד. ממש לא מובן לי מדוע העוקץ בכלל מפרסם שטויות כאילו ללא כתובת מאחורי זה.

 11. ע.ג

  תפנו לחמאס אולי זה יעזור.

 12. דב בינדר

  והתנאי הראשון הוא החזרת גלעד שליט ללא כל תמורה,התנאי השני הוא מרגע הפסקת האש רצועת עזה מפורזת מכל נשק שהוא למעט אקדחי השוטרים,כל סוג אחר של נשק יושמד על ידם בנוכחות אנשי האו"ם או יימסר לישראל ומאותו רגע אין ברצועת עזה שום כלי נשק ושום חייל למעט מספר שוטרים שייקבע במו"מ בינינו לבין החמאס בשיחות ישירות עם הנהגת התמאס שתכיר בקיומה של ישראל,השוטרים האלו יהיו מורשים לשאת אקדחים בלבד.

 13. יוסי

  אני קורא פה באתר העוקץ תגובות ומאמרים אשר מתנגדים למלחמה מסיבות מוסריות. תגובות ומאמרים אלה מקבלים את ההנחה כאילו ממשלת ישראל פועלת לעצור את ירי הקסאמים על תושבי הדרום ומה שמנחה אותה הם הפרת הריבונות שלה או הבטחון של תושבי האזור. הביקרות של יוסי דאהן על המלחמה הייתה כי יש בה בעיות מוסריות, אך טענה זו מקבלת למעשה את הטיעון של האליטה הישראלית כאילו היא פועלת בעצם למניעת ירי הרקטות, רק שהבעיה היא לפי, דאהן, חוסר הפרופורציות בתהליך הזה.

  צריך להבהיר אחת ולתמיד: הבעיה עם המלחמה הזו היא לא מוסרית. האליטה הישראלית איננה פועלת מתוך שיקולים של בטחון תושבי הדרום או מתוך שיקולים של מה טוב לאוכלוסייה היהודית במדינה. אם באמת מדינה זו הייתה מייצגת את האינטרסים של היהודים, מדוע היא העדיפה להמשיך ולמכור נשק למשטר הגנרלים האנטישמי של ארגנטינה בשנות ה-70, משטר שהיה אחראי לרצח של אלפי יהודים בדרכים שמזכירות את הנאצים? מדוע, למרות שארגוני יהודים ביקשו באותה תקופה מממשלת ישראל לגנות את הפשעים האלה ולחקור להיכן נעלמו אותם יהודים, היא סירבה, משום שזה שירת את ההון הדומיננטי של קבוצות הנשק והנפט הגדולות בישראל ובעולם.
  כיום ממשלת ישראל מגנה את המשטר האיראני וטוענת שהוא מעוניין בשואת יהודים שנייה. אך אף אחד לא מזכיר לנו כי היו אלה סוחרי נשק יהודים ישראלים ונציגיהם בממשלה אשר מכרו נשק למשטר הזה בפרשת איראן-קונטראס למרות שכבר אז הוא היה נשטר אנטי-ישראלי. הנשק הועבר והכסף תמורתו הולבן וגויס לטובת מימון קבוצות הטרור של הקונטראס בניקרגוואה אשר נלחמו נגד האיכרים והעובדים שם ונגד ניסיונות למהפכה סוציאליסטית. אחד האנשים שהיה אחראי על משלוחי נשק אלה הוא מייק הררי, אשר היה האדם המקורב ביותר לנשיא פנמה, מנואל נורייגה. נשיא זה היה בובה של ה- סי.אי.איי. האמריקאי ושומש על ידו כדי להלחם בקומוניסטים. נשיא מושחת זה, אשר קיבל מימון משכורת של 200,000 דולר בחודש (כמו של נשיא ארה"ב) על חשבון העובדים משלמי המיסים האמריקאים, היה בעל דעות נאציות ואפילו תלה תמונה של היטלר במשרדו. זה כמובן לא הפריע למייק הררי ולשאר אנשי האליטה הישראלית והיהודית בישראל ובפנמה לשתף איתו פעולה ולהמשיך לעשות כסף טוב. גם אוניברסיטת בר-אילן הלאומנית-דתית, אשר נציגי התנועה אשר הקימה אותה, המפד"ל ו"המזרחי" לדורותיו, מדברים כל היום על מאבקם למען היהודים ועם ישראל, קיבלו במשך שנים רבות תרומות מקרן פרידריך פליק, אשר יוסדה ומונה על ידי נאצי לשעבר שהעסיק במפעלי הנשק שלו עבדים יהודים לצורכי המלחמה הנאצית.
  כיום כולם מגנים את המשטר האיראני על האנטישמיות שלו וטוענים כי לא ייתכן כי משטר בעל דעות נאציות יחזיק בנשק גרעיני? אם כן, מדוע ישראל איננה טוענת אותה טענה נגד משטרו של בוש? הרי למשפחת בוש קשרים עתיקים ואפלים מאוד עם המשטר הנאצי ועם דעות נאציות. משפחת בוש היא משפחת אליטה ינקית ותיקה ממזרח ארה"ב. הסבא של הנשיא הנוכחי, פרסקוט בוש, היה בעלים בזמן מלחמת העולם השנייה של בנק ההשקעות "האחים בראון הארימן" (הארימן גם כן הייתה משפחת אליטה ינקית ששלטה בתאגידי הנפט,הנשק והפיננסים של אותה תקופה).באותו הזמן הזרים הבנק, בניהולו, יחד עם משפחות עשירות כגון פורד, רוקפלר,ועוד, מיליוני דולרים להקמת מכונת המלחמה הנאצית. התמיכה הראשונית נעשתה דרך קו ההובלה הימי "המברג-אמריקה". הקו הזה קיבל מימון דרך הבנק שניהל פרסקוט. הכספים הללו היו המימון הראשוני לפלוגות הסער בשנות ה-20. פרסקוט בוש עצמו הרוויח כספים ממפעל שהעביד בפרך עבדים יהודים. בנק "יוניון", שפרסקוט היה בחבר המנהלים שלו, היה בעל עניין משותף עם קרן ליציקת פלדה שהפיקה בין שליש לחצי ממגוון מוצרי מתכת אשר שרתו את הצבא הנאצי בזמן המלחמה. יש לזכור גם ששבעה תומכים באביו של הנשיא הנוכחי לנשיאות בשנות ה-80, נאלצו להתפטר לאחר שנחשפו כבעלי אהדה פעילה וחברות בארגונים בעלי אידיאולוגיה נאצית מובהקת. התמיכה של משפחת בוש לאורך השנים הגיעה מהחלקים הניאו-נאצים של המפלגה הרפובליקנית. חלקים אלה גם מקיימים קשרים אדוקים עם מפלגות ימין קיצוני בישראל. יש לזכור שמשפחת ששלושה דורות אלה של מפשחת בוש היו בין המייסדים של כת "גולגולת ועצמות", אשר הוקמה בסוף המאה ה-19 כשלוחה 322 של ארגון גרמני. כת זו הוקמה במטרה למצוא את האנשים המוכשרים ביותר מאנשי האליטה הינקית שיוכלו להנהיג ולשלוט בעולם. חברי הכת הם בעלים של מערכת סכו"ם אשר הייתה רכושו הפרטי של היטלר ולעיתים היו סועדים איתם. גם בעלי ההון היהודים שלפני הקמת מדינת ישראל היו קשורים בקשרי עסקים עם פרו-נאצים למיניהם. איש הביטח אברהם טוקטלי היה חברו הטוב של חאג' אמין אל-חוסייני, המנהיג הפרו-נאצי של ערביי הארץ בשנות ה-30. פעם אפילו הלך חוסייני עם טוקטלי ואשתו למסיבת פורים, כאשר הוא מחופש לאישה בולנדינית.

  מדוע אני מספר את כל הדברים הללו? על-מנת להבהיר כי אין שטות יותר גדולה מהאמונה כי מדינה זו שירתה או משרתת את היהודים. כמו כל לאום אחר, גם הלאום היהודי הוא המצאה של האליטות על מנת לשמר את שליטתן על רוב החברה. מעולם לא היה עם יהודי. היו אליטות יהודיות והיו יהודים פשוטים אשר האינטרסים שלהם אינם זהים. אליטות אלה השתמשו ברטוריקה שכביכול דואגת לכלל היהודים אך למעשה היו מוכנים לתמוך ברוצחי יהודים ובמשטרים אנטישמיים כדי למלות את כיסם בכסף. האליטה היהודית גם עשתה סלקציה ליהודים המזרחיים שבאו לארץ בשנות ה-50 וה-60. יהודים אשר יכלו לשמש ככוח עבודה זול נשארו בעוד זקנים\, חולים ונכים יהודים נשארו מאחור, משום שלא היה בהם צורך. כמו כן, ממשלת שמיר בשנות ה-80 סכימה עם ממשלו של רייגן בארה"ב שלא לאפשר ליהודי ברה"מ להכנס לשטחי ארה"ב, משום ששמיר וממשלתו רצו בהם כדי להניע ביקושים בכלכלה הישראלית שהייתה במיתון עד אז וגם רצו ליישב אותם בשטחים הכבושים על-מנת להמשיך ולתחזק את אווירת המלחמה.

  אם כן, האליטה ששולטת בארץ הזו מעולם לא דאגה ליהודים אלא בעיקר לעצמה. גם כיום היא שולחת חיילים להלחם ולהקיז את דמם בעוד היא סירבה במהלך השנתיים האחרונות להעביר כספים לשיפוץ המקלטים ולמיגון בתי"ח ומבני ציבור אחרים. בזמן המלחמה, ממש היום, החליטה הממשלה להפריט את החברה לאוטומציה, בדיוק כפי שבמלחמת לבנון ה-2 החליטה אותה ממשלה להפריט ולמכור לדוד תשובה את בתי הזיקוק. האליטה גם הפריטה את מערך המזון בצה"ל, מה שהביא לכך כי חיילים לא קבלו מזון במהלך מלחמת לבנון ה-2, משום שהספקים הפרטיים ברחו.

  עכשיו, אחרי שהובהר שהמלחמה הזו לא נעשית בשם האינטרסים של אזרחי ישראל ותושבי הדרום, צריך לשאול איזה אינטרס יש לאליטה במלחמה הנוכחית?

  כדי להבין זאת יש לקרוא חומר רב על ההיסטוריה של הקפטיטליזם הישראלי. אין אפשרות להסביר זאת בתגובה קצרה. אני ממליץ לכל מי שרוצה להבין מהם האינטרסים האמיתיים של האליטה במלחמה הזו ומי מרוויח ממנה לקרוא את פרקים 6 ואחרית דבר בספרם של שמשון ביכלר ויהונתן ניצן "מרווחי מלחמה לדיבידנדים של שלום" בקישור הבא:

  http://bnarchives.yorku.ca/229/02/20070500_nb_WPPD_2nd_ed.pdf
  ממולץ כמובן לקרוא את הספר כולו, אך אם אין זמן ובגלל ימי המלחמה, עדיף לקרוא כרגע רק את פרקים 6 ואחרית דבר שמסבירים את הקונטקסט שבתוכו ניתן להבין את המלחמה הנוכחית.

 14. מוני יקים אנטיציוני

  הוא מתחיל בשקר שכביכול שירה האשדודית האשימה את צה'ל במתקפת טילים על אשדוד
  וממשיך בקריאה לסתימת פיות תוך הקלדת תעמולה מחוברות ההסברה של החונטה
  האשכנזית. הוא מאשים את הקורבן הפלסטיני ומוצג בעצמו כקוזק ניגזל מלא טענות וטרוניות
  על שהקורבן מתמרד.
  קורנבלום בא בזמן שיפסיקו לעשות לך פרוטקציה בהעוקץ דבריך הם בושה לאינטליגנציה ומלאי
  גזענות ושקרים, היה מתאים לך להקליד באתרים הכהניסטיים לא חסרים כאלה ויפנו קצת את
  הבמה לבני העם הספרדומזרחי המצוהזרים בדרך קבע בכל האתרים שבשליטה אשכנזית
  שזה 99 אחוז מהאתרים.
  קורנבלום אתה מבכירי גזעני אשכנז גזענותך היא הוויתך אתה חי ונושם בזכות הפריבילגיות
  שהנצחת הגזענות מעניקה לך. עמך לא עמי יש לך מדינה דוברת אידיש בבירובידג'אן תעוף
  לשם ותשחרר את האנושות מגזענותך.

 15. דרור ק

  היסטוריה זה כנראה לא הצד החזק שלך. מדינת ישראל לא הוקמה בשנות ה-70, והתודעה הלאומית היהודית לא נוצרה במאה ה-20, אלא שנים רבות קודם לכן. למעשה, כשתיאודור בנימין זאב הרצל כינס את הקונגרס הציוני בבאזל, הוא הביא את ההתעוררות הלאומית היהודית, שכבר רחשה קודם לכן, לשיאה. הציונות לא הייתה התנועה הלאומית היהודית היחידה. יריבתה המרה של הציונות הייתה התנועה "בונד" ששאפה לאוטונומיה יהודית תרבותית דוברת-יידיש במזרח אירופה, רעיון שנשמע הגיוני למדי עד השואה שבה חיסלו הנאצים את הנוכחות היהודית במזרח אירופה. סטאלין "השלים את העבודה" בשנים שלאחר מכן.

  אחרי מלחמת העולם השנייה לא הייתה כמעט משפחה אשכנזית, או משפחה ספרדית מקהילת יוון, שלא איבדה קרובים וחברים יקרים רבים. דור שלם בארץ גדל בלי הורים והדור שאחריהם גדל בלי סבים וסבתות. האחיינים שלי זכו להכיר את סבא-רבא שלהם, דבר שלא היה עולה על הדעת במשפחה אשכנזית מהדור שלי בגלל השואה. לומר שאותם ציונים יתומים היו מודאגים רק מהכסף שיזרום לכיסיהם בגין אותה מלחמה היא רשעות ממש.

  שנות ה-70 לא זכורות כשנות השיא של המשטר במדינת ישראל מהרבה בחינות, אבל אנחנו היום כבר במאה ה-21. הרבה מים כבר הספיקו לזרום בירדן מאז על אף הבצורת. למלחמה הנוכחית אין שום קשר למחדלי המשטר הישראלי בשנות ה-70. לא יזיק להתעדכן.

 16. יהודית אופנהיימר

  אור באפילה

 17. ע.ג

  הדבר הנפשע היחיד באזור עזה הוא הנסיונות הבלתי פוסקים של החמאס לרצוח אזרחים ישראלים. מה שצה"ל עושה היום הוא לפגוע בפושעי מלחמה. לכן כל הקריאות להפסיק את הפגיעה הזו הן בלתי מוסריות. יש להניח שחסרי מוסר כמוך לו חיו בזמן מלחמת העולם היו קוראים לא לפגוע באזרחים גרמנים תמימים בהפצצות ברבריות לא מוסריות על גרמניה. הבנו, אתם מתגעגעים לשמש העמים. לא בבית ספרנו. כאן הכללים אחרים – מי שמנסה לרצוח יהודים נפגע.

 18. ניצן אביב

  :
  על מיתקפת התעמולה הארסית-הלאומנית-הימנית-הקיצונית והגזענית הישראלית – תעמולת זוועה בסגנון גבלס הנאצי, מתקופת מלחמת העולם ה-2, כבר אמרנו? ו"גן יקינטון, בב"ש, [כמשל של: "אילו קרה"] הוא דוגמה מובהקת לתעמולת הזוועה הישראלית, הבוטה והמתלהמת של גוליית הישראלי התוקף, פושע-המלחמה [הקוזאק הנגזל – כבר אמרנו?] המסווה עצמו כמותקף ומסכן, לא פחות ולא יותר, ורק אהדה, השתתפות בצער ורחמים הוא מבקש…
  אולמרט, לבני וברק – כמה ילדים רצחתם עד היום?
  אולמרט אל תדאג – עוד נתראה בהאג!

 19. יניב ר.א

  את פעילותה המבורכת של קבוצת "קול אחר" אני מכיר מהקיץ, ממסע האופניים שארגנו, עת התגוררתי באזור הדרום. הקריאה לחתימה על העצומה מתוארכת לסוף נוב' 2008, ימים רבים לפני תחילת מבצע האיוולת הנוכחי.
  בימים האחרונים – אני מניח שבעקבות מבצע-המלחמה – התפרסמה העצומה בכל מיני אמצעים (מיילים/ אתרים וכו') בשמם של "קול אחר" (אך ללא זיהוי ספציפי), וכן ראיתי שמספר החתימות כמעט הכפיל את עצמו בחמשת ימי המבצע (לעומת כחודש ימים קודם לכן). לא חלילה בשביל להטיל דופי או ספק בכוונתו של אף אחד, אבל מכיוון שכאמור העצומה מתוארכת לתאריך ישן ובאתר אין עדכונים חדשים, ולנוכח ההתפתחויות האחרונות – אשמח לדעת אם הקריאה עדיין אותה הקריאה והקבוצה עדיין פעילה.