מועדון מעריצי נתניהו

יוסי דהאן

לפעמים אפשר להתבלבל, עופר עיני, הוא נשיא התאחדות התעשיינים ושרגא ברוש הוא יושב ראש ההסתדרות, או ההפך. הזוג המאושר הזה נמצא בסיבוב הופעות מאז תחילת כהונתו של עיני. בעלי ההון מתים על עיני, מעולם, הם נוהגים לומר, לא עמד בראש ההסתדרות אדם כל כך אחראי המבין למצוקותיהם. אולם בשבועות האחרונים נדמה שעיני זנח מעט את שרגא ברוש והוא מנהל רומן צדדי עם פרטנר אחר, בנימין נתניהו. מנהיג הפועלים הישראלי מחזר אחר מי שהכריז שמטרת מדיניותו היא שבירת ארגוני עובדים, הפרטה של כל מה שהוא ציבורי, קיצוץ השירותים החברתיים, פרימה של רשת הביטחון הסוציאלי והפחתת מיסים לבעלי ההון. עיני, מנהיג אחראי, המפעיל בימים אלה את המנגנון ההסתדרותי על מנת להעניק לממשלת הימין הלאומנית והתא`צריסטית של נתניהו לגיטימציה ציבורית ישראלית ובינלאומית, עושה זאת כמובן אך ורק משיקולים של אחריות לאומית ודאגה למצבם הכלכלי של העובדים. ועיקר שכחתי, למען אחדות האומה בשעה קשה זו. אולי אני מתבלבל, אבל עופר עיני, זה לא ההוא שטען, שבניגוד לקודמיו הוא לא מתכוון לעסוק בפוליטיקה אלא להקדיש את כל זמנו אך ורק לקידום ענייני העובדים. איזו חרפה, איזו ציניות ואיזה טמטום. מישהו יכול להעלות על הדעת שמנהיג איגודים מקצועיים באיזו מדינה דמוקרטית היה משקיע מאמצים רבים כל כך לסייע לנציג הפוליטי המובהק והמכוער ביותר של מתנגדי זכויות והאינטרסים של העובדים.

מסתבר שמועדון מעריצי נתניהו הולך ומתרחב בימים אלה, פרופ` שלמה בן עמי, סוציאליסט מוצהר, הצטרף אף הוא לאחרונה לשורות מועדון. ביום שישי האחרון בראיון ל"מעריב", אמר בן עמי על ראש הממשלה הבא את הדברים הבאים:

"בינימין נתניהו הוא לא ממש פוליטיקאי מן השורה, ביבי מאד אינטליגנטי, יודע ספר, משכיל, מכיר עולם. בשעתו היה שר אוצר אמיץ שביצע פגיעה לא קלה בשכבות החברתיות החלשות כי הבין שהבעיה של ישראל היא כוח העבודה הקטן שלה". ממש רובין הוד ברברס.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. יואב

  מאז מהומות אוקטובר, בהן הרגה המשטרה, עליה היה אחראי, 13 מפגינים, גולש בן עמי לימין בצורה מתונה ומפחידה. לא מזמן בראיון הכריז כי על ישראל לחפש את עצמה ב"מרחב הים תיכוני", בניגוד למזרח תיכון רחמנא ליצלן אליו מעולם לא היינו שייכים, וכי לספרד, לצרפת ולנו בדיוק אותן בעיות, דהיינו טרור איסלמי קיצוני חסר שורש וסיבה. לא מפתיע לראות אותו תומך בנתניהו, וזאת אחרי שנכנס לעבודה בתור הקלף של המזרחי המשכיל, וביבי כידוע מת על מזרחים, הוא הרי שיפר את מצבם בצורה דרמטית כל כך.

 2. מיכאל לינדנבאום

  בארץ הזאת.אנחנו יכולים להתעשר מיצוא קרנפים לכל העולם.

 3. דור לוי

  גם יש לו זכרון ואת ים המוות? הוא הרג! …

 4. שוש

  ובראש שיירת המעריצים, או אולי להיפך, בראש המכשכשים בנתניהו כבזנב עומדים אלי ישי ומפלגתו, אשר השלימו היום מהלך וחברו לנתניהו מיטיבם. משרדי הפנים, הדתות והבינוי בידיהם, הקצבאות גם הן, רק דבר אחד מטריד אותי במהלך הציני והלגיטימי שלהם. מדוע הם מוכנים להתפשר עם ליברמן וללכת לקראתו בנושאי דת-מדינה ולעומת זאת פסלו בצורה מכוערת את ציפי ליבני?

  הרבה מילים נכתבו כאן לגנותה של ציפי ליבני, אולי היא לא אשת ספר כנתניהו אבל מה שהם לא קיבלו ממנה כנראה הובטח להם מראש על ידי איש העולם. אפשרות אחרת היא שאשה נמצאת נמוך מחזיר (כינוי אותו נתנו לליברמן) בדרגות הטומאה.

 5. יואש

  ליוסי דהאן, אין צורך להתרגש ולהיות מופתעים ממועדון המעריצים החדשים של נתניהו. אלו אנשים שיעריצו כל מי שיגיע למשרת ראש הממשלה ויוכל לספק להם תפקידים וכח שאיבדו בעבר או בסיבוב הקודם. הם דואגים לפני הכל לעצמם.
  כרגע הם נחוצים מנטלית לביבי כי הוא משתמש בהם לצרכיו ומקבל מהם לגיטימציה, אבל בהמשך הוא יטאטא אותם לאשפת ההיסטוריה וימשוך אחרים תחתם עד… שגם הוא ייגרף בזרם "הניקוי הגדול" שעתיד להגיע.

 6. elini

  אז מה אתם רוצים ממנו,
  אם אין לחם, אוכלים עוגות.

  אבל עופר עיני שוכח דבר הרבה יותר חשוב,
  "אם אין לחם אין תורה"

  ואם אין תורה, אין נשמה,

  ואם אין "נשמה", הופכים ל"זונה".

 7. יששכר

  אין חידוש ואין פלא רודפי נתניהו ומשני הכיוון לנתניהו הינם מושחתים רמאים ופושעי מלחמה , הם פושעי מלחמה משום שהם בגדו בעקרונות שלהם ושל הציבור הנבחר. ממשלת נתניהו לא תחזיק מעמד זמן רב כלל וכלל והפעם כאשר יפול פיפי לא תהייה לו עוד תקומה פוליטית ובאשר לרודפי נתניהו יהיו אלה גם אותם אנשים אשר ירדפו אחרי כל מי שיגיע תורו לעמוד בראש ממשלת ישראל. הפוליטיקה הזו כל כך מזוהמת ומטונפת כל כך שחורה ומאיימת. אני תקווה שהנפילחה תבוא במהרה בימינו ונזכה לחזות בחורבן הציונות האשכנזית.

 8. איציק ניסני

  נתניהו הוא לא כל כך נורא ולא כלכך טוב .
  הוא לא יהיה כל כך גרוע משאר ראשי הממשלה הקודמים או מהאלטרנטיבות היום… כמו שאנחנו חוששים .
  והוא גם לא יהיה מצוין כמו שחלמנו תמיד
  וזה גם תלוי בניסיון בגיל בתרגיל בשותפים פה ושם
  אבל
  גם לנו יש פה איזושהיא אחריות
  בתקשורת שפויה ומקצועית ,אנשים חכמים נטולי איפה בכס המשפט .ארגוני מגזרים שלישי שני וראשון
  והלוואי ואני לא טועה .

 9. צופה

  תכף העיתונאי \ דובר \ אוהד ארי שביט וחברו דן מרגלית ושות' ישבחו את "האחריות הלאומית" של "מנהיג העתיד" עיני, שתרם תרומה מכרעת להצטרפותה של המפלגה האבודה לקואליציה, מינוי בוז'י לשר הרווחה (תנאי הכרחי לעצירת הצינטרפוגות בטהרן) וכמובן – סידור עבודה נוח לאהוד ברק, פרלמנטר בגרוש מורם מעם, שהביטוי "זיגזג" כמוהו כסרגל ביחס אליו.

 10. אירית

  למי שחשב שהוא חסין מהזנייה…בעיקר הגברת יחימוביץ. שיעור במגבלות הכוח של הדברת והצדקנות.

  למרבה הצער, הסולידריות של השמאל (בסגי נהור) הובילה אותו לסיום המביש, במגרסה של נתניהו היום. צפוי. כמעט משעמם. אפילו כבר לא באמת באמת מצער. אין זו שעתם הנוחה של הצבועים. ובאמת, נמתין בסבלנות ל"ניקוי הגדול" כמו שכתב מגיב קודם, לעיל.

 11. מיכאל לינדנבאום

  "עשרות אלפים מובטלים,ועוד עשרות אלפים יצטרפו אליהם בזמן הקרוב.הוא לא לא גילה לנו מה בדיוק הוא מתכונן לעשות או אם יהיו "צעדים ארגוניים".בינתיים הוא לחם כארי בועידת העבודה עבור ממשלת ביבי,מחסל מספר אחד של העובדים והעבודה המאורגנת.