כי את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק

שירה אוחיון

"בראשית" – קונצרט ביכורים של התזמורת האנדלוסית

המופע הייחודי, שיכלול יצירות אנדלוסיות ואלג`ראיות קלאסיות, יצירות מרוקאיות עממיות ומשיריו של אנריקו מאסיאס

יתקיים במרכז הכנסים של מכללת אשקלון 

הקונצרט  יבוצע בהרכב מלא של  28 נגנים

בניצוחו של תום כהן

סולנים- ר` חיים לוק, בנימין בוזגלו ושמעון סיבוני

הנחייה- גולן אזולאי

ייעוץ מוזיקלי – ר` מאיר עטיה

כי את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק…

ביום חמישי 26/03/2009 יתקיים קונצרט "בראשית", הקונצרט הראשון של התזמורת האנדלוסית במתכונתה החדשה תחת חסות עמותת קרן אהבת קדומים.

לפני  כ- 45 יום פוטרו 40 נגנים ועובדים של התזמורת האנדלוסית הישראלית לשעבר, ללא הודעה מוקדמת וללא פיצויים, משום שהכריזו על שביתה. מאבקם של עובדי התזמורת החל לפני כשנה, עת הכריזו על התארגנות והצטרפות להסתדרות העובדים הכללית ויצאו למאבק לשיפור תנאי העסקתם ועיגונם בהסכם קיבוצי.

מאז הפיטורים, שוקד הצוות האומנותי של התזמורת החדשה על ביצוע חזרות והתכוננות לקראת הקונצרט הראשון. ראוי לציון, שכל העובדים והנגנים מגיעים לחזרות בהתנדבות מלאה , למרות המצב הכלכלי הקשה אליו נקלעו בעקבות הפיטורים, זאת בתקווה להעברת תקציב מנהל התרבות של מדינת ישראל שעומד תלוי בימים אלו .

השתתפות בקונצרט, פרסומו, קניית כרטיסים וארגון הסעות לאשקלון, הם חלק מגילוי סולידריות עם מאבק עובדי התזמורת בפרט ועובדים אחרים במשק הישראלי בכלל.

הקונצרט יתקיים ביום חמישי, 26/03/2009, תשס"ט, בשעה 20:30,  במרכז הכנסים של מכללת אשקלון.

כרטיסים ניתן לרכוש בטלפון:

0546222358 שמעון יפרח

0523920351 לימור אמסלם

0502437181 יוכי בר

מתל אביב תצא הסעה מיוחדת בשעה 19:00, מרחוב מטלון 70. מי
שמעוניינים לשמור מקום בהסעה הלוך וחזור, נא
להודיע במייל לכתובת:
keshetshula@yahoo.com

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  1. moti

    בושה וכלימה לממשלת ישראל ולאחראים על התרבות במדינת ישראל על הפגנת חוסר תרבות משווע. האנדלוסית היא המוהיקני האחרון שעוד מצליח כנגד כל הסיכויים לשמר את מורשתו במאבקי השרדות. בושה למדינה שעניים לה ולא תראה את היופי שבמורשת ואת הכבוד שיש לתת לה ולהציגה לכמה שיותר קהלים. האנדלוסית היא דבק רב תרבותי חשוב במרקם הקהילתי במדינה ולכן אסור לתת לה לרדת מהבמה. חבל שלא מספיק אנשי רוח ומשמרי תרבות הצהרתיים לא לוקחים חלק במאבק חשוב זה, זה לא מספיק לכתוב ולבכות צריך לעשות מעשה וטובה שעה אחת קודם.