ההון-שלטון באו לחגוג את הקמת הממשלה החדשה

יוסי דהאן

המעורבות של אנשי הון במלאכת הרכבת הקואליציה והרכבת הממשלה הפכה לעניין שבשגרה שאינו מעלה תהיות ושאלות. עורך הדין רם כספי, הידוע גם בכינויו "הידד לקשר בין הון ושלטון", ויעקב נאמן, מי שעושה את הדרך המוכרת לו כל כך מההון לשלטון, ניהלו בעבר משא ומתן קואליציוני כנציגי מפלגות העבודה והליכוד, פעילות שנתפסה כצעד טריויאלי ולגיטימי. פעילות שהיא חלק ממה שמכנים במקומותינו דמוקרטיה ישראלית. אתמול בידיעה קטנה מסופר שמי שפתר את המשבר הקונסטיטוציוני החמור שנגע לשאלה באלו מטבחונים ישרת סילבן שלום, היה איל ההון מהוליווד ארנון מילצ`ן. מילצ`ן, על פי דיווח העיתונות, התרוצץ במשך שעות בין לשכות נתניהו ושלום עד שהצליח להביא את המשבר לסיומו המוצלח. פתרון המשבר הסתכם, כפי שתיארה זאת יושבת ראש האופוזיציה, ציפי לבני, במינויו של סילבן שלום לשר לענייני כלום ושום דבר. למילצ`ן צריך להזכיר יש לו מעט עסקים במדינתנו, ולא נראה שההתרוצצות הזו בין לשכות הפוליטיקאים עומדת להזיק לעסקיו בעתיד הקרוב. קשה להעלות על הדעת מצב שבו נתניהו או סילבן מעזים שלא להקשיב בתשומת לב מיוחדת לשיחת טלפון כשבצידו השני של הקו נמצא שליח המצווה מילצ`ן.

וכצפוי לחגיגת עליית ההון לשלטון, הגיעו כמה מחתני השמחה. ביציע האורחים בכנסת שהתכנסה להשביע את הממשלה החדשה אפשר היה לראות אתמול,  בין היתר, את המיליארדרים היהודים מאמריקה – רון לאודר, שלדון אדלסון ואשתו מרים, מורטון צוקרמן ונציגו של רופרט מרדוק. אדלסון,  צוקרמן ומרדוק הם לא רק אילי הון גם אילי תקשורת.

אדלסון רווה נחת  בימים אלה, העיתון שהוא מממן, "ישראל היום", שמטרתו הייתה החזרת נתניהו לשלטון הצליח להגשים את מטרתו ואין זמן מתאים מזה לקצור את הפירות. אילי ההון של נתניהו צריך להדגיש אינם באים להחליף את נציגי הפרולטריון בכנסת, הם באים להחליף את אילי ההון של אולמרט, שהחליפו את אילי ההון של שרון שהחליפו את אילי ההון של אהוד ברק וחוזר חלילה, כמו באגדה של פסח.

בא.ה לפה הרבה?

נושאים שהתעקשנו עליהם לאורך שני עשורים של "העוקץ", תוך יצירת שפה ושיח ביקורתיים, הצליחו להשפיע על תודעת הציבור הרחב. מאות הכותבות והכותבים, התורמים מכישרונם לאתר והקהילה שסביבו מאתגרים אותנו מדי יום מחדש, מעוררים מחשבה, תקווה וסיפוק.

כדי להמשיך ולעשות עיתונות עצמאית ולקדם סדר יום מזרחי, פמיניסטי, צדק ושוויון, אנו מזמינות אתכם/ן להשתתף בפרויקט יוצא הדופן הזה. כל תרומה יכולה לסייע בהגדלת הטוב שאנחנו מבקשות לקדם. יחד נשמן את גלגלי המהפכה!

תודה רבה.

donate
כנראה שיעניין אותך גם:
תגובות

 

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. elini

  ריאליות

  בואו ונסתכל על זה מנקודת מבט קצת שונה.
  יתכן שהיא לא בדיוק מתאימה לאתר הזה.
  אבל בכל זאת.

  ישנו תיאטרון, תיאטרון בובות.
  בתיאטרון מועלת הצגה.
  שם ההצגה: "מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות"…

  ההצגה מתחילה, המסך נפתח ומתגלות הבובות.
  הבובות מחוברות לחוט.
  "מעליהן", ישנו מי שמפעיל אותן(מושך בחוטים), הוא כמובן לא נראה.
  "מעליו" ישנו הבמאי.
  "מעליהם" נמצא התסריטאי.
  "מעליו" יש את המממן.
  ו"מעליו" נמצא היזם.

  מנגד לכל זה, יש את הצופים, אנחנו צריכים כמובן לקוות, שאנו נמנים עם הצופים…

  ועכשיו לשאלה הגדולה:
  האם אנו הצופים מסוגלים לשנות את ההצגה ?
  האם הצופה יכול לשנות את הסרט שבו הוא צופה ?
  האם הצופה צריך בכלל לשנות משהו ?

  יש את הסרט, ההצגה, הבובות ויש את הצופה.
  מי אנחנו ?

 2. אילן תלמוד

  וזה רק קצה הקרחון

 3. חסיה חומסקי פורת

  ואני אהבתי את זה שבנאום ההשבעה שלו ביבי דיבר בפאתוס הרגיל שלו על הצורך במיגור השחיתות שפשתה במדינת ישראל, על ארגוני הפשע, על האימה שהם מטילים על אזרחים תמימים ועל ילדים ועוד כהנה וכהנה. אותי, נאיבית שכמותי, מפחידה יותר השחיתות בצמרת.
  ובאשר ל"תיאטרון הבובות" – אתה צודק לחלוטין. עד מתי נשלים עם עיוותים? הרי בשתיקתנו אנחנו משתפים פעולה ועוזרים למושחתים שנמאסו להכשיר את כל שרציהם.

 4. איילה סבאג

  אנשי ההון הם האבא והאמא של השלטון ובממשלה זו נולדו לאנשי ההון נכדים חדשים שסבא וסבתא שלהם התרגשו עד דמעות ולכן הם היו מחוייבים להשתתף בשעת הלידה בעלת הצירים הקשים והממושכים וכמובן לשמור על אחדות המשפחה. מה שלא טבעי הוא שהשלטון וההון אינם באמת משפחה ביולוגית אבל הם מתנהגים כאילו היו משפחה אמיתית עקב אינטרסים כלכליים ופוליטים שהפך את דמם לאותו סוג דם ולכולם יש שם סוג דם " o מינוס" נדיר, הזוי, קשה ואולי מסוכן… בדיוק כמו ענניני השחיתות והעיסוק שלהם לעשות כסף על חשבון הציבור המוחלש.

 5. גיל

  ובשעה טובה התבשרנו שכרמון קרמניצר וידידיה חברו למשפחת הום דיפו והקימו המכון לדמוקרטיה עם משכורות הנהוגות באי אי גי והם אף אינם מתביישים בתגמול החודשי הנדיב המוענק להם.
  אם בקרמניצר נפלה שלהבת מותר לארוז המטלטלין ולנדוד ממעוז השחיתות הממוסדת. מסתבר שאולמרט, שרון, ברק והירשזון הצליחו במשימתם והפכו המכון לדמוקרטיה למכון לשחיתות דמוקרטית לתפארת מדינת ישראל.